Goodyear Q4 Kazanç Ve Gelir Üzerinde Özlüyor

 

Goodyear Lastik & Kauçuk Co Cuma günü, paylaşır. Şirket, analistlerin beklentilerin altında dördüncü çeyrek Kazanç ve gelir gönderildi sonra Rapor Almak (GT) %9 $18.69 yakın ticaret Cuma günü düştü. 2019 Goodyear için hayal kırıklığı yaratan bir yıl oldu şimdiye kadar, ve Cuma günkü düşüş de dahil olmak üzere, Goodyear hisselerini yaklaşık 50 %1 Ocak 2018 tarihinde açıldı dolar 34.82 fiyatının düşmüştür.

 

Goodyear nedeniyle Çin'de yavaşlama için zor bir yıl bekliyor

Tabanlı Akron, Ohio-88 milyar $2018 mali dördüncü çeyrek gelirleri, milyar 4.07 benzer dönemine göre geçen yıl ile karşılaştırıldığında $Goodyear bildirdi. Zack Konsensüs Tahmini çeyrekte 3, 93 milyar$.

2018 Aralık ayında sona eren çeyrek için, Goodyear aynı dönemine geçen yıl hisse başına 96 milyon $veya $55 ile karşılaştırıldığında, 110 milyon $veya $0.47 payı, kazanç bildirdi. Masraflar hariç, Goodyear S4 içinde 51 hisse başına $120 milyon $ayarlanmış kazançlar, yıl dönemi öncesine ait tahmini hisse başına $260 milyon $-aşağı bildirdi. S4 ayarlanabilir kazanç hisse başına $2.50 of Zack kazanç tahmin kaçırdı.

Segment akıllı gelirleri:

  • 2.18 milyar Amerika’ – 2.11 milyar $karşı $
  • Milyar 1.21 Q4 2018 yılında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika – $ile 1.264 milyar dolara ulaştı S4 2017
  • Milyon 552 oluşturmada$, milyon 623 $%11 düştü.

31 Aralık 2018 itibariyle, Goodyear 801 milyon $nakit ve Nakit Benzerleri vardı, 31 Aralık 2017 sonunda 1,04 milyar $aşağı.

Lastik birim hacim 3% y-o-y 40.7 milyon son çeyreğinde azaldı. Orijinal ekipman hacmi 10 %2017 yılı dördüncü çeyreğinde azalırken yedek lastik satış değişmemiştir.

Goodyear CEO'SU Richard Kramer, anahtar pazarlarda düşen lastik satış, düşük performans için birincil sebep olarak döviz olumsuz etkileri ve yükselen hammadde maliyetleri belirtti.

Kramer dedi, “birçok makro zorluklar biz karşı karşıya bulunan 2018 sahip genişletilmiş içine 2019, biz devam etmek için inşa ne başarılı geçen sene kalır ve odaklanmış sunarak yüksek seviyede kazanç üzerinden uzun vadeli.”

FY18 net faaliyet geliri öngörüler kesti sonra 15 Ocak Goodyear hissesi %13 düştü, 2011 yılından bu yana en kötü düşüşü temsil eden. Kazanç tahmini bir kes ilan ederken, Çin ve Hindistan gibi pazarlarda faaliyet kazanç sağlamada zorluklar vurgulanmış Goodyear. Şirket ayrıca dikkat çekti Avrupa kış ve tedarik ile ilgili kamyon lastikleri ve yüksek katma değerli müşteri olarak bu nedenle aşağı yönlü revizyon faaliyet gelirleri tahmini.

Faaliyet gelirleri aşağıda 1.30 milyar $fırlamıştı olmasını beklediğini ayrıca, o dönemde, Goodyear söyledi.

Bir araştırma raporu için müşteriler, Bruce Kamich, teknik analist ile Gerçek Para, dedi “GT edilmiş yapamaz hale dönüşünde onun düşüş. Savunma kalın ve düşük alçak için önümüzdeki haftalar ve aylarda dikkat et.” Ayrıca, hisse senedi fiyatı mevcut seviyesinden yakında herhangi bir zamanda sıçrama beklemiyor.

Hisse senedi 50 günlük ortalamanın altında işlem görüyor tarihsel fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, SİNYAL göstergesi de negatif bölgede bulunuyor. Sonuç olarak, hisse senedi kısa vadede ayı kalmasını bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: