Tarım Sektöründe Reform İçin Çinin Planı Yuan Kadar

 

Çin yuan döviz piyasaları Çin ve dünya çapında son gelişmeleri değerlendirmek olarak hafta ortasında güçlendiriyor. Her iki analist ve yatırımcılar, dünyanın ikinci en büyük ekonomisinin geleceği şekillendirecek potansiyele sahip ABD-Çin Ticaret müzakerelerine daha fazla önem veriyoruz. Yuan aynı zamanda Çin hükümetinin duyuru tarım reformları uygulama kararını ileten destek aldı. Duyurunun ardından, USD/INR döviz çifti 6.6870 düştü, dün sabah 6.7585 bir yüksek kaydettikten sonra.

 

Çin büyük bir tarım reformları uygulamaya

Tarım sektöründeki ticaret zorlukları azaltmak için, büyüme, artış, gelir düzeyleri Teşvik ve kırsal yaşayan genel standartlarını geliştirmek için devam eden çabalarının bir parçası olarak kırsal ekonomisini geliştirmek için yoğun reformları uygulama yönündeki Salı günü, Pekin belirtti.

Danıştay hazırlanan “bir numaralı belge” olduğunu tarafından yayınlanan Xinhua devlet haber ajansı: “Altında karmaşık durum artan aşağı yönlü baskı ve ülke ekonomisine ciddi değişiklikler, dış çevre, bu özel önemi için iyi bir iş, Tarım ve kırsal alanlarda.”

Özellikle, raporda ülkedeki soya üretimini artırmak için girişimleri hakkında konuştu. Eylem önemli ölçüde beş yıl içinde diğer ülkelere güvenerek durdurmak için yerli soya üretimini artırmak için, ABD de dahil olmak üzere geçen seneki planını takip edilir. Çin soya dünyanın en büyük tüketicisi.

Ülke ekonomisi 1990'dan beri görülmeyen büyük bir yavaşlamaya neden olmuş, küresel ticaret gerilimden yüksek basınç altında olduğu için daha fazla vergi SOP gerekli olan, Çin hükümeti inanıyor.

Başbakan Yardımcısı, Han Zheng, Pekin daha 2018 yılında yuan vergi 1.3 trilyon 193 milyar ($) ve diğer masrafları azaltmak, sonra vergi indirimi bile olacak Vergilendirme Devlet İdaresi bildirdi.

Çin ekonomisinin gayrimenkul, önemli bir kesimi, hala kanıyor. -O-y, y olarak, toplam Konut Alanı 2019 Ocak ayında düştü satıldı.

Bu arada, müşterilerine gönderdiği bir araştırma notunda, Morgan Stanley ticaret fazlası hızla kuruyor Çin ek döviz gerektirdiğini belirtti. 2019 yılında, cari hesap açığı (GSYİH) gayrisafi milli hasılanın %0.3 olması beklenmektedir. Bu rakam %0.6 gelecek yıl için genişletmek bekleniyor. Çin cari hesap açığı kaydedilen son kez 1993 yılında oldu.

Ekonomistler açığın nedeni olarak ihracattaki düşüş, ulusal tasarruf oranlarının düşmesi ve nüfusun yaşlandığını ifade etmişlerdir. Çin tarafından açıklanan tarımsal reformların yuan yükseliş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: