Güçlü Talep Altın Boğa tutar Barrick

 
Dün (31 ABX) Barrick Gold Corp hisse fiyatı 52 haftanın en yüksek kırdı ve $16.35 kapalı. Bu hisse önümüzdeki günlerde yeni 12 aylık en yüksek isabet söylentilerini gündeme getirdi. Ancak, bir ticaret girmeden önce, her zaman onaylamak ve fiyat hedefi belirlemek bir varlığın temel ve teknik açıdan çalışması daha iyi olur.

Barrick gold birçok ülkede faaliyet gösteriyor olsa bile, rezervlerinin %88'i ABD'DE yoğunlaşmıştır. Güvenli bir yargı varlıkları olan şirket için büyük bir avantaj. Şirket bakır mali 2015 gelirinin %11'ini oluşturdu. JP Morgan Chase analistleri negatif olarak gelir diğer emtia altın madencileri bağımlılığı görüntüleyin.

Neyse ki, Barrick zaten Konum için (Zaldivar) Şilili bakır madeni hisselerinin %50 satışı duyurdu.
Tükenmiş rezervleri ikmal altın madencileri karşılaştığı en önemli sorunlardan biri. 2015 yılında, 11 milyon ons 5.1 milyon ons nedeniyle sondaj ve maliyet düşürme eklendi süre tükenmiş oldu. Ayrıca, 3.7 milyon ons ons başına 1200 dolar uzun vadeli bir fiyat beklentisi dayalı eklenmiştir. Önceki fiyatı beklentisi ons başına 1100 dolar oldu.

Ortalama olarak, Barrick madenleri ton altın 1.3 gms üretmek. Benzer şekilde, Barrick sürdürülmesi maliyeti (Tüm) ve AISC mali 2015 yılında ons başına $830 oldu. Üretim ve AISC veri endüstri standartlarına uygun olarak en iyi olarak kabul edilir. Tek endişe verici durum %38 yüksek borç özkaynak oranı. Ancak şirket, geçen yıl çekirdek olmayan varlıklar değer 3.1 milyar dolara satıldı ve 3 milyar dolarlık borç azalmış. Barrick ayrıca tarafından 2 milyar mali 2016 dolar borç azaltmak için planlıyor. Şu anda, şirketin 7,5 milyar dolarlık bir borç var.

Yukarıda açıklanan ayrıntıları ötesinde, ABD'DE faiz oranlarını yükselterek ABD doları zayıflık ve belirsizlik de altın fiyatlarında bir yükseliş destek. % 16 artış şimdiye kadar bu yıl, altının bu yıl şu ana kadar en iyi performans gösteren varlıklar arasında kalır. Sonuçta, bu daha iyi kenar boşlukları fark Barrick Gold yardımcı olmaya devam ediyor. Böylece, temelde Barrick Gold Corp daha yukarı çıkması beklenemez.

Yükseliş hala yürürlükte olduğunu teknik olarak, sinyal çizgisinin YÖNÜ de ana hattın bir crossover gösterir. Argümanı da ana hattı da sıfır çizgisinin üzerinde olduğu gerçeği ile desteklenmektedir. Benzer şekilde, RSI 50 seviyesinin üzerinde kalmaya devam yukarı doğru eğimli olduğunu.

Grafik gösterir gibi, büyük destek 13.25'de. Satış sonraki direnç yakınlarındaki 17,75 de beklenebilir. Böylece, teknik ve temel gerçekler göz önüne alındığında, şu anda, uzun bir çağrı opsiyon sözleşmesi en ikili seçenekleri tüccar için uygundur. İki hafta sözleşme bitiminden bir süre daha fiyat eylem için alt 18 $veya seçilen hedef seviye veya grev fiyat vurmak için yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: