HSBC Sinyalleri Etkileyici ROE, Hisse Geri Satın Yükseliş

 
Şubat ayı sonunda, varlıklar tarafından Avrupa'nın en büyük Bankası (NASDAQ: HSBC HSBC Holdings Plc-o %62 y-mali 2016 öncesi y düşüş vergi sonrası kar açıkladı. Londra merkezli borç veren de 4Q16 ayarlanabilir ön cevapsız vergi kar Bloomberg tarafından derlenen tahminler. Yatırımcı hisse senedi ceza ve daha düşük 10 kadar %40 $sonuçlarının açıklanmasından sonraki günlerde gönderdi. Fiyat düzeltmesi dikkate alarak ve aşağıda detaylı olan bankanın performansı ile ilgili olumlu gerçekleri, HSBC hisse fiyatı bir yükseliş bekliyoruz.

2016 Aralık'ta sona eren dördüncü çeyrekte, net faiz geliri 1.6 milyar$, 2015 karşılık gelen çeyrek milyar 8.06 $14,8% aşağı. Vergi öncesi 4Q16 kaybı 3.45 milyar dolara ulaştı, bu 4Q15 milyon 858$. Vergi öncesi ilgili girişimler ve işletme giderleri kar payı ve diğerleri arındırılmış dördüncü çeyrek kar hariç %39 v2. 6 milyar dolar olarak gerçekleşti, bir önceki yılın aynı dönemine 1.88 milyar$. Ancak, bildirilen rakamın bir milyar 786 Thomson Reuters tarafından yapılan ankete göre analistler tarafından beklenen $daha düşüktü.

Bankanın 7.1 milyar $2016 mali vergi öncesi kar, geçen mali yıl içinde 18.82 milyar $%62 aşağı gönderildi. FY16 vergi öncesi kar da 14.4 milyar $analistlerin çok uzakta. Vergi öncesi kar Brezilyalı işlemleri Avrupa özel bankacılık iş ve satışına ilişkin olarak 3.2 milyar dolarlık tek seferlik değer düşüklüğü etkilendi.

Performansı artırmak için, banka dijital dönüşüm yatırım 2 milyar dolar. Ayrıca, hisse senedi yatırımcıların ilgisini canlı tutmak için, banka hisse senedi alım programı için ayrılan 1 milyar dolar elde etti. Bankanın finansal sağlığı 5.4% of %13, 6 oranı ve kaldıraç oranı (CET1) 1 Ortak Sermaye Aşama ile güçlü kalır. Banka ayrıca mali 2016 için hisse başına $54 temettü ilan etti. Bu hisse ile banka, son beş yıl aradan sonra yaklaşık 50 milyar dolar elde etti. Diğer bir deyişle, sermaye beş yılın ortalama getirisi yıllık %6'sı kadardır. Banka ayrıca maliyeti çok uzakta program kesme milyar 700 milyon dolarlık bir tasarruf elde etmiştir. Böylece, eşitlik girişimleri kesme, hisse geri alım programı, maliyet ve yükselen faiz senaryosu getirisi göz önüne alındığında, HSBC hissesi bir ralli tahmin ediyoruz.

Stok 40 düzeyinde son iki haftadır güçlendirilmesi sonrasında yükseliyor. Bu Chaikin para akım göstergesi var histogram sıfır hattının üzerinde. Bu borsaya para akışını gösterir. Böylece, hisse senedi 44 sonraki direnç seviyesi yükselmeye bekleyebilirsiniz.

Akılda yukarıdaki analizi ile, ikili bir tüccar bir yükseliş bir arama seçeneği yatırım yaparak spekülasyon düşünebilirsiniz. En azından bir hafta için geçerli olmaya devam eden bir sözleşme ticaret için daha iyi olurdu. Ayrıca, tüccar hissesi $41 yakınlarındaki nakit piyasada esnaf ne zaman yatırım yapmalı.

İlginizi Çekebilir: