Tesla CEOSU U dönüşü Yapar, Şirket Halka açık kalacağını Söyledi

 

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla Inc. ' nin geçen Cuma gecesi, Elon Musk, CEO. (Şirket halka açık olmaya devam edecek ve sorumlu kalmayı planladığını açıklayarak şaşırttı yatırımcılar Nasdaq: TSLA). Beklenmeyen U dönüşü bir kez daha $322.82 Cuma günü kapalı olan Tesla'nın hisse senedi grafik artabilir.

 

Elon Misk bocalayan zihin

Tesla, özel hisse başına 420 $at alma seçeneği baktığını 7 Ağustos günü, Misk Tweet attı. Daha fazla finansman anlaşması için güvenli olduğunu belirtti. Duyuru kısa bir bedel satıcıları aldı. Ayrıca, dava Tesla yatırımcılar tarafından CEO piyasalar yanıltıcı olduğunu iddia yöneltildi. Duyuru Tesla'nın kartından daha fazla bilgi talep eden Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, haber getirildi. SN de Misk kasıtlı olarak kişisel kazanç için yatırımcıların yanıltılmış olup olmadığını araştırmak için soruşturma başlattı. Suudi Arabistan'ın egemen servet Fonu ve diğer fonları ile görüşmeler yapan gül, daha sonra açıklanan, ancak kesin anlaşmanın henüz tamamlanmadığını kabul etti.

Tesla kapsayan duracağını Morgan Stanley duyurduğu hisse senedi oynaklık daha da arttı. Geçen Salı, yatırım bankacısı web sitesi sonra “için” Eşit ağırlık “Puan gelen” Tesla derece değişti. Morgan Stanley, şirket ayırdığınız için fon sağlama dahil olabilir spekülatörler inanıyoruz. Özellikle, birkaç gün önce, Goldman Sachs ayrıca Tesla kapsayan durdu ve firma ile ilgili bir anlaşma için bir mali danışman olarak hareket olduğunu doğruladı.

Ancak, bazı analistler şirketin özel almak Misk kararını eleştirdiler. Özellikle, yenilik Cathie Ahşap, CEO-yatırım firması GEMİ Yatırım odaklı, Misk gelecek hedeflerini şirket de ise yok olmak üzere-döviz listelenmiştir. Tesla'nın hisse senedi eğer şirket halka açık kalırsa hisse başına $4,000, ulaşabildiği daha fazla tahmin etti. Onun iddiası Tesla yavaş yavaş yoğun imalat sanayi başkenti yazılım odaklı iş tüm Otomotiv sektörüne dönüştüren gerçeğine dayanıyordu. Geçen hafta, Ahşap Elon Musk planına destek için onlara soran Tesla'nın Kuruluna bir mektup yazdı.

“Giderek özel [Gül] olur mahrum Tesla ulaşan kendi öncelikleri — hareketlilik bir hizmet olarak, özerk kamyon müfrezeler, yardımcı enerji depolama, hava yolcu uçağı,” Odun " dedi, Cuma günü CNBC Kapanış Zili. “O büyük planları var, ve onun ihtiyaçlarına ölçekli bu planlar. Ben kamu olarak özel pazarlarda etkin bir şekilde yaklaşık olarak olacağını düşünmüyoruz.”

Ahşap görüşünü Pierre Ferragu, Yeni Sokak Araştırma teknoloji altyapı araştırma Başkanı tarafından da dile getirildi. Tesla önde gelen otomobil üreticilerinden biri olacak, ama şirket bunun için halka açık kalması gerektiğini Ferragu görüşlerini söyledi. Şirket hisse başına $530 12 aylık fiyat hedefi verdi. 2025 yılına kadar, hisse senedi araştırma firması Tesla ulaşmak için 2.000 $arasında 1200 dolar bekliyor. Hedef fiyat sonuçta üretim rakamları ulaşmak için aşağı kaynar ancak, şeklinde uyarıda bulundu.

Bu görüş ve fiyat tahminleri yapılıyor iken, Tesla CEO'SU u dönüşü aldı ve şirketin halka açık kalacağını belirtti.

Bir blog yazısı, Misk belirtti:

Tesla'nın mevcut hissedarların çoğu halka açık bir şirket olarak daha iyi durumda olacağız inanıyorum “aldığım geribildirim verilmiş, belli değil.”

Daha fazla şirket özel şirket delisting planı bırakarak için ana nedenlerinden biri olarak görev almak zor bir süreç suçladı.

Düşündüğümüzden alıcı ve dikkat dağıtıcı daha fazla zaman olacağını “özel zor olur gidiş sürecini biliyordum, ama açık. Tüm bu faktörler göz önüne alındıktan sonra, Yönetim Tesla Yönetim Kurulu ile dün tanıştım ve Tesla halka açık kalması için daha iyi bir yolu olduğuna inanıyorum bilsinler. Katılıyorum Kurul belirtti.”

Ancak, Misk hala, bu fon, hiç bir sorun olmadığını savunuyor. Tam olarak Misk devam eden liderliği desteklediğini, aşağıdaki açıklama yapan Tesla Yönetim Kurulu açıkladı:

Şirket ilerlemeye yönetmeye devam ediyor gibi “yönetim kurulu ve tüm şirket Tesla'nın operasyonel başarı sağlanması üzerinde duruldu kalır ve tam Elon destekliyoruz.”

Misk ayrıca şirketin CEO'SU kalmasını, bir ‘ayrıcalık’ olarak dile niyetini dile getirdi.

Bu arada, Business Insider bu 4300 Haziran ayının son haftasında teslim edilen araçların yaklaşık bir hafta Tesla 5.000 ulaşan üretim hedef olduğunu iddia etti, ek çalışma gerekli sonra ortaya koymuştur. Henüz Misk kulak asmayan ve Twitter bu konuda bir şey söz kaçındı görünüyor, ve bu SpaceX ve hyperloops gibi diğer girişimler güncellemeleri vermeye devam etmiştir.

Söz konusu gelişmelere bağlı olarak, önümüzdeki hafta içinde Tesla hissesi artan oynaklık bekliyoruz.

Teknik olarak, hisse senedi zayıftır. Stok direnç duvarın üzerinde 340 düzeyde mola veremiyor. Ayrıca, stokastik göstergesi 50'nin altında bir okuma ile azalıyor. Ayrıca, hisse senedi aynı zamanda 50 günlük ortalamanın altında işlem görüyor. Bu nedenle, bir düşüş önümüzdeki hafta bekleniyor.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: