Teva Fiyat belirleme Dava İle 44 Çarptı Devletleri BİZİ

 

44 ABD şirketi ve ek 19 jenerik bir ilaç işletmelere karşı önemli bir ilaç fiyat suçlamalardan dolayı dava açtı sonra Teva Pharmaceutical Industries (TEVA) hisseleri bu hafta dolar skandalı milyarlar tamir düştü. Teva tarafından verilen hasar önleme ifadeleri yatırımcı endişeleri yatıştırmak için hiçbir şey yapmadı. Son iki seans içinde, Teva hisse hisse 18.15 $%12.10 de ticaret azaldı.

 

Teva skandal sabitleme 2 milyar ilaç fiyatı dolar potansiyel bir para cezası ile karşı karşıya-

Göre şikayet dilekçesi ile Connecticut Başsavcı William Tong, Teva önemli ölçüde daha yüksek fiyatlar üzerinde yaklaşık 112 farklı jenerik ilaç arasında Temmuz 2013 ve Ocak 2015 ve komplo ile “yüksek kalite” rakipleri en az 86 ilaçlar. Fiyat artışları farklılık olsa da, bazı fiyat artışları sözde %1000 oranında aştı.

Birkaç yıl dava etmiştir belirterek, “Rakip olarak jenerik ilaç endüstrisi istiyorsunuz sistematik ve düzenli iletişim ile birbirlerine doğrudan, paylaştığın müşteriler için bir yapay denge piyasa ve korumak anti-rekabetçi yüksek fiyatlar.”

Jenerik ilaçlar marka ilaçlar kimyasal olarak benzer ve gerçek yaratıcıları için patent ayrıcalıkları tarafından verilen ticari imtiyazı sona erdikten sonra satılabilir. Off-genellikle marka ilaçlar daha düşük fiyatlarla sunulan patentli ilaçlar, hepimizi reçete yaklaşık %90 temsil eder.

Dava iddia edilen bu “Sanık Teva bir tutarlı katılımcı olarak komplolar tanımlanan bu şikayet, ama kuralları olan yaygın ve endüstri çapında. Üst düzey en üst düzey yöneticileri ve müşteri temsilcileri aracılığıyla, Teva hepsi bilerek bir düzineden fazla jenerik ilaç üreticileri ile sınırlar geniş kapsamlı bir dizi katıldı ve gönüllü katıldı. Bu komplolar sonucunda, Sanıkların büyük para ödülleri hasat.”

Kendi adına, Teva İlaç, herhangi bir usulsüzlük reddetti, bir pazar karşı kendisini koruyacak 44 ABD tarafından açılmış dava sabitleme söylüyor. Şirketin hisseleri 2017 Kasım ayından bu yana en düşük seviyesine geriledi. Teva yasal işlemler mücadele etme sözü verdi.

İlgili iddialar, Teva Başkan Yardımcısı Kelley Daugherty söyledi: “Bu iddiaları bu yeni şikayet ve dava daha genel olarak, sadece bu iddiaları. Teva içten sorunu inceleme devam ediyor ve hukuki ve cezai sorumluluğuna yol açacak herhangi bir davranış meşgul değil.”

Gazetecilere İsrail'de konuşurken şikayet yeni ama güncelleştirilmiş bir tane değil, Finans Müdürü Mike Mclelland belirtti. Dava doğada Medeni ve ceza daha dikkat çekti.

McClellan şöyle dedi: “Orada oldu hiçbir gelişme bu alanda. Bu suçlamaları ciddiye alıyoruz ve kendimizi savunmak için gidiyoruz.”

524-sayfa dosyalama listelenen diğer önemli ilaç üreticileri, New York merkezli Pfizer Inc vardır. Novartis Grubu Sandoz iştiraki tabanlı Chennai, Hindistan merkezli şirket Zydus İlaç, ve Brezilya. Dava da söz edilen 15 bireysel katılımcıların diyorlardı kullanılan onların etkileşimleri ile rakip firmalara “tahsis piyasalar ve fiyatlar üzerinde artış üst üste ilaçlar.”

Sanık Marc Falkin, eski Başkan Yardımcısı, ABD Genel Satış, Teva; Maureen Cavanaugh, eski Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ticaret Müdürü, Teva-Kuzey Amerika; ve David Rekenthaler, eski Satış Başkan Yardımcısı, ABD Jenerik, Teva, ve şu anda Satış Başkan Yardımcısı, diğer sanığın Toronto, almayı unuttum, Kanada vardır. Davacı daha tekelci stratejileri önlemek için tazminat talep, yasadışı kazanç iadesi ve yasal işlemler Devletleri. Teva olan 2 $ ' a kadar ceza sabitleme olası bir fiyat yüzler.

İle ilgili olası bir sorun, Steven Tepper, analist at Israel Brokerage & Investments, şöyle dedi: “götür bu oran, bu konuda bir yıl değer serbest nakit akışı olacak olması atıldı yerine kullanılan azaltmak için borç. Şirketler büyük olasılıkla birkaç yıl için bu dava sürükleyin ve Teva bugün olduğundan çok daha iyi durumda olabilir. Ama büyük bir sorun hala hoş bir durum değil.”

Düşen gelirler ve büyük bir borç içinde girişimler kesme toptan yeniden yapılanma ve stratejik maliyet Teva, şu anda bu konu, şu anda yaklaşık 550 FDA onaylı genel mal üretmektedir. 14.000 tarafından bu yıl sonunda çalışan sayısını düzeltme olacağını duyurdu olan Teva, güçlü $5800 satılan ve gelirleri yaklaşık %20'sini üreten Copaxone satış gelirleri – – ilacın ilk piyasaya çıktığı 1996 yılından beri bağlıydı.

Şirketin mali durumu Hollandalı-Amerikan ilaç firması Mylan N. V. 1,900 $5000 dolar (yaklaşık 60% ' den ilacın jenerik varyant toptan aylık fiyat indirdi ne zaman 2017 Temmuz ayında kötüleşti. İki yeni ilaç onun Ajovy ve Austedo – BİZE ilaç sektöründe ivme toplamaya başlar ancak, firmanın düşen kar sonunu tahmin ediyor. 31 Mart 2019 sonunda, Teva borcu olduğunu 28,6 milyar $milyar 383 2017 yılı sonunda milyar 32.40 31 Aralık 2018 ve $sonunda dolardı.

2017 son ayağı şirket katıldı Teva CEO Kare Schultz, giderleri kısmak ve çeşitli skleroz ilaçların jenerik çeşitleri arasında en çok satan Copaxone ile rekabet dik bir artış nedeniyle şirketin bırakarak gelirleri mahsup ilaçlar keşfetmek mücadele ediyor. Bu ayın başlarında, Teva, dünyanın en büyük jenerik ilaç üreticisi, öğeleri itibariyle %10 sent önceki yıl bir düşüş kapalı biri hariç $2.50 payı İlk Çeyrek kazanç bildirdi. Gelirleri %15 y Ç y için 4.3 milyar dolar olarak gerçekleşti. Ama Teva $2.50 paylaşmak milyar 17.4 arasında 17 milyar dolar gelir dolar 2.20 nin FY19 outlook yineledi. Analistler 17.29 milyar dolar gelir gelir hisse başına $2.40 tahmin etmişti.

Dava hissesi zayıf önümüzdeki günlerde devam etmesi bekleniyor.

Hisse senedi 50 günlük ortalamanın altında işlem görüyor tarihsel fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, SİNYAL göstergesinin okuma negatif bir okuma var. Sonuç olarak, hisse senedi kısa vadede düşüş kalmasını bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: