Q3 EPS Görünüm Aşağıda eBay Yener 2Q17 Tahminleri, Sorunlar

 
(NASDAQ: EBAY) Online perakendecisi eBay Inc mali 2017 ikinci çeyrek GAAP kazanç dik bir düşüş bildirdi, geçen yıl ile karşılaştırıldığında. Düşüş, işletme giderlerinde bir artış ve daha yüksek vergi sağlanması için öncelikle nedeniyle oldu. Şirket ayrıca etkileyici üçüncü çeyrek ve FY17 Kazanç ve gelir bir görünüm verilmiş. Böylece, beklenen ikinci daha iyi çeyrek Kazanç ve gelir raporlama rağmen, hisse senedi kısa vadede düşüş kalmasını tahmin ediyoruz.

Tabanlı San Jose, California-şirket 27 milyon dolar, hisse başına $0.02 devam eden operasyonlardan ikinci çeyrek 2017 GAAP net gelir 2.328 milyar dolar gelir bildirdi. 2016 yılı ikinci çeyreğinde, eBay milyon 437$, ya da hisse başına $0.38 sürdürülen faaliyetler GAAP net gelir 2.230 milyar dolar gelir bildirdi. Geliri nedeniyle marka reklam büyüdü, aktif alıcı ve genel olarak küresel ekonomik güç bir artış.

Hariç sağlanması için Gelir Vergisi ve döviz etkisi, diğerleri arasında, Q2 2017 non-GAAP net geliri sürdürülen faaliyetler oldu $493 milyon dolar ya da hisse başına 0.45 göre bir non-GAAP net geliri sürdürülen operasyonların $496 milyon dolar ya da hisse başına 0,45, ikinci çeyrek 2016. Wall Street analistlerinin eBay, 2.5 milyar dolar gelir, hisse başına $0.45 bildirilen ikinci çeyrek kazanç için bekliyordu.

Çeyreğinde, eBay 2 milyon müşterisi eklendi, böylece 171 milyon toplam aktif alıcıların taksitli alma. Pro S2 2017-forma brüt kar marjı 76% durdu, y 191 baz puan aşağı-o-y olarak. Sırayla, brüt kar marjı 93 baz puan geriledi.

Düzeltilmiş faaliyet giderleri-o-y 1.3 milyar $%5.9 y artmıştır. Tam tersine, kar marjı 267 baz puan %21 oranında gerilemiştir. Ticketbis (İspanyolca bilet pazar) işlemleri, G. Kore ve müşteri desteği yatırım stok programı genişleme ile ilgili harcamaları %13.8 gelirleri maliyeti arttı,-o, y-y olarak.

Son çeyrekte, (Brüt mal hacmi) bu GMV 3% y-o-y 21.5 milyar dolara ulaştı. Para birimi tarafsız olarak, GMV %5 daha yüksek. Özellikle, Kendine platformu katkıda gelirleri 219 milyon dolar, y-o %8-y olarak.

Pazar payı ve mücadele rekabeti artırmak için, eBay stok bilgileri Shopify ve sağlanan senkronizasyon ile bir ortaklık içine girdi. İNGİLTERE için fiyat eşleştirme programı uzatırken eBay da sekiz coğrafyaları için genişletilmiş. eBay de bir garanti üç gün teslimat ile Amazon yetişmek için gayret koyuyor. Ancak, şirketin piyasa beklentilerini daha iyi bir üçüncü çeyrek ve mali 2017 EPS görünüm sunmak için başarısız oldu.

Bu arası ve hisse başına $arasında 53 dolar 3Q17 kazanç bekliyor eBay arıyorsunuz. Gelirin 1.95 milyar $2.35 milyar dolar aralığında olması bekleniyor. Analistler, üçüncü çeyrek için 2 milyar dolar gelir, hisse başına $0.49 kazanç tahmin edilmektedir.

Mali 2017 için, şirketin hisse başına 2.03 $1.98 $aralığında ayarlanmış kazançlar bekliyor. Gelir 9.5 milyar $9.3 milyar dolar aralığında olması bekleniyor. Wall Street analistlerinin 9,4 milyar dolar gelir, hisse başına 2 dolar kazanç tahmin. Böylece, cansız 3Q17 kazanç görünümü göz önüne alındığında, esasen, hisse senedi kısa vadede düşüş kalması bekleniyor.

Tarihi fiyat grafiği 37.10 direnç gösterir. Ayrıca, satın alma basıncında bir düşüş daha düşük yüksekler oluşturan olan momentum göstergesi ile gösterilir. Böylece, hisse fiyatı teknik bir düzeltme bekleyebiliriz.

Yaklaşan düşüş kazanmak için koymak bir seçenek satın almak istiyoruz. 5 Ağustos'ta sona erecek yaklaşık 37 $bir grev fiyat ve sözleşme tercih edilir.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: