Pound Sinyalleri BoE Yumuşak Kredi Veri üzerinde Düşüş

 
İNGİLTERE parlamentosunda Theresa may'in ilham verici konuşma ile birleştiğinde daha yüksek enflasyon son iki haftadır isabetli bir miting sağlamıştır. Pound da Dolar geçici bir zayıflık, tatil sezonu ve ABD dolarının gücü hakkında Koz açıklama sırasında likidite eksikliği tarafından tetiklenen tarafından Güçlendirilmiştir. Son iki hafta içinde çok fazla belirsizlik nedeniyle hiç beklenmedik olaylar vardı. Bu güvenli bir sığınak para birimi olarak kabul gören Yen, bir zayıflık destekli. Olayların arada bir yüksek veya 144.76 geçen Cuma günü GBPJPY çifti açtı. Ancak, kar rezervasyon hakkında 141.50 dün Haç getirdi. Çifti daha aşağıda açıklanan gelişmeler temelinde düşüş tahmin ediyoruz.

İNGİLTERE'DE kredi arzı milyar 1.039 TL Aralık ayında arttı dün, İngiltere Merkez Bankası tarafından bildirilen kredi koymaktadır. Ancak, çok altında 1.7 milyar analistler tarafından beklenen pounddu. Kredi talebindeki düşüş ekonominin şimdiye kadar dik tutmuş olan İngiliz tüketicilerin yorgunluğu gösteren kötümserler savunuyorlar. Argümanı da Aralık ayında yumuşak perakende harcama haklıdır. İNGİLTERE ekonomisi bir yavaşlama teyit etmek için çok erken olmasına rağmen, yine de, yatırımcılar Pound için uzun pozisyon eklemeden önce dikkatli kalacağını anlaşılmaktadır.

İNGİLTERE kriter oranında faiz artışı veya pay ihmal edilebilir bir şans var TD Securities analistleri de inanıyorum. Argüman yükselen enflasyon hükümetin daha az güvercinimsi para politikası uzaklıklar olmasından kaynaklanıyor.

Dün, para politikası toplantısında, Japonya Merkez Bankası 0.10% faiz oranlarını değiştirmedi. Gücenmek, ancak, ekonominin iyimser bir görünüm sağladı. Tüketici fiyatlarında küçük artış beklediklerini ayrıca, Merkez Bankası söyledi. Yen için hiçbir hedef oranı daha da önemlisi, Gücenmek açıkladı. Rapor Sterlin karşısında önümüzdeki günlerde zemin kazanıyor Yen yardımcı olması bekleniyor.

GBPJPY çifti 144.20 de direnişe geçmeye başarısız oldu fiyat grafiği ortaya koymaktadır. 142.05 seviyesi de kırılmış, ayrıca satış baskısının sağlamıştır. Döviz çifti şimdi daha düşüş ve 139.50 sonraki küçük desteği test bekleniyor. Argümanı da stokastik osilatör düşüş haklıdır.

Yani, bir tüccar kısa tahmin düşüş faydalanmak için 142.50 yakın GBPJPY çifti gidebilir. Beklenmeyen ters gelen kayıpları azaltmak için, kaybını durdurmak amacıyla 143.20 üzerinde yerleştirilebilir. Kısa pozisyon 139.50 yakın karşılanabilir.

Aynı şekilde, herhangi bir tanınmış broker ikili ticaret platformu GBPJPY çifti muhtemel düşüş den müthiş döner gerçekleştirmek için bir opsiyon sözleşmesi satın almak için kullanılabilir. Bir yatırım ticaretinde sadece GBPJPY çifti 142.30 altında işlem olmadığından emin olduktan sonra yapılmalıdır. Sözleşme tercihen 10 Şubat tarihinde sona ermiş olacaktır.

İlginizi Çekebilir: