Avustralya Ekonomisi %3.1 Olan Yıllık Hızda Büyüyor

 

Bu yılın başından beri, Avustralya Doları gelişmiş dünya döviz sepeti karşısında zayıf olmuştur. Avustralya Doları zayıflık için iki ana nedeni tüketim zayıf ücret artışı ve sadece %0.3 artış var. Bu iki faktör, diğer gelişmiş ülkelerde ne oluyor oran zamları ertelemek Avustralya Merkez Bankası, keskin bir kontrast zorladı. Dolar öte yandan, ABD Federal Rezerv tarafından hızı artışı, düşük işsizlik seviyeleri, güçlü ekonomik büyüme, artan enflasyon ve bir dizi kayıt nedeniyle Güçlendirilmiştir. Ancak, şu anda 0.7660 ticareti olan AVUSTRALYA çifti, önümüzdeki aşağıda nedenlerle günlerde bir boğa ters geçmesi bekleniyor.

Dün, Avustralya İstatistik Bürosu %1, %0.9 bir büyüme karşı analistler beklentilerin İlk Çeyrek GSYİH büyüme bildirdi. 2017 Aralık'ta sona eren çeyrekte, Avustralya ekonomisi sadece %0.5 arttı. Yıllık bazda ekonomi %3.1 itibariyle yıl içinde büyüdü. 2012 yılında maden patlaması zirveden bu yana ekonomik büyümenin en hızlı olduğu. Mal ve hizmet ihracatı %2.4 arttı, Aralık ayında %1,5'lik bir daralma yaşanmıştı. Mal ve hizmet ihracatının %4,6 yıl boyunca artmıştır.

Bir gün önce, istatistik Teşkilatı da 10.469 milyar dolarlık bir düşüş İlk Çeyrek cari açık, bir önceki çeyrek milyar 14.70 $bildirdi. Olsa bile, Mart çeyrek 2018 rakamın 9,9 milyar $analistler açığı tahminini bir araya gelmedi hala, açığı, bir önceki çeyrekte kaydedilen daha ~4 milyar$daha düşük. Etkileyici ekonomik veri Aussie güçlendirmesi bekleniyor. Dolar, bu arada, yüzünden, Kanada, Meksika karşı Koz düşmanca yaklaşım zayıflatmak bekleniyor ve Avrupa Birliği ticari konularla ilgili.

G-7 toplantısı bugün başlaması planlanıyor. Geçen hafta boyunca, toplantıya katılan Bakanları ve merkez bankacılar çelik ve alüminyum ithalata uygulanan tarifeler ters olmadığı sürece misilleme Kozu uyardı. Gerginlikler de ABD ve Çin arasında Beyaz Saray'dan benzer tehditleri ve uygun bir karşılık gösteren Pekin'den bir ifade üzerinde artırmıştır.

Kanada, Meksika ve AB ileri gelenleri de ortak bir bildiri yayınladı.

“Kaygıları ABD'nin dost ve müttefikleri dayatılan, ulusal güvenlik gerekçesiyle, tarifeler, küresel ekonomi, ticaret ve güvenini sarsan ifade edildi.”

Ticaret savaşları sadece ABD doları zayıflattı tarih gösteriyor ki, ve bu sefer farklı olarak gitmiyor. Dünya Bankası tam teşekküllü bir ticaret Savaşı küresel ekonomik senaryo 2008 mali kriz benzetmeye bulundu. Bu nedenle, temelleri AVUSTRALYA çifti bir ralli iyilik.

AVUSTRALYA çifti aşağıda fiyat grafikte görüldüğü gibi alçalan trend çizgisi kırıldı. Ayrıca, SİNYAL göstergesinin okuma olumlu döndü. Bu nedenle, AVUSTRALYA çifti boğa ters dönmesi bekleniyor.

Döviz piyasasında, AVUSTRALYA çifti uzun pozisyon olabilir. Ancak, bir ticaret, yalnızca AVUSTRALYA çifti 0.7660 yakın esnaf ise alınacaktır. Uzun bir ticaret açtıktan sonra, kayıp durdurma emri 0.7550 yerleştirilir. Uzun ticaret 0.7860 yakın bir kar kitap planlıyoruz.

Aynı anda, aynı zamanda ikili broker biri çağrı opsiyon sözleşmesi elde edebiliriz. İki şartın ticaret girmek tatmin olmak isteriz: sözleşme 14 Haziran ve AVUSTRALYA çifti 0.7660 yakın spot döviz piyasasında işlem olması gerektiği kadar aktif kalmalıdır.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: