Aussie Liberal koalisyon Beklenmedik Galibiyet Mitingler

 

Dün, Aussie l yukarıdaki ABD doları karşısında beklenmeyen bir genel seçim sonuçları sonrasında hareket etmeye eğilim tersine dönmüştür. Tersine, daha önce sağlam işgücü piyasası küresel yavaşlama ve ABD-Çin Ticaret Savaşı giderek daha duyarlı hale geliyor ise Avustralya ekonomisinin gücünü yansıtan konut piyasası düşmeye devam ettikçe ömürlü, kısa olabilir, ancak analistler inanıyorum. Karamsar tabloya rağmen, Avustralyalı 0.6865 düşük 0.6938 yüksek son 24 saat içinde rebound, tamamen genel seçim sonuçlarının yarattığı olumlu duyguları nedeniyle başardı.

Avustralya genel seçimleri sonrasında, Avustralyalı başarıyla Scott Morrison altında iktidardaki Liberal koalisyonu görevden rakip İşçi Partisi psikolojik olarak ulaşıldı. İşçi Partisi manifesto önemli bir yönü ev sahibi için sağlanan vergi indirimi iptal edildi. Bu planın muhtemelen Avustralya ev fiyatları düşüş eğilimi daha da bozulmasına neden olurdu. Konut fiyatları ekonominin genel sağlığı konusunda alarm kaldırdı o kadar çok düştü. Bu endişeleri Aussie üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmaları çok önemli olur.

İşgücü piyasasına güç Avustralya ekonomisinin birincil kaynak olarak görüldü, ama zaten bu tarihi Kalesi artık yok oluyor olabilir dair işaretler vardır. Nisan ayında, işsizlik oranının beklenmedik bir şekilde %0,1 oranında büyüdü ve beklenen emek harcamaları, işgücü arzı üzerindeki kısıtlamaların eksikliği belirtmek daha düşük.

Konut yavaşlama krizle mücadele için güçlü bir işgücü piyasası olmadan, ekonomiyi tehdit önemli ölçüde artmaktadır. Hanelerin çoğunluğu orada ipotek ödeme yapabilecek en az çalışan yetişkin olduğundan Avustralya konut sektöründe bir yavaşlama yönetilebilir genellikle, ekonomistler savunuyorlar. Eğer bu durum nedeniyle zayıf bir işgücü piyasası değişiklikleri, daha sonra Avustralya ekonomisi sahiplendirme ve düşen ev fiyatlarının ölüm sarmalına girebilir. Ayrıca, Aussie sermaye girişlerinin ciddi şekilde etkilenecek gibi dayak olur. Ekonomide istikrarı sağlamak için, Avustralya Merkez Bankası faiz oranlarını vardır. Tüm bu endişeler yükseliş kısa ömürlü olacak-analistler inanıyoruz olun.

Yatırımcılar ve spekülatörler de giderek 4 Haziran para politikası toplantısında faiz oranlarını aşağı çekmesi RBA bekliyor. RBA Başkanı Philip Lowe son zamanlarda Merkez Bankası Haziran toplantısında faiz oranı görüşeceklerini belirtti. Faiz oranı indirimi yurtdışı yatırımcıların para biriminin cazibesini azaltacak. Yine Aussie değer bir azalmaya yol açacak.

İlgili faiz oranları, Raffi Boyadijian, bir ekonomist Döviz Alım Satım aracı Kurumu XM.com dedi ki: “Olarak Rezerv Bankası Avustralya bir sonraki politika toplantısı yaklaşıyor Haziran 4, tüccarlar olacak seyir için daha fazla onay yaklaşan bültenleri Merkez Bankası olacak kesme hızlarında toplantı.”

Aussie para politikası toplantısı yaklaşırken hafif yönlü bir önyargı ile uçucu kalmasını bekleyebilirsiniz.

Teknik olarak, AUD/USD 0.6870 de bir çift dip yaptı. Döviz çifti de 50 günlük ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Ayrıca, momentum göstergesi yükseliyor. Sonuç olarak, AUD/USD kısa vadede hareket bekleyebiliriz. Çifti için bir sonraki direnç 0.7025 yakınlarındaki bekleniyor.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: