HSBC Vergi Öncesi Kar Tahminleri Yendi

 
Dün, varlıklar tarafından (31 HSBC HSBC Holdings Plc, dördüncü büyük Bankası, 2016 İlk Çeyrek mali için daha iyi beklenen düzeltilmiş net kar açıkladı. Sonuçlarını izlemek, HSBC hisseleri 1.90% kaybetti ve $32.61 Salı günü kapalı. İlk çeyreğe göre net kar %18-y olarak o-y düştü rağmen, yatırımcılar hala hisse senedi satın almak için fırsatlar için bakmak gerekir.

İlk çeyrekte, bankacılık devi 13.9 milyar dolar arındırılmış gelir, 2015 yılı aynı dönemine göre %4 düşüş yaşandı. Vergi öncesi düzeltilmiş karı 5.4 milyar$, 2015 yılı benzer dönemde 6,6 milyar $%18 düştü. Analist beklenti 4.2 milyar dolar vergi öncesi kar elde edildi. Çeyrek olmayan ilk düzeltilmiş vergi öncesi kar 6.1 milyar dolar olarak gerçekleşti, bir yıl önce 5 milyar 7.1 aynı dönemine $%14 oranında düştü. Hisse başına ilk çeyrek kazanç $0.15 durdu, 2015 yılının ilk çeyreğinde hisse başına $0.26 göre.

İlk çeyrekte 7,9 milyar $HSBC işletme giderleri 8,5 milyar dolarlık Wall Street beklentilerin altında idi. Banka ayrıca 2015 yılının ilk çeyreğinde ilan edilen kar doğrultusunda olan hisse başına 0,10 $mali 2016 İlk Çeyrek kar ilan etti.

2008 mali krizi sonrasında, bu yılın ilk çeyreğinde HSBC, Avrupa'nın en büyük borç veren için en kötü biri olarak kabul edildi. Ancak, bu çeyrekte, HSBC zorlu iş ortamına rağmen kar geri döndü. Banka önceki çeyrekte zarar bildirdi unutulmamalıdır. Maliyet kesme planları, geçen yıl iki yıl içinde kurtarmak için 5 milyar dolar açıkladı, mükemmel bir şekilde çalıştığını gösterir.

Maliyet düşürme etkileri giderek önümüzdeki çeyrek dönemlerde görülen SPK'NIN Uluslararası Menkul bu sesi doğrultusunda, Daniel Yani, analist söyledi.

Ocak ve Şubat ayında piyasaların dalgalı bir varlık yönetimi iş etkiledi. Ancak, çeşitlendirilmiş yapısı Bankası Çin sendikasyon kredi borç piyasasında pazar payını, birleşme ve satın almalar artırmak ve etkin. Bankamız ticari bankacılık gücünü kazanmak için rekabete hazır olduğunu gösterir.

HSBC de elden çıkarılması veya karlı olmayan işlemleri kapatma sürecinde. Özellikle, alıcılar herhangi bir faiz almak için başarısız olan banka şu anda Türkiye operasyonları yeniden yapılanma sürecinde.

Bankanın Ortak Sermaye Tier (CET) 1 oranı ilk çeyrek sonunda %7.4 oldu. Oran, bankanın finansal gücü ile ilgili yatırımcıların endişelerini rahatlatmıştır.

Fiyat grafiği üzerinde, teknik olarak, hisse senedi 32.30 destek var. Direnci 40 seviyeleri var. RSI 50 üstünde kalmaya devam ediyor.

Böylece, bir yükseliş olasılığından, bir ikili opsiyon tüccar 40 $35 $aralığında bir grev fiyat ile bir dokunuş opsiyonu sözleşmesi satın almanız gerekir. Sözleşme başarı daha yüksek bir olasılık var, eğer tüccar Haziran ayının ilk haftasında sözleşme bitiş tarihi seçerse.

İlginizi Çekebilir: