Çin Tanıttı ABD Doları Zayıflatır Misilleme Tarifeleri

 

Başkan Donald Trump Çin mallarının yaklaşık 200 milyar dolar değerinde %25 için %10 tarife artması sonrasında ABD doları büyük rakiplerine karşı Cuma günü reddetti. Dün düşüş eğilimi Fed faiz oranı indirimi umuduyla devam ediyor. Düşüş eğilimi de misilleme planlarını duyuran Çin raporları ile destekli olduğunu. Yatırımcılar kapak için koştu olarak özellikle, dolar keskin bir sığınak para birimi, yen karşısında düştü. 109.80 bir yüksek, USD/CHF çifti 108.95 düşük yuvarlandı.

Trump yapılmaya devam baskı Çin'e ulaşmak için bir ticaret anlaşmasının bir dize Twitter iletileri, uyarı komünist ulus son ticaret anlaşması olacak “çok daha kötü onları olursa olsun müzakere ettiği benim ikinci dönem.”

Trump bir Tweet: “ben açıkça söylemek için Cumhurbaşkanı Xi & benim çok arkadaşım Çin Çin olacak olması çok kötü yaralandı mı anlaşmak çünkü şirketler olacak olmak zorunda bırakın Çin diğer ülkeler. Çin'de satın almak için çok pahalı. Büyük bir anlaşma vardı, neredeyse tamamlanmış, & sözünden seni!”

Son birkaç gün içinde olayların ani dönüş piyasa katılımcıları, ABD Fed'in büyük olasılıkla gelecek faiz oranı kararı yeniden gördü.

Piyasa katılımcıları, şu anda Aralık ayı kes 25 baz puan bir oran bekliyorlar. Fed kısa vadeli oranları şu anda %2,5 2,25%aralığında kalın.

İthalat vergisi artışı tetiklediği faiz oranı indirimi olasılığını iptal edeceğini Mississippi gazetecilere konuşan Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic söyledi.

Bostic söyledi: “Bağlı olarak şiddeti yanıtı olabilir. Gerçekten bağlıdır. İşletmeler yapmaya karar ne bağlıdır ve uzun tarifeleri yere bağlıdır.”

Deyim piyasa katılımcıları bu yılın sonuna kadar zam oranı bahisleri artırmak için teşvik etti. Faiz indirimi, genel olarak, yatırımları teşvik olurken, ABD dolarının zayıf döndü. Çin'e 60 milyar dolar değerinde mal ithal vergileri yükseltmek için planlarını ortaya koyan bir bildiri yayınladı sonra satış yoğunlaştı.

Pekin uygulamak, onun sözü kabul “gerekli önlemler” tepki için BİZE tarife zammı bile olsa Trump diyor senaryosu “sadece almak daha kötü” eğer Çin geri vurur. 5,140 BİZE ürünleri ithalat görevde artışa tabi olacağı Çin dün açıkladı. %25 %5 arasında artıracak tarifeler, 1 Haziran 2019 üzerinde etkili olacak.

Esasen, greenback Çin-ABD Ticaret sorunu çözülene kadar uçucu kalması bekleniyor.

Tarihsel fiyat grafiği USD/CHF parite 109.80 direnç karşısında düşüş başladı gösterir. Bir sonraki büyük destek sadece 108.10 var. Parite 50 günlük ortalamanın altında işlem görüyor. Ayrıca, momentum göstergesi yeni lows yapıyor. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

 

İlginizi Çekebilir: