Mikron IM Flash Technologies Intel Hissesini satın Almak

 

Micron Technology Inc. MU IM Flash Technologies, iki şirket arasında bir ortak çaba içinde Intel'in hissesini satın almak hakkını egzersiz planı açıkladı (NASDAQ:). Mevcut sözleşmeye göre, Mikron Ocak başında bir arama seçeneği egzersiz 1, 2019 ve anlaşma Mikron opsiyonlarında sonra altı ila 12 ay kapatmak için bekleniyor. Anlaşma 1,5 milyar dolarlık nakit ödeme yapması öngörülüyor ve 1 milyar dolar civarında olan bu girişim, Intel'in sorumluluk absorbe Mikron göreceksiniz.

 

Mikron büyük veri planları

Hem Micron ve Intel on yıldan fazla flash bellek bitki yönetmek olmuştur. 2006 yılında, Intel ve Micron her IM Flash Technologies kurulmasına katkıda milyar 200 milyon$. Altı yıl sonra, her iki taraf ortak girişim genişletti.

(Intel-Micron Flash) IM Flash veri merkezleri ve üst seviye bilgisayarlarda kullanılan 3D XPoint, üretmektedir. Ortaklık girişim performansı zaten Mikron konsolide finansal tablolara dahil edilir. Ortak girişim şirketi tarafından üretilen 3D XPoint flash bellek NAND bellek daha 1000 kat daha hızlı olduğunu mikron iddia ediyor.

Temmuz ayında, Micron ve Intel, gelecek yılın ilk yarısında ortaklıklarını sarma önce 3 ikinci nesil gelişimi-D XPoint teknoloji bitireceğini açıklamıştı. Ayrıca, her iki şirket anlaşma bitene kadar 3-D XPoint bellek ürünleri üretiminde Utah fab de yapmaya devam edecektir. Bu, mevcut anlaşmaya dayanarak sonra, bir yıl kadar, Mikron Intel için 3-D XPoint bellek gofret satacak. Anlaşmayı başarıyla tamamlanmasının ardından, IM Flash Mikron iştiraki olacak.

Mikron payı ile devam eden plan repo ise serbest nakit akışını kullanarak ödemek niyetinde olduğunu Intel'in hissesini satın almak için para ile ilgili, Finans Müdürü Dave Zinsner açıkladı.

Zinsner söyledi: “Biz koştu matematik olsun bu iyi bir anlaşma ve biz düşünme [yatırım getirisi] bu çok iyi.” Şimdiye kadar 6 milyar dolarlık bir meblağ Utah tesis yatırım olduğunu daha fazla dikkat çekti.

Utah fab şirketin Boise, Idaho, Genel Müdürlük yakınında bulunan tesis avantajları konuşan Zinsner dikkat çekti. Ayrıca, bellek sunucu ile ilgili depolama maliyetleri azaltmak ve performansı artırmak için tasarlanmış neredeyse kalıcı bir bellek olan 3 uzmanlık-D XPoint teknolojisi ile dünyada tek fab olur.

Sanjay Mehrotra, Mikron Başkanı ve CEO'su, şunları söyledi: “Mikron edinimi IM Flash gösterir bizim güçlü inanç 3-D XPoint teknoloji ve diğer gelişmekte olan anılar sağlayacak eşsiz bir farklılaştırıcı şirket ve bir temel çözüm için yeni veri gerektiren uygulamalar.”

İlan ederken anlaşma, Mikron CEO'SU Sanjay Mehrotra tahmin eden 3-D XPoint teknolojisi olacak bir “temel çözüm için yeni veri gerektiren uygulamalar.”

Mikron açıklaması öncesi bir duyuru olduğunu kendi adına, Intel açıkladı ve planlarını yakın süreli değişikliklere neden olmaz. Bir yazılı açıklamada, Intel " dedi , “Onlar resmi olarak olun çağrısı kadar Ocak 1, 2019. İMFT fabrika çalışmasını bir yıla kadar Intel takdirine bağlı olan Çağrı, kapattıktan sonra kadar değişiklik olmaz.”

Duyuru, şirketin performansı üzerinde hemen bir etkisi olduğu gibi, hissesi sadece uygun piyasasında genel güç ve zayıflık ile hareket etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, hisse senedi 50 günlük ortalamanın altında işlem görüyor. Ayrıca, SİNYAL göstergesi düşüş bölgesinde hareket ediyor. Sonuç olarak, hisse senedi aşağı gelecek günlerde hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: