Deutsche Bank, Yeniden Yapılanma, Büyük İsimler Çıkışa Geçmesi

 

Temmuz ayı sonunda, Deutsche Bank Aktiengesellschaft var (NASDAQ: DB) yatırım bankacılığı şefi Garth Ritchie kurulu çıkılacak ama Deutsche Bank için Kasım ayı sonuna kadar istişare sunmaya devam edecek. İstifası çok sıradan görünüyor olsa da, CNBC önemli ölçüde azalmış olan bankanın ABD hisse senetleri bölümün boyutu neden veya kapat olabilecek büyük bir yeniden yapılanma programı başlatmak için kuşatılmış Alman kredi Denetim Kurulu planın bir parçası olduğunu ortaya koymuştur.

Geçen ay hisse fiyat Deutsche Bank oldu artış %16, ribaunt gelen tüm zamanların en düşük kaydedilen erken Haziran sonra CEO Christian Dikiş denilen için “sert kesintiler” de tartışmalı bir hissedar toplantısı. Yine de, çok yıllık damla 7 €cari hisse senedi fiyatı için seslerini 112 €hisse fiyatı-kriz tepe ortaya çıkmıştır. Piyasa olumlu Cuma günü yeniden yapılanma haberlere tepki gösterdi, Deutsche Bank $8.03 de yakın 2,82% veya $0.22 kazanma hisse senedi ile.

Deutsche Bank yöneticileri bir araya pazara tartışma büyük bir yeniden yapılanma planı dahil olabilir hurdaya kadar 20 bin iş kurma ve yeni bir “kötü banka” toksik varlıklar değer €50 milyar (~$43 milyar). Programın €5 milyar kadar mal olması beklenen, bir kez daha kırmızı, bu yıl banka bastırıyor.

Bir araştırma not müşterilerine, AJ Bell Yatırım Direktörü Russ Kalıp dedi ki orada bir özelliği, en azından, bu önerilen “kötü banka” stratejisi değil gibi görünüyor ekleyebilirsiniz.

Kalıp dedi ki: “Deutsche Bank sahip bir piyasa değeri 14.5 milyar Euro, kabuğundan yatırım, özel ve ticari bankacılık faaliyetlerinin yanı sıra, varlık yönetimi iş, 187 milyar Euro nakit ve 54 milyar Euro finansal varlıklar.”

Kalıp da ‘kötü banka varlıklarının değeri hakkında şüpheleri artırdı. O sorguladı şöyle: “Eğer yatırımcılar şu anda sanırım tüm bu yararları bir değerleme sadece 14,5 milyar avro, neden sözde ‘kötü banka’ varlıkları olarak değer her şey gibi 50 milyar avro, ne olursa olsun onların resmi’ defter değeri’ olabilir?”

Girişim durumdaki bankada iş taktik beşinci yeniden değerlendirme olacak, 2012 yılından bu yana olacak. 2015 yılında yaklaşık 3, 2012 yılında €4 milyar milyar 4.49 ($) ve euro yeniden yapılandırma masrafları geçirdikten sonra, Deutsche her zaman hakları sorunları başladı, hem fiyatları 2014 ve 2017 yılında en fazla 16 milyar euro sermaye erişip bu kalıp dikkat çekti.

Bankasının sermaye artırmak olabilir kalıp da inanıyor. Dedi ki, “Tarih ve aşağılık değerleme bağladı Deutsche varlıkları tarafından piyasaya öneriyor başka bir sermaye artırımı olabilir kartlar.”

Özellikle, ABD Adalet Bakanlığı ile varılan 14 milyar dolar yerleşme rağmen, Alman para aklama soruşturması devam ediliyor. Bu nedenle, Deutsche Bank tehlike tamamen değil, ama en kötüsü son iki çeyrekte müşteri Mevduatı tutarlı artış banka fonları hiçbir sıkıntısı sağlayacaktır ve bu Kalıp inanıyor.

Kalıp, gerekçe hatasının önceki yeniden yapılanma planlarını açıkladı yatırımcılar neden olabilir şüpheci önerilen yeniden yapılanma planı: “Ama yatırımcılar büyük olasılıkla kalır şüpheci yeniden yapılanma planı verilen numaraları nasıl don gibi ekleyebilirsiniz, nihai başarısızlık 2012 ve 2015 maliyet düşürücü girişimler için yardım payı fiyat ve Kayıplar edenler tarafından desteklenen 2014 ve 2017 sermaye raisings.”

Bir düştü bu, önerilen yeniden yapılanma programı, Ritchie istifa gelen Alman mali kurum tarafından “karşılıklı anlaşma.” Kalkış tamamen görülmemiş değildi. Richie maaş birkaç kez geçmişte hissedarlar tarafından sorgulandı. Geçen ay, Alman savcı tarafından sözde vergi kaçakçılığı içine kapsamlı bir soruşturma seçildi. Bu ithamlar Deutsche Bank ve Ritchie tarafından itildi.

Yatırım bankacılığı Bölümü Başkanı olmadan önce, Ritchie Deutsche dünya çapındaki pazar bölümü başkanı oldu. Ayrıca hisse senedi Deutsche Bank başkanıydı, 2008 Aralık ayından bu yana. 2008 yılının ilk dokuz ayında, bankanın sermaye işlerine yaklaşık 60% düştü. Ancak, bu süre içinde, Ritchie şirket geliştirilen ve özel bir dükkandan bir müşterinin karşısına deposu haline getirmiştir. Banka Hıristiyan Dikiş, CEO, 23 yıllık dönem boyunca yaptığı katkılardan ötürü Ritchie takdir ettiğini söyledi.

Dikiş teşekkür Ritchie için rehberlik sunulan banka şimdiye kadar.“Garth Ritchie firma için son derece meşgul ve sadık ve sadık Deutsche Bank bir ömür boyu çalışan: olmuştur. Şahsen kariyeri boyunca mükemmel bir işbirliği ve ortaklık yaptığı yardımcım olarak son 15 ay için ona teşekkür etmek istiyorum.”

Özellikle, CNBC Şef Düzenleyici Memur Sylvie Matherat da önümüzdeki günlerde çıkabilir bildirdi. Dikiş tarafından önerilen stratejinin köklü değişim ile anlaşmazlık içinde olduğu Cumartesi günü, perakende bankacılık Frank Strauss, banka Başkanı istifasını açıkladı. Von Rohr Kurul üyesi olmayan perakende iş operasyonlarını yönetirken Yönetim Kurulu Strauss'un rol alabilir. Sonuçta, Dikiş dokuz üyeden oluşan kurulu boyutu, daha da kesmek istiyor.

Yardımcısı-İcra Kurulu Başkanı Karl von Rohr, bankanın İdari İşler Müdürü, sözleşmesi gelecek yaza kadar devam edecek olan Strauss, muhtemel varisi olarak görülen Denetleme Kurulu yakın bir kişi olduğunu söyledi.

Banka ile bağlı olan anonim kaynakları Şefi düzenleyici memur Sylvie Matherat da istifa etmek zorunda olacak Financial Times bildirdi.

Üst düzey istifalar serisi önümüzdeki hafta hisse senedi fiyatı zarar verebilir.

Hisse senedi 50 günlük ortalamanın altında işlem görüyor tarihsel fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, Chaikin para akım göstergesi negatif bir okuma var. Sonuç olarak, hisse senedi kısa vadede düşüş kalmasını bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

 

İlginizi Çekebilir: