Kasım ayında İNGİLTERE Ekonomisi Sözleşmeler Pound Daldırır

Ulusal İstatistik Ofisi, Kasım ayında İNGİLTERE ekonomisinin bir daralma çıkan haberlerin ardından, İngiliz Sterlini dolar karşısında dün düştü. Bildirilen rakamlar da analistlerin tahminleri kaçırdı. 1.3044 bir yüksek, TL/USD 1.2960 düşük Son 24 saat içinde azaldı.

İNGİLTERE'NİN gayri safi yurtiçi hasıla ekonomi 0.1% tarafından Eylül ve Ekim ayında genişletilmiş sonra-o-Kasım ayında m, %0.3 m ile anlaşmalı. Ekonomistler bildirilen süre değişmeden kalması için GSYİH büyüme bekliyordu.

Kasım giden üç ayında ekonominin %0,1 oranında bir q o q olarak genişletilmiş ve gözden geçirilmiş 0.2% tarafından Ekim 3 ayda büyüyen sonra. Bütün olarak bakıldığında, GSYİH Rob Kent-Smith ONS şefine göre, ekonominin marjinal son üç ay içinde genişletilmiş. Ancak, inşaat sektörü nedeniyle üretim sektöründe bir yavaşlama gerçekleşmiştir.

Ekonominin geçen yıl yavaşlaması devam ettiği Kent-Smith dikkat çekti. Hizmetleri çıkışı 0.3% tarafından Kasım ayında azalarak, Ekim ayında %0.3 artış kalmamıştır. 2018 yılından bu yana en büyük düşüş oldu. Ekonomistler çıktı %0,1 oranında büyümesini bekliyordu.

Kasım ayında sanayi üretimi %1.2 m tarafından o m %0.4 ile geçen ay yavaşlıyor sonra gerçekleşmiştir. Fabrikalar daha sonra Ocak ayına ertelendiğini 31 Ekim Brexit tarihinden önce operasyonlarını kapalı olarak üretim araç üretiminde keskin bir düşüş nedeniyle %1,7 aylık düşüş kaydetti. Ekonomistler değişmeden kalır ve imalat 0.1% Kasım düşüş, Sanayi üretiminde beklenen oldu.

Yıllık bazda, sanayi üretimi %1,6 Kasım ayında azaldı, bir ay önce %0.6 düşüş daha hızlı. Benzer şekilde, üretim çıkışı %2 oranında düştü, %0.3 den. İnşaat çıkışı %1,9 m-o-m Kasım ayında büyüdü, Ekim ayında %2.2 düşüş çelişiyor. Bildirilen rakam 2019 Ocak ayından bu yana en hızlı aylık artışı temsil ediyor. -O-y, y olarak, inşaat çıkışı %2 düştü.

ONS ayrı bir rapor Kasım ayında saydam milyar TL, Ekim ayında 5 milyar 10.94 £görünür ticaret açığında bir daralma gösterdi. Sonuç olarak, ekonominin Kasım ayında ticaret fazlası bir denge olarak gönderildi 4.03 milyar TL, Ekim ayında £33 milyar açık ile karşılaştırıldığında. Fazla undesignated mal ihracatı £3 milyar yükselişte oldu.

Genel olarak, İNGİLTERE ekonomisi dördüncü çeyrekte yavaşlamayı veya %0,1 oranında ardışık küçültmek, Andrew Dilek, Capital Economics Ekonomisti göre bir yol üzerindedir. Böyle bir senaryo daha fazla faiz indirimi için kapıları açan iktisatçı inanıyor. Özellikle, BoE politika yapıcıların artan sayıda ekonomisinin zayıflık işaretleri belirtildiği gibi faiz oranlarını desteklemeye başladı.

Financial Times oranı, Gertjan Vlieghe, harici bir üyesi ile sohbet ederken BoE yakında kuru bir kesim açıklayacağını söyledi-(MPC) ayarı Komitesi gerektirdiğini belirtti. Vlieghe dedi, “Şahsen, galiba bir çok yakındı, bu nedenle değil çok veri swing öyle ya da böyle. Gerçekten İNGİLTERE verileri yakın ve önemli bir gelişme biraz daha beklemek haklı görmem lazım.”

Geçen hafta BoE yakında Merkez Bankası toplam 250 baz puan tarafından da gösterge faiz oranlarını aşağı çekmesi ve varlık satın almalar boyutunu artırmak yeterli oda olduğunu belirtti şefi Mark Carney ayrılmak için.

TL/USD 1.3090 direnç karşı karşıya sonra azalıyor tarihsel fiyat grafiği gösterir. Sonraki ana destek 1.2920 altında. Parite 50 günlük ortalamanın altında işlem görüyor. Ayrıca, stokastik göstergesi de düşüş bölgede bulunmaktadır. Bu nedenle, daha da aşağı taşımak için döviz çifti yapılmasını bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: