Taze BİZE Aussie Kurtarır-Çin Ticaret Görüşmeleri, İş Veri

 

Avustralya Doları bu sabah devam eden ABD-Çin Ticaret sorunu fark yakın dostluk anlaşmasını raporları çıkardı. Wall Street Journal, Beyaz Saray, Çin ile ticarette yeni bir tura ile ilgili görüşmeler üzerine düşündüğünü bildirdi.

 

Çin-ABD Ticaret görüşmeleri ve ekonomik veri Aussie destek

Wall Street Journal raporuna göre, üst düzey ABD yetkilileri, Hazine Bakanı Steven Mnuchin başkanlığındaki muadilleri için resmi bir davet gönderdi, ticaret ile ilgili konularda müzakere etmek için önümüzdeki haftalarda ayrıntılı bir toplantı işaret ediyor.

ABD yetkilileri de görüşmeler için Çin'den Bakanlar düzeyindeki ekip istedi. Tartışma yeri karar verilmedi ama Washington ya da Pekin'de almak olasıdır. Ne hükümet bu konuda resmi bir açıklama yapmadı.

Avustralya Doları Çin ve ABD arasında bira ticaret Savaşı prime kurban. Ülkenin ihracat geliri için Çin aşırı bağımlıdır. Çin ithalat olmadan, Avustralyalı demir cevheri ve kok kömür Sanayi durma noktasına gelir. Hem bu ürünleri Avustralya için en önemli iki ihracat geliri gelirliler.

Haber pazar endişeyle Çin mallarına ABD hükümeti tarafından yaptırım değeri 200 milyar dolar bir tur beklemediği bir anda geldi. Böyle bir duyuru yeni yıllık düşük seviyesine, dolar karşısında Aussie almış olabilir. Ancak, beklenmedik olumlu gelişme bir boğa ters sonuçlandı.

Yorumda ABD daveti, Marc Chandler, ekonomist ve döviz stratejisinin başında Brown Brothers Harriman, şöyle devam etti: “AUD atlar ile ilgili haber yeni ABD-ÇİN Ticaret görüşmeleri. 3 YTL günlük yüksekler.”

Çin olası bir çözüm rapor-ABD Ticaret sorunu risk gerginlikler hafifletti, ABD Doları ve diğer güvenli liman para birimlerinin zayıflamasına yol açtı.

 

Avustralya iş pazarı haberleri

Siyasi haberlere ek olarak, Avustralya Doları da bugün bugün dolaylı istihdam verileri bir destek aldı.

Avustralya İstatistik Bürosu, Ağustos ayında yüzde 5.3 olan işsizlik oranı, bir önceki aya göre değişmedi ve pazar beklentileri doğrultusunda bildirdi.

Ağustos ayında 44.000 işler ekleyerek, ekonomi 18.000'lik bir artış analistlerin tahminlerini aştı. Özellikle, ekonomi Temmuz ayında 3,900 işini kaybetti.

Part-time istihdam rakamları 4,000,600, geçen ay 10,200 artış devam ederken benzer şekilde, tam zamanlı istihdam 33,700 ile 8,630,700 yükseldi.

İşsizlik 5800 ile 708,800 büyüdü rağmen, tam peşindeler işsiz sayısı çalışma 7.500 tarafından 494,800 yapmaktan kaçındı. Bölüm arayan işsiz insanlar istihdam sayısı önceki aya göre 83 bu 214.000, bir artış oldu.

Ayrıca, katılım oranı %65.7 oldu, 65.6% beklentilerini aşan ve %65.5 geçen ay artan. Daha da önemlisi, underutilization oranı 0,4 puan 13,4 oranında azaldı. Ayrıca, işgücü işsizlik oranı %0.3 puan ile %8.1 düştü.

Duyarlılığı geliştirme, yenilenen Çin ile görüşmeler ve güçlü iş verileri ticaret BİZİ yarattı, kısa vadede Avustralyalı boğa döndü.

Teknik olarak, USD / çifti resimdeki gibi 0.7080 destek buldu. RSI göstergesi aşırı satım bölgesinde bulunmaktadır. Bir sonraki önemli direnç sadece 0.7720 almaktadır. Bu nedenle, kısa vadede kalmak boğa AVUSTRALYA çifti bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: