Exxonun 2Q17 EPS Neredeyse Güçlü kenarında iki Katına

 
(31: XOM) enerji devi Exxon Mobil Corp hissesi $77.47 son iki hafta içinde %4 oranında bir düşüş anlamına Çarşamba günü kapalı. Şirket tarafından bildirilen mali 2017 ikinci çeyrek kazançlarının analistlerin tahminlerinin altında kalmıştır. Bu hisse fiyatı bir düşüş gerçekleşmiştir. Ayrıca, zayıf petrol outlook da satmaya teşvik etti. Exxon stok altında verilen gerçeklere dayanarak bir dönüş nedeniyle olduğunu düşünmekteyiz.

Halka açık en büyük petrol ve gaz şirketi 62.88 milyar $ikinci çeyrek gelirleri 2017 bildirdi. Bir önceki yılın aynı dönemine, Exxon milyar 57.69 dolar gelir kaydetti. Sıvı ve gaz arıtıcı birimleri bir iyileşme ve daha yüksek bir fiyat gerçekleşmesi 3.35 milyar$, ya da hisse başına $54 bu 2Q17 net gelir, 1.70 milyar$, hisse başına veya dolar olmuştur, 2Q16 ile karşılaştırıldığında sonuçlandı. Zack tarafından boynuzsuz analistler 61.157 milyar dolar gelir, hisse başına $0.44 kazanç tahmin.

Haziran 2017 çeyreğinde, memba kazanç için 1.184 milyar dolara yükseldi, geçen yıl 294 milyon$. Yüksek petrol ve gaz fiyatları Yukarı kazanç artışına katkıda bulundu. Rafineri marjları artış yardımıyla, Exxon 1.385 milyar$, bir önceki yıla 560 milyon dolarlık bir artış aşağı kazanç bildirdi. Şaşırtıcı bir şekilde, Kimyasal kesimi için 985 milyon $ikinci çeyrek kazanç-o-milyon 232 $y y düşüş göstermiş. Alt kenar boşluğu kimyasal segment gelirlerinde bir düşüş rapor için öncelikle sorumlu oldu.

Özellikle, operasyonlardan gelen nakit akışı için 6.9 milyar $2017 yılı ikinci çeyreğinde artan, üç yıl önce gelen 4,6 milyar$. Exxon da hisse başına $54 üç aylık kar payı, önceki çeyreğe göre değişmeden ilan etti.

Güney Amerika'da Guyana kıyılarında önemli bir petrol keşfi yaptı Teksas merkezli şirket de duyurdu. 2020 yılında Liza alan ilk aşama ve başlangıç üretim başlayacak olan Haziran ayı başında, Exxon belirtti.

Ayrıca büyük hedge fonları büyük ölçüde petrol piyasasında uzun pozisyon arttığını rapor. 1.95 oran:1, 27 Haziran'da, kısa pozisyonları için uzun sayısı 5.19 1 artış var. OPEC kartel tarafından fiyat itmek için harcanan çabaları olabilir veya çalışmayabilir. Ancak, kesinlikle 50 varil başına $civarında bir fiyat tutacaktır. Bu kesinlikle Exxon gibi şirketlerin kendi alt satırında artırmak için yardımcı olur. Yani, ham sağlam Kazanç ve Aralık bağlı fiyat Exxon hisse senedi yükseliş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, RSI göstergesi aşırı satım bölgesinde bulunur. Ayrıca, hisse senedi 77.50 destek seviyesine yakın işlem görüyor. Bu nedenle, bir boğa ters Exxon ve stok beklenebilir.

Olası yükseliş fayda sağlamak için, bir hafta için geçerli bir arama seçeneği satın almak istiyoruz. Ticaret hissesi $78 yakınlarındaki spot piyasada esnaf ne zaman açılacak.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: