Perakende Satış oynanır Eylül ayında Aussie Aşağı

 

Avustralya İstatistik Bürosu tarafından yayınlanan veriler, Eylül ayında perakende satışlarda keskin bir düşüş, sistematik faiz indirimlerine rağmen tüketici harcamalarında bir düşüş ile led göstergeli sonra Aussie dolar karşısında geriledi. 0.6920 bir yüksek, AUD/USD 0.6905 düşük Son 24 saat içinde reddetti.

Perakende ciro-o-m Eylül ayında %0.2 arttı m, ama önceki ay kaydedilen %0,4 büyüme aşağı. Ekonomistler, satış büyüme %0.4 değişmeden kalmasını bekliyordu. Diğer Mağazacılık %0,8 arttı ve kafeler, paket servis hizmetleri ve restoran cirosu %0.6 büyüdü. Gıda perakende %0,1 arttı. Bu artışlar biraz giyim, kişisel aksesuar perakendecilik, ayakkabı ve mağazalar bir düşüş ile telafi edildi. Üçüncü çeyrekte, perakende satışlar %0.1 azaldı, bir önceki dönemde de %0,1 artış kalmamıştır.

Tüketim büyüme kasvetli kaldı Q3 2019 gerçek perakende satışlarda düşüş gösteren Capital Economics Marcel Thieliant, bir ekonomist gerektirdiğini belirtti. Dördüncü çeyrek outlook pembe bir tablo mevcut, vergi iadeleri toplu zaten ödendi düşünülürse olmayan ekonomist edilmiştir.

Bugün açıklanan veriler beklentileri kadar olmadığını JP Morgan ekonomistlerinden Tom Kennedy kabul etti. Yine de, Kennedy mali ve parasal genişleme ile ilgili tek kazanç büyüme 2019 sonuna kadar gerçek harcama yardımcı olacağı görüşünü değiştirmedi. Harcamalarında hafif bir hızlanma sağlayacak ekonomist inanıyor.

(RBA) Avustralya Merkez Bankası gösterge faiz oranlarını bu yıl üç kez indirim var. 0.75% serbest nakit oranı rekor düşük.

İş ile ilgili reklamlar-o-Ekim ayında m 1% m geriledi, Eylül ayında %0.3 artış aşağıdaki diğer ekonomik haberler, ANZ tarafından yayınlanan verileri gösteriyor. İşleri ile ilgili reklam 11.4%-y olarak o-y reddetti.

ANZ Catherine Birch, kıdemli ekonomist, iş büyüme esneklik konusunda sürpriz görüşlerini söyledi. “Bu ANZ İş İlanları dizi olmuştur gösteren bir malzeme yavaşlama istihdam büyümesi için biraz zaman; henüz istihdam artışı olmuştur oldukça dirençli. Ama daha ne kadar bekleyebilir mi beklemiyoruz.”

Teknik olarak, AUD/USD 0.6920 at çift top oluşturmuştur. Döviz çifti de 50 günlük ortalamanın altında kırık vardır. Ayrıca, hareketli ortalama osilatör negatif bir okuma yapıyor. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede düşüş kalmasını bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: