Sterlini Avrupa Parantez olarak Bir Referandum için Reddetmek

 
Son birkaç hafta içinde, uzun pozisyonların çözülmesi gibi ABD Doları ve Pound gibi büyük para birimleri karşısında Japon Yeni zayıfladı. ABD doları Trump zaferi ve Fed oranında zam artması ihtimali üzerinde yükselirken, Sterlin, güçlü perakende satış verileri üzerine düştü. 127.75, en düşük, GBPJPY çifti geçen hafta 141.73 bir yüksek ulaşmak için 1000'den fazla pip yükseldi. Ancak, Pound ralli GBPJPY yorgunluk ve aşağı bir dönüşün yakında görülebilir yaklaşıyor inanmak için geçerli nedenler vardır.

İNGİLTERE Başbakanı Philip Hammond verimliliği artırmak için altyapı ve Ar-Ge harcamalarındaki artış duyurduğu Pound geçen Çarşamba günü güçlü bir ralli vardı. Şu anda İNGİLTERE'DE geçen üretkenlik sıralamasında tüm diğer G7 ülkelerine göre duruyor. Kesin olmak gerekirse, İNGİLTERE'NİN verimlilik diğer G7 ülkelerinin gerisinde %18'dir. İNGİLTERE hükümeti ayrılan 23 milyar altyapı geliştirme (Ulusal Verimlilik Yatırım Fonu) £vardır. Ayrıca, 2 milyar sterlin R&D için ekonomistlere Göre ayrılmış durumda, bu iki sektörde sadece bir büyüme daha iyi bir yaşam standardı sağlayacaktır. Fon tahsisi para birimlerine karşı Kiloluk bir ralli başlattı. Ancak, beklenti değil, temelleri üzerinde dayalı bir ralli çok yakında ivme kaybedeceğini anlaşılmaktadır.

Japon Yeni Japonya Merkez Bankası daha fazla son haftalarda Dolar karşısında yaşadığı %10 düşüş dikkate alındığında Yen zayıflatmak için girişimde bulunmayacağını argüman dayalı güçlendirmesi bekleniyor. Fed faiz artışı tam fiyatlı ve Dolar yakında kısa satıcılar için favori bir varlık haline geleceğini ayrıca Nomura de sayılabilirdi. Altyapı ve bankacılık hisseleri şimdiye kadar ralli tamamen Trump sözleri kadar iyi olacağı varsayımına dayandığını araştırma şirketi de inanıyor. Ocak ayı yaklaşırken yatırımcıların Trump politikaları ne sağlam bir fikir olmadan ABD doları uzun mevkilere meyilli olmayacak ancak, Nomura analistler inanıyoruz. 4 Aralık tarihinde İtalyan referandum da yatırımcılar kapağı için bakmak için teşvik edecektir. Bu belirsizliklerin Olası yatırımcıların güvenli liman varlıkları, Yen gibi bakmaya zorlar. Bu nedenle, bir tüccar ya da yatırımcı GBPJPY çifti haftalar düşüş tahmin.

GBPJPY çifti momentum göstergesi ile negatif bir sapma oluşturmuştur. Ayrıca, RSI göstergesi aşırı alım bölgeye geçmek üzeredir. Böylece, GBPJPY çifti bir düşüş bekleyebiliriz.

Yani, bir tüccar 140.80 düzeyde tahmin edilen düşüşten kar elde etmek GBPJPY çifti kısa gidebilir. Tüccar için zarar Durdur emri 141.60 yukarıda yerleştirilmelidir. Kısa pozisyon 137.60 yakın çıkmış olabilir.

İkili bir tüccar GBPJPY çifti bir düşüş bir dokunuş koymak bir seçenek satın alma yoluyla bahse girebilirsiniz. 138.50 üzerinde herhangi bir seviye koymak seçeneği grev fiyat olarak kullanılabilir. Tüccar da, zaman aşımı süresi için Aralık ayının son haftasında bir tarih kullanmalısınız.

İlginizi Çekebilir: