Novartis S4 Rev. Görünüm, Sorunlar Düz FY17 Outlook Özlüyor

 
Analistlerin yendi 2016 mali dördüncü çeyrek kazanç raporlama yana, dünya çapında NVS) İlaç firması Novartis Ag hissesi %5 $77.20 için (Pazartesi itibariyle) artış gösterdi. İronik olarak, şirketin 4. Çeyrek gelirinin analistlerin beklentilerin altında kaldı. Analistler, anti-enflamatuar ilaç Cosentyx satış FY16 1,1 milyar dolarlık gelir için hisse fiyatı yükselme bağlıyor. Novartis gibi çok etkili bir ilaç çıkmış olur. Yine de, son birkaç haftadır görülen ralli göz önüne alındığında, aşağıda belirtilen nedenlerden dolayı hisse fiyatı düzeltme tahmin ediyoruz.

Tabanlı Basel, İsviçre-şirket milyar 12.32 $dördüncü çeyrek net satışları %2'lik bir düşüş kaydedildi, geçen yıl 5 milyar 12.52 ilgili çeyreğinde dolar. Novartis in 0, 40 $hisse başına 936 milyon $4Q16 net gelir bildirdi 4Q15 hisse başına 1.05 milyar $veya $0.44 olarak gerçekleşti.

Son çeyrekte çekirdek net gelirin %2 hisse başına 2.16 milyar $veya $1.12, dördüncü hisse başına 2.95 milyar $veya $1.14 çeyrekte geçen yıla göre azaldı. Bu Zack analistlerin Novartis 12.40 milyar dolar gelir, hisse başına $1.09 kazanç rapor bekliyorduk.

(Göz ünitesi) şirket üç segmentte (ilaç) yani Yenilikçi İlaç, Sandoz (Jenerik) altında çalışır ve Alcon. Yenilikçi İlaçlar kesimi için 8.3 milyar dördüncü çeyreğinde dolar satış-o-3% y y düşüş bildirdi. Alcon segment-o-y satışlarında düşüş 1,4 milyar $%2 y gönderildi. Sandoz segment diğer iki parçadan daha iyi nispeten 2, 6 milyar dolar gelir artışı-artışı y-o 2% y ile yapıldı.

Şirketin büyüme ürünleri Gilenya, Cosentyx, Promacta, Entresto, Jakavi, Tasigna ve Tafinlar vardır. Bu ilaçlar geliri %20 y-o-y için 4 milyar dolarlık dördüncü çeyreğinde büyüdü. Bu ilaçlar Yenilikçi İlaç kesimi gelirin %48 sorumluydu. Ancak, Gleevec ABD'de jenerik ilaçların gelişi rekabeti bir artış karşı karşıya.

Mali 2017 geliri geçen yıla göre daha fazla veya daha az düz olmasını beklediğini bu zorluklar göz önüne alındığında, Novartis belirtti. Şirketin jenerik ilaç rekabeti nedeniyle satış 2.5 milyar dolarlık bir etki bekliyor. Böylece, gelir ve yumuşak outlook düşüş göz önüne alındığında, yakın gelecekte olumsuz önyargı ile menzil bağlı kalma stok tahmin ediyoruz.

Hissesi için teknik bir direnç 78.80 görülüyor. Stokastik RSI göstergesi aşırı bir durumu yansıtır. Yani, bir tüccar hisselerdeki düşüş ve büyük destek 75.00 doğru hareket beklenebilir.

Muhtemel düşüş parasal kazançlar elde etmek, bir haftanın sona erme süresi olan bir opsiyon sözleşmesi, seçim ve uygun bir ikili komisyoncu satın alınabilir. Sözleşme temel hisse senedi borsada $77 yukarıda esnaf ne zaman satın alınmalıdır.

İlginizi Çekebilir: