Brexit Anlaşma İter Barnier Olumlu Sözler Pound Kadar

 

İngiltere Başbakanı Theresa May 29, 2019 Mart (AB) Avrupa Birliği çıkılacak olan İngiltere için bir anlaşma elde etmek için anahtar Brexit bir gereklilik bırakmaya hazır olduğunu Bloomberg News bildirdi sonra euro ve İngiliz Sterlini, ABD doları karşısında Cuma günü toplandı. Pound ralli de İNGİLTERE ile bir anlaşma %90 tamamlanmış olan AB Brexit müzakereci Michel Barnier deyimi ile gerçekleşmiştir. Bu gelişmelerin ardından, Sterling $1.3061 yüksek yükseldi.

 

Brexit, İrlanda sınır sorunu ve ekonomik veriler

Geçen hafta Perşembe günü, Mayıs ve diğer AB liderleri Brexit bir anlaşma almak olabilir yenilenen inançlarını dile getirirken, henüz iki taraf da İrlanda ve Kuzey İrlanda İngiliz Eyaleti ile ilgili söz konusu olduğunda görüş ayrılığı var. Bir uzlaşmaya varmak için iki taraf engel olan İrlandalı sınır sorunu, bir talebi vazgeçmek için istekli olduğunu Bloomberg raporları, isimsiz kaynaklara dayanarak gösteriyor.

Brexit bir anlaşma %90 tamamlandı bu bağlamda, Michel Barnier, AB müzakerecisi açıkladı, ama İrlandalı sınır meselesini çözmek için yetersizlik potansiyel anlaşma başına yıkacak uyardı. Michel Barnier, konuştuğu sırada radyo kanalı France İnter Cuma günü sabah yayınlanan bir yazıda o olduğundan emin hakkında ulaşan bir anlaşma önce İngiltere tekliflerini görüşmek üzere AB, ekleme görevi “mümkün ama zor.”

Cuma günkü haberine göre, ekonomik veriler de olumlu siyasi gelişmeler destekledi. (ONS) Ulusal İstatistik Ofisi, Eylül ayında 4.123 milyar TL daha düşük beklenen bütçe açığı, milyar 4.958 benzer dönemine göre geçen yıl 50 TL milyar 4.50 Reuters tarafından boynuzsuz analistler tarafından beklenen £oranla daha düşük. Bildirilen rakamlar Philip Hammond, İNGİLTERE Maliye Bakanı, yıllık bütçe öncesinde tezahürat muhtemeldir.

Şimdiye kadar bu yıl, toplam bütçe açığı 5.4 milyar TL standları, Nisan ayından itibaren %35'lik bir azalma temsil-Eylül 2017 dönemi. Ayrıca 2002 yılından bu yana kaydedilen en küçük bir açığı vardır. George Osborne, Hammond, selefi, 2010 yılında Maliye Bakanı olarak yönetilen ve çok yıllık bir kemer sıkma programı başladığında İNGİLTERE'NİN açığı GSYİH ' nın %9,9 oldu. Bu cari açığın yüzde 47 milyar ya da %1.8 TL düşüş tahmin bu Mart başında, İngiltere Bütçe Sorumluluk Ofisi belirtti. Açığı daralmış olarak, Başbakan Theresa May yana 20 milyar yıl kamu sağlık, yavaş yavaş önümüzdeki beş yıl içinde artış için ek bir £ayarlamak için garanti verdi.

Bu arada, İspanya veto hakkını son Brexit anlaşmayı bozacak olmadığını belirtti. Karar şöyle müzakereler arasında Madrid ve Londra üzerinden Cebelitarık bu hafta sonu ile Pedro Sanchez, İspanya Başbakanı, sorumlu olan “israf” veto gücü dizginlemek İNGİLTERE'NİN çıkışına AB.

Cebelitarık, İngiliz denizaşırı toprakları, uzun İspanya art arda Kaya egemenlik sorgularken olarak tartışma konusu olmuştur. AB İspanya Brexit çekilme anlaşmayı veto etme yetkileri verdi. Ancak, herkesi şaşırttı. İspanya son Brexit bir anlaşma engellemez belirtti. Açığında bir daralma ile birleştiğinde bu olumlu siyasi gelişmeler Pound yükseliş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Euro, aksine, nedeniyle İtalya'nın bütçe ile ilgili sorunları için muazzam bir satış baskısı altında. Sonuç olarak, pound önümüzdeki günlerde euro üzerinde üstünlük sağlamak için bekleyebilirsiniz.

Teknik olarak, EURGBP parite aşağıdaki resimde görüldüğü gibi düşüş Kanalı boyunca hareket ediyor. Birikim/dağıtım göstergesi de ticaret yapıyor. Bu nedenle, euro, sterlin karşısında zayıf kalmasını bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: