PBoC Kesme ile 14 Likidite Artırır-Gün Ters Repo Oranı

 

(PBoC) Çin Halk Bankası bir ay önce vadeli 7-kısa günü repo oranı acımasız sonra 14 günlük ters repo oranını indirdi sonra ABD doları 0.08% Çin yuan karşı 7.0023 Çarşamba günü ticaret yükseldi.

Çin Merkez Bankası 2.49 %2.7% ters 14 günlük repo anlaşması oranda düşürdü. Merkez Bankası, ters repo sözleşmeleri ile 200 milyar yuan mali sistemdeki likidite arttı.

Kasım ayında, Merkez Bankası gün 2.50 ve %2,55 %2015 Ekim ayından bu yana ilk oranı düşüş oranı repo yedi indirdi. İronik olarak, faiz indirimi Bankalararası oranları genellikle likidite talep mevsimsel artış nedeniyle git, Julian Evans başına-Capital Economics Pritchard, bir ekonomist olarak bir dönemde geldi.

Likidite koşullarının izlemeye devam edeceğiz ve istikrarlı likidite sağlamak için açık pazarda gerekli değişiklikleri uygulamak olur Merkez belirtti. Merkez Bankası dedi ki, “Bu PBOC olacak devam etmek için dikkat likidite Koşulları ve esnek davranış açık piyasa işlemlerine devam yıl sonu likidite kararlı.”

PBoC tarafından sunulan likidite kuantum pazar öngörüler daha fazla oldu, zaten orada olan bol likidite düşünen bazı piyasa katılımcıları dikkat çekti.

Beş temel noktası oranı kesme anlamlı kabul olmasa bile, PBoC genişleme stratejisi aşağıdaki olduğunun bir göstergesidir. Ancak, ekonomist göre, bu bankalar 5 baz puan Cuma günü kredi için (referans oranı) Kredi Başbakanı Oranını azaltmak için teşvik edebilir.

Daha fazla hareket hızı istikrarlı kredi büyümesini sağlayacak ve ekonomik aktivitenin zayıflaması önlemek için gerekli olabilecek ekonomist edilmiştir.

Faiz indirimi herhangi bir değişiklik olmadan verim eğrisi tutar olarak tahmin edildi tüccarlar gerektirdiğini belirtti. Bu ekonomik büyüme azaldıkça daha da kolaylaştırılması için yol açabilecek bazı ekonomistler kaydetti.

Bu hareket ile, PBoC yuan 200 milyar tahvil ters repo sözleşmeleri aracılığıyla likidite arttı. Çin Merkez Bankası muhtemelen gelecek yıl esnek bir para politikası benimsemesi olacağını Hong Kong Standard Chartered Bank Çin makro strateji Becky Liu, baş, bu hafta başlarında söyledi.

Bir not müşterilerine, Liu dedi, “Biz bekliyoruz para politikası için bir oyun daha büyük rol 2020 verilen sınırlı mali dürtü. Ancak, fiili faiz oranlarında keser (OMO) yani, orta (MLF) vadeli kredi tesis ve açık piyasa işlem oranları – her ikisi de temel ve teknik nedenlerden dolayı yavaş ve sığ olması muhtemeldir.”

Liu giderek beş baz puan levhalar, yakın gelecekte her zaman MLF düşük kesme PBoC bekliyor.

Repo ters ve MLFs PBoC önemli araçlar olarak bankacılık sisteminde kısa ve uzun vadeli likidite ele algılanıyor. Bu MLF şimdi düzeltme aylık yarın belirlenecek olan (TANIMA) Çin'in gösterge faiz veya Kredi Prime Oranı, karar vermek için temel olarak kullanılır. Bu konuda, Julian Evans-Pritchard, kıdemli Çin Ekonomisti Sermaye Ekonomi Singapur gerektirdiğini belirtti Merkez Bankası Çin olabilir “yeterince ikna bankalar için başka bir beş baz puan kes bu Cuma için plaka TANIMA. Genişleme hızını keser 50 baz puan bekliyoruz seneye pick up düşünüyoruz. Politika yapıcıların kredi büyüme keskin bir rebound Mühendisi için isteksiz olsa da, daha fazla hareket hızı muhtemelen kredi büyümesi genel olarak sabit tutmak ve çok hızlı zayıflayan ekonomik faaliyetleri engellemek için gerekli olacaktır.”

Faiz indirimi Çin ayı kısa vadeli yuan devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, USD/INR çifti 6.9950 seviyelerde güçlü destek aldı. Stokastik osilatörü aşırı satım bölgesinde bulunmaktadır. Bu nedenle, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: