İsviçre Biraz Geliştirilmiş Ekonomik Değer Kaybetti Frangı

 

İsviçre Frangı güçlendirilmesi dün, Nisan ayında çok işlem gören para birimi sahne en kötü olmaya başladı sonra başladı. G10 rakiplerine karşı önemli bir kayıp kayıttan sonra, Frank eğilimin tersine, bu işlem haftanın son iki günde küçük bir kazanç gibi görünüyor. Bugün açıklanacak hiçbir önemli iç ekonomik veriler, Frangı yönü küresel İpuçları üzerinde çok bağlıdır. Son 24 saat içinde, USD/CHF döviz çifti 1.1090 reddetti, 1.0228 açılış sonrası vardır.

Yatırımcı beklenti İsviçre Ekonomik değer Endeksi, bir ölçü, Nisan ayında -7.7 bir baskı vardı, Mart ayında -26.9 19.2 puanlık bir iyileşme göstermektedir. Ankette, katılımcıların yakında sona ulaşmak için ekonomik kriz tahmin olarak bu 2018 Temmuz ayından bu yana en iyi rakam.

Mevcut ekonomik senaryo İşsizlik Ekonomik Duyarlılık Endeksi, bir ölçü, 40.70 Nisan ayında atladı, 2 battaniye Mart ayında. Anket hesaba 350 mali ve ekonomik analistlerin görüşü alır.

Özellikle, İsviçre işsizlik oranı şu anda 2019 Mart ayında (non-mevsime göre), %2.5 ' lik 4 ayın en düşük seviyesinde bulunuyor, %2.7 önceki ayda aşağı.

Merkez Bankası CHF30 bir kar elde ettiğini ayrıca, Salı günü (SNB), İsviçre Ulusal Bankası tarafından yayınlanan ilk çeyrek sonuçlarını gösterir.1 milyar, güçlü bilanço dalgalanmalar gibi sağlam kazanç elde eder. SNB CHF29 oluşturan Q1 rakamlar gösteriyor.Yabancı para pozisyonlarını kabaca CHF0 30 milyar kar.0,5 milyar İsviçre Frangı pozisyonlarını altın Holding'in 9 milyar, ve yaklaşık$. Aynı dönemde geçen yıl, Merkez Bankası CHF6 kaybı yaptı.80 milyar.

Para politikası her şey çok sakin olduğunu, hiç kuşkusuz, bu rakamlar göstermektedir. Merkez Bankası para politikası ile yakında karışmam, özellikle geçen ay ile aynı seviyede Frangı zayıflaması ile olmadığını gösterir. İsviçre'de gösterge faiz oranını 0.75% ' dir. İsviçre Ulusal Bankası, şu anda yurtiçi bankalar tarafından bir eşik seviyesi ötesinde tutulan duran varlık 0.75'lik bir faiz gideri anlamına gelir. Merkez Bankası piyasaya müdahale etme, zayıf bir Frangı sağlamak için gerekirse hazır.

ABD doları acımasızca öncesinde diğer para birimleri karşısında yürüyen, İsviçre Frangı zor ABD doları karşısında daha fazla kazanmak için yardımcı olabilir. Yani, temelde, USD/CHF çifti kısa vadede aralığı bağlı kalabilir. Önemli yurtiçi ekonomik veriler haftanın geri kalanı için planlanan gibi, yatırımcılar sinyalleri için küresel pazarda bakıyor olacak.

USD/CHF çifti 1.0215 direnç karşı karşıya olduğu tarihsel fiyat grafiği gösterir. Sonraki küçük bir destek sadece 1.0140 almaktadır. SİNYAL göstergesi sabit kalıyor momentum eksikliği ima. Sonuç olarak, kısa vadede, döviz çifti ayı hafif bir önyargı ile ilişkili aralığında kalmasını bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: