Uzak Adlandırma Çin Döviz Manipülatörü Shies BİZE

 

Amerika Birleşik Devletleri vardır çekimser kaldı gelen etiketleme Çin'in “döviz manipülatörü” bir karar verebilir yardımcı, etkisiz hale getirdi kaygı üzerinde ticaret arasında iki ülke. Geçmişte, Başkan Trump kasıtlı olarak ihracatta rekabetçi kalmasını sağlamak için döviz zayıf tutmak Çin suçladı. ABD Hazine resmen iddia duyuracağı yönünde spekülasyonlar vardı, ancak bu olmadı. Çin'in politikaları bir endişe kaynağı olmaya devam ettiğini, ancak Hazine belirtti.

 

ABD-Çin Ticaret Savaşı ve yuan devalüasyon

ABD'nin önemli ticaret ortaklarından hiçbiri 2018 Haziran ayında sona eren yıl boyunca döviz manipülasyonu kuralları yerine Uluslararası Ekonomik ve kur Politikaları Kongresi için onun Yarı-Yıllık Raporda, Hazine Bakanlığı karar verdi.

Pekin'in bulutlu kararlar ve düşüş yuan hareket gibi aksiliklere gerçekleştirerek bir “daha dengeli ticaret” Hazine Bakanı Steven Mnuchin yayınlanan bir yazıda bir yılda iki kez belge kambiyo politikalarının ABD'nin önemli ticaret ortakları.

Hazine yuan'ın değerini zayıflatmak için Çin müdahalenin herhangi bir kanıt karşıya gelmedi. Haber Pekin ve beş büyük Amerikan ticaret ortaklarının tutarak, Hazine tekrar Başkan Donald Trump, daha önce yapılacak Başkanlık kampanyası sırasında Ant içtiğini olarak yuan üzerinde bir mücadele veren bir bileşim çekimser kaldı. 2018 Nisan ayında geçen Hazine raporu hemen hemen benzer sonuçlara yaptı. Yine de, Çin Milletler izler ABD, Japonya, Hindistan, Güney Kore, Almanya ile birlikte ve İsviçre listesinde kalacak.

Döviz manipülatörü olarak bir ülkenin tayin BİZİM için karşılanması gereken üç kriter vardır. Üç değerlendirme kriterleri şunlardır:

  1. ise asgari 20 milyar dolar olan ABD ile önemli ikili ticaret fazlası biridir
  2. malzeme cari hesap fazlası, gayri safi yurtiçi hasıla en az 3 yüzde biridir ve
  3. yabancı para net alım sürekli olarak 12 aylık bir süre içinde bir ekonominin GSYİH en az 2 yüzde toplam yapılan ve ne zaman kalıcı, tek taraflı müdahale oluşur.

Yer almak için, Çin bir kriterini karşılamadığı, yani, önemli ikili ticaret fazlası olması. Ama ülke yok hesabı fazla fazla %3 GSYİH ve kanıt, “Sürekli, Tek taraflı bir” müdahale döviz piyasası.

Süre serbest rapor, Mnuchin söyledi: “özellikle endişe Çin'in eksikliği para şeffaflık ve son zayıflık olarak kendi para.”

O daha söyledi: “Bu poz büyük zorluklar ulaşmak, daha adil ve daha dengeli bir ticaret ve biz-ecek devam etmek için izleme ve değerlendirme Çin'in döviz uygulamaları da dahil olmak üzere üzerinden devam eden tartışmalar ile Halk Bankası Çin.”

Özellikle, 20 yılı aşkın bir süredir, döviz manipülatörü olarak etiketli herhangi bir ülke değil, ABD. 1992-1994 yılları arasında, Çin şüpheli ayrım yapıldı.

Bir röportaj ile Financial Times geçen hafta, Mnuchin söyledi: “Bu renminbi vardır amorti anlamlı sırasında yıl. Biz onlarla tartışmak için sabırsızlanıyoruz olan, çeşitli faktörler vardır. Bu faktörlerden biri de Çin ekonomisinde gitti ne kendi ekonomik sorunları ile ilgili olmalı.”

Başkan Trump ABD, Çin ihracatının hızlı artış, Amerikan iş düzleştirilmiş ve son zamanlarda üzerinde 250bn Çin ile ülkenin artan açığı azaltmak için Çin ihracatının dolardan fazla tarifeleri tokatladı olduğuna inanıyor.

Mart ayından bu yana, yuan, dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki ticari anlaşmazlık tırmandı olarak %8 civarında, dolar karşısında düştü.

Ancak, toplantıları, geçen hafta Uluslararası Para Fonu (IMF) Bali, Endonezya, Yi Gang, Çin'in Merkez Bankası Valisi belirtti Pekin olmaz olsun içinde “rekabetçi devalüasyon” veya kullanmak döviz kuru olarak bir “aracı için anlaşma ile ticaret sürtüşmeler.”

Ayrıca, IMF idari Müdürü Christine Lagarde yayınlanan bir yazıda geçen hafta değişim oranı renminbi “olan çok güçlü bir dolar.”

Christine Lagarde daha söyledi: “Biz görme daha fazla ve daha fazla ülke dahil olmak üzere, Çin, bırak kendi para birimleri dalgalanma. Ve kesinlikle Çin için son üç yıldır böyle olmuştur.”

Maliye Bakanlığının raporu sonrasında, USDCNY 0.0052 ya 0.08 %6.9341 bugün 6.9289 önceki seans yükselmiştir. Tarihsel olarak, Çin Yuan Ocak 1994 1.53 rekor düşük 1981 Ocak ayında 8.73 olan tüm zamanların en yüksek kaydedildi.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: