Zayıf Konut başlar Kanada Doları Düşüşler veri

 

Kanada Doları Salı zayıflaması karışık ekonomik verilerin yayımlanmasından sonra başladı. Loonie önceki hafta gelen olumlu ekonomik verilerden ivme, yavaş yavaş dolar karşısında yapılan Kazanımları kaybetme korumak için başarısız oldu. Kanada Doları, Merkez Bankası federal seçim tamamlanıncaya kadar şiddetli normalleştirme planını engelleyebilir gibi yaz aylarında düşüş kalabilir. Son 24 saat içinde 1.3250 düşük, USD/CAD çifti 1.3310 gül, 1.3290 de evlenmeden önce.

Mevsimsel düzeltilmiş konut başlar 202,337 birimleri Mayıs ayında geriledi, önceki ay 233,410 bu (CMHC), Kanada İpotek ve Konut Kurumu ortaya. Kanada'nın en büyük konut piyasası Toronto ve Vancouver, iki 42,667 ve 19,943 sırasıyla en fazla konut başlar kaydedilmiş, Mayıs ayında. Aksine, Ottawa ve Calgary 9,545 sadece ve 7,624, sırasıyla konut başlangıçları kayıtlı, aynı dönemde.

Özellikle, İstatistik Kanada Mart ayında %2,8 Nisan ayında inşaat izinleri içinde 79'luk bir artış olduğunu bildirdi. Piyasa sadece 3,5'lik bir artış tahmin etmişti. Gayrimenkul sektörü Nisan ayında konut fiyatları %0.1'lik bir düşüş kaydetmek için bekleniyor. Konut fiyatları ile ilgili verileri bugün bildirdi.

Kanada ekonomisi Mayıs ayında 27 bin iş ekledi uzak geçen ay eklendi 106,500 işler aşağıda geçen hafta yayınlanan istihdam verileri gösteriyor. Ekonomistler ekonominin 8.000 sadece iş için bekliyordu. İşsizlik oranı da yüzde 5'e düştü, %5.7 önceki,

İşleri işletme hizmetleri, kamu yönetimi ve gıda ve konaklama hizmetleri olarak azaldığı özellikle işgücü raporunda belirtti. (21.000) Nova Scotia oldu istihdamda en önemli artış, Ontario (21.000), New Brunswick (400), ve British Columbia (4.500). En büyük düşüşler (700) Prens Edward Adası ve (2.700) Newfoundland ve Labrador kaydedildi.

Rekor düşük istihdam oranı, ekonomi kısa vadeli bir yumuşama aşağıdaki sıçrama olacak (BOC) Kanada Merkez Bankası’nın outlook destek ekonomistler dikkat çekti. Şu an itibariyle, Kanada Merkez Bankası faiz oranlarını değiştirmek için, en azından seçim sonrasına kadar beklenmemektedİr. Faiz oranlarını 25 baz puan 2020 yılının ikinci çeyreğinde kesmiş olurdu aslında, pek çok ekonomist inanıyoruz.

Ham petrol fiyatlarındaki düşüş de, doların ralli destekli. ABD Batı Teksas Ara (WTI) ham vadeli $düşünce, ya da %1.6 azaldı, varil başına $52.41 için. Enerji fiyatlarındaki oynaklık ağır ham petrol Kanada'nın en iyi ihracat emtia olarak yerli ekonomiyi etkileyecek.

Zayıf konut politikası normalleştirme veri, petrol fiyatlarının düşmesi ve erteleme Kanada Doları zayıf döndü izin verir.

USD/CAD çifti Yukarı 1.3250 seviyelerinde destek test sonra yürümeye başlayan tarihsel fiyat grafiği gösterir. Stokastik göstergesi parite yükselen trend çizgisi içinde hareket ederken artıyor. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: