Q3 Kaybı Hali Tesla, Model 3 Hedefleri Erteledi

 
Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Inc. (NASDAQ: TSLA) mali 2017 üçüncü çeyreğinde bir kaybı için bir salıncak rapor, 2016 ilgili çeyreğinde net kar ile karşılaştırıldığında. Aylık net kaybı da analistlerin tahminleri kaçırdı. Yatırımcılar kötü performans için stok ceza ve 291 dolar düşük aldı. Ancak, son birkaç seans içinde hisse senedi 323 seviyesine geri dönmüş bulunuyor. Bir düşüş yakında aşağıda nedenlerle başlamasını bekliyoruz.

Üçüncü çeyrekte, şirketin 2.985 milyar$, önceki döneme ait 2.298 milyar yıl dolar artış gelirleri bildirdi ve milyar 2.95 $analistlerin tahminlerini aştı. Tesla 619.38 milyon dolar net zarar, hisse başı ya $1.64 için Q3 2017 yılında bir salıncak kaydedilen, iş gezisi, Kongre etkinliği milyon $veya hisse başına $0.14 net kar, 3Q16 ile karşılaştırıldığında.

SolarCity hariç hisse senedi alımı, non-GAAP net zararı hisse başına milyon 488.498$, ya $2.92 oldu, önceki yılın aynı döneminde ise 1 milyon 111.421$, ya da hisse başına $5 olan bir non-GAAP net kar ile karşılaştırıldığında. üçüncü çeyrek ile ilgili tazminat gider ve zararlar tabanlı Analistler şirketin hisse başına $2.29 net zarar sonrası için bekliyordu.

Şirket çeyreğinde 26,137 araç teslim etti. Şekil 25,915 Model S ve Model X araç içerir. Tesla ayrıca çeyreğinde 222 Model 3 adet araç teslim etti.

Önde gidiyor, şirket artık her hafta Model 3 sedan 5.000 adet imalatı için geç 2018 ilk çeyrekte başında bekliyor. Tesla fabrikalar bir pil paketi derleme ile ilgili sorunlar için üretimi artırmaları gecikme bağladı. Ancak, piyasa kesinlikle ve düşük hisse fiyatı iten haberden etkilenmemiş oldu.

Erken 2016 yılında, Tesla, Elon Musk, CEO, şirket bir hafta 2017 ikinci yarısında 3,8 için 3800 arasında araç üretimi olacağını ifade etmişti. Temmuz çeyrek sonunda, Misk, yaklaşık 5 bin araç bir hafta için Aralık ayı sonuna kadar üretim outlook yönlendirilmiş. Yani, başka bir erteleme şirket için güvenilirlik sorunu sonuçlandı. Tesla neredeyse 2016 belirlenen üretim hedefini %10 ulaşacağını analistler inanıyoruz.

% 10 oranında Model X ve Model üretim süsleme ve 3 Modeline ek kaynaklar istihdam olacağını Tesla duyurdu. Bu stoklar azalmaya neden olacaktır. Ayrıca, şirketin 4. çeyrek GAAP dışı Otomotiv brüt kar marjı %15 düşüş bekliyor.

3 Modelinin üretimi artan bir gecikme de Tesla'nın borç düzeyi hakkında endişelerini dile getirdi. Son iki çeyreğinde, şirketin geçirdi birlikte önceki altı çeyrekte geçirmişti daha fazla olan 2.4 milyar dolar var. Şirket zaten 3.2 milyar Mart ayında yeni sermaye ve dönüştürülebilir borç satış ile yükseltilmiş $en yakmıştı. Böylece, 2017 başından beri, net borç neredeyse milyar 0,33 $üçe katlandı. Şirket üçüncü çeyreğin sonunda 3.5 milyar $nakit hakkında. Sermaye giderleri cari çeyreğinde 1 milyar dolar ayarlamak için beklenen, ağırlıklı olarak 3 Modeli ile ilgili makineleri vardır. Analistler ve yatırımcılar bu nedenle şirketin nakit yanık oranı hakkında endişe duyuyor.

Ayrı ilgili rüzgarlara imalat, şirket aynı zamanda birkaç yüz çalışanı geçtiğimiz günlerde görevden alınması üzerine autoworkers Birliği ile sorunlarla karşı karşıya bulunuyor. Böylece, Q3 kaybı, Model 3 ve artan borç üretim hedeflerinin ertelenmesi için bir salıncak hissesi düşüş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Hisse senedi hareketli ortalama 50-dönemi yukarıda kalmak mümkün değil ve 327 direniş karşısında düşüş başladı. Momentum göstergesi de stok bearishness doğruluyor. Böylece, düşüş devam bekleyebiliriz.

Düşüş faydalanmak için, burada belirtilen tanınmış ikili broker herhangi bir opsiyon satın almak istiyoruz. Bu seçenek, bir hafta boyunca aktif olmalıdır ve sermaye girişi $314 yakınlarındaki planlanıyor.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: