Güçlü Enflasyon Outlook Yeni Zelanda Doları Güçlendiriyor

 
Daha fazla beklenen istihdam verileri, dolar karşısında Şubat ayının ilk haftasında Yeni Zelanda doları tahrikli. NZDUSD çifti de ABD'de toptan stoklar beklenmedik bir artış bir destek var. 7 Şubat beri, NZDUSD çifti 0.7350 ticaret için yaklaşık 200 pips yükseldi. NZDUSD çifti miting aşağıda nedenlerle devam etmesini bekliyoruz.

Yeni Zelanda'da yapılan son süt artırmada, ortalama küresel süt fiyatları %5.9 ton başına $3,553 yükseldi. Küresel süt ihale üçüncü kez fiyat artışı oldu. Çiftçilere ödeme belirleyen ayrıca, tam yağlı süt tozu fiyatı, %7.6 ton başına $3,226 yükseldi. Sekiz ay içinde kaydedilen en yüksek fiyat oldu.

Fiyat artışı, iş Massey Üniversitesi Müdürü yorumlayan yenilik ve strateji Profesörü Hamish Gow şu anda piyasada bir sıkıntısı var “dedi, Bu Şubat ayında süt üretimi hem de Avrupa ve Kuzey Amerika'da iner her yıl sahip olduğumuz standart mevsimsel bir sorundur. Yeni Zelanda, kuru bir yaz geçirdik, üretim genellikle... Tüm bu fiyatları Yukarı itmek için bir araya halinden daha var.”

Süt fiyatlarındaki artışın yanı sıra, Yeni Zelanda Rezerv Bankası) RBNZ tarafından yayınlanan en son enflasyon anketi rapor aynı zamanda Yeni Zelanda doları güçlendiriyor. Enflasyon önümüzdeki yıllarda artacağını bekleyen işletmelerin sayısında ciddi bir artış olduğunu ortaya koyuyor raporu gösterir.

Uzun vadeli enflasyon beklentileri %2 demirlemiş kalır ‘o’TD Menkul Annette Beacher, baş Asya Pasifik makro stratejist, “Ayrıca, %2.09 ve 2.05%at 5y ve 10y enflasyon beklentileri sırasıyla geçen hafta RBNZ görüşünü desteklemektedir.”dedi.

Önümüzdeki iki yıl için enflasyon beklentisi raporu 100 tüketicilerin bir ankete dayanıyor. Çoğu tüketici enflasyonu %2 2018 yılında yükselmeye ve 2019 yılında bu seviyenin üzerinde çapraz bekliyoruz.

Enflasyon ve süt veri ise ağırlıklı olarak 2018 için önerilen toplam on Kivi doları, ABD doları zayıflatır güçlendirir.

Önerilen bütçe, Yönetim ve Bütçe Ofisi tarafından yayımlanan, BİZİ daha fazla bütçe açığı genişletmek olacak harcamalarını artırmak için bir taahhüt içerir. Döviz piyasaları olumsuz iki nedenden dolayı planına tepki gösterdi. İlki, pazar bütçenin geçmesine dair küçük bir ümit vardır. İkinci olarak, bütçe açığının büyük ölçüde gelecekte ekonominin yavaşlaması bekleniyor.

Pazar kesinlikle para ekonomik büyümede bir hızlanma sağlayacak doğru alanlarda harcandığını olumlu cevap verir. ABD Başkanlık yarışı sırasında, Trump altyapı harcamalarının artırılması için kampanya hatırlanacağı. Altyapı geliştirme için fon kenara edecek bir bütçe planı, ABD doları için olumlu olur. Ancak, piyasa mali açığın daha da genişlemesine yol açacaktır önerdiği bütçe planı herhangi önemli bir ekonomik büyüme beklemiyor. Bu nedenle, ABD doları bütçe planı zayıflatmaktadır.

Ekonomik cephede, Ticaret Bakanlığı, Ocak ayında perakende satışlarda bir düşüş bildirdi. -O-m m olarak, perakende satışlar %0.3 azaldı, %0.2 büyüme karşı piyasa beklentileri. Aralık ayında, perakende satış büyümesi önceki aya göre değişmedi. Benzer şekilde, çekirdek perakende satışlarda büyüme Ocak ayında değişmedi, bir önceki ay %0.1 artışı takiben. Analistler 0.5% çekirdek perakende satışlar bir büyüme bekliyorduk. Tüketici harcamaları ABD ekonomisinin ana sürücüsü ve geçerli çeyrek momentum bir düşüş ile başladı. Özellikle, perakende satış 2017 yılı dördüncü çeyreğinde %3.8 yıllık bir büyüme kaydetti. Gerçekleri NZDUSD çifti destekleyen bir miting yukarıda tartışıldı.

NZDUSD çifti resimdeki gibi ters baş ve omuz desen oluşturan, vardır. Denge hacmi de artıyor. Bu nedenle, NZDUSD çifti hakim yükseliş devamı bekliyoruz.

Mevcut ralli kazanmak için 0.7340 yakın uzun pozisyon açmayı planlıyoruz. Riski en aza indirmek için, zarar Durdur emri 0.7210 yerleştirilir. Ayrıca kitap kar 0.7560 de sipariş edeceğiz.

Ayrıca, fon fazlası ile bir arama seçeneği satın alabiliriz. Ancak, ikili bir komisyoncu tarafından sunulan seçenek sözleşme 23 Şubat tarihine kadar geçerli olmalıdır. NZDUSD çifti 0.7340 yakın spot döviz piyasasında işlem olmalıdır.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: