Zayıf İstihdam Verileri Avustralya Dolarına Karşı Döner

 

Dün, Avustralya İstatistik Bürosu Haziran çeyreğinde Ücret Fiyat Endeksi %0.6 bir artış, önceki çeyreğe göre mevsim etkilerinden arındırılmış olarak açıkladı. Gerçek artış analistlerin beklentileri bir araya geldi ve artış, bir önceki çeyrek %0.5 oranını aştı. Ancak, emtia fiyatlarındaki zayıf İstihdam Değişimi verileri ve bir sonbahar Aussie geçerli mitinge destek beklenmiyor.

 

Avustralya İstihdam Değişimi

Bugün, (ABS) Avustralya İstatistik Bürosu Temmuz için ülkenin en son işsizlik oranı ve İstihdam Değişimi verileri yayınladı. -Mevsim etkilerinden arındırılmış işsizlik oranı %5,4 analistler beklenti daha iyi 5.3% – bir çentik oldu. Ancak, ay boyunca aylık İstihdam Değişimi Verisi +15.000 işi eklemeler ekonomistlerin beklentileri kaçırdı. Aslında, Avustralya ekonomisi Temmuz ayında 4 bin işsiz ve işgücüne katılım oranları %65.5'e düşmüştür.

İş kayıpları tahvil piyasasında yansıyan, uzun vadeli tahvillerin fiyatı kazançlar vardır. Tahvil fiyatları ters orantılı olan faiz oranı 1 baz puan 2.563 %10 yıllık tahvil düştü. 30 yıllık not getirisi de 1 baz puan 3.03% reddetti.

 

Demir cevheri fiyat düşüşü

Demir cevheri fiyatı %4 Çin vadeli piyasada 68 ton başına yaklaşık $62% Fe notu düştü. Demir cevheri fiyatlarının bu yıl ton başına 51 dolar 50 sent ortalama, 2017 20% aşağı, küresel arz artışı ve büyük Çinli ithalatçılar talep azalması nedeniyle beklediğini ayrıca, Avustralya hükümeti ifade etti. Bu eski teknoloji ile fabrikalarının kapanması sonucu ülkenin sıkı Kirlilik Kontrol kurallarının bir sonucudur.

 

Perakende satış BİZE

0.1% bir artış ekonomist beklentilerinin üzerinde bir hayli yüksek olan perakende satışlar %0.5 Temmuz ayında arttı, Ticaret Bakanlığı belirtti. 0.5% Haziran perakende satış büyüme ayrılmış %0.2 revize edildi raporda ayrıca belirtilmiş. Motorlu araçlar ve parçaları sağlam satış perakende satışlarda güçlü artış katkıda bulunmuştur. Araç satışları hariç perakende satışlar %0.6 Temmuz ayında arttı, önceki ay %0.2 artış kadar. Otomatik satış rakamları yoksun, analistler sadece 0,3% perakende satış büyüme bekliyordu.

 

Ham petrol stok

ABD ham stokların beklenmedik bir şekilde geçen hafta artan sonra nihayet, ham petrol fiyatı %3'ten fazla varil başına $65.01 düştü. Pazar 2.6 milyon varil azalacağı ham beklerken, stokları 6,8 milyon varil arttı. Bilgileri Enerji Bilgi İdaresi tarafından yayınlandı.

ABD doları, bu nedenle ham petrol fiyatları ile ters bir ilişki olduğunu ve güçlü perakende satış verileri yükseliş devam etmesi bekleniyor. Bu nedenle, temel tüccarlar AVUSTRALYA çifti düşüş desteklemek için akılda vardır.

Teknik olarak, hisse senedi (yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi), azalan Üçgen formasyonu kırıldı. Bir sonraki büyük destek sadece 0.7140 var. Bu yüzden, mevcut düşüş devam etmesi beklenebilir.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: