Yen Olarak BİZİ Güçlendiriyor-Çin Yakın Savaş Ticaret İçin Hareket

 

Görünüşte solma ticaret Savaşı riski endikasyonları G10 rakipleri bu hafta başlarında karşı Aussie güçlendirdi. Risk iştahı arttı, güvenli bir sığınak para birimi olarak algılanan yen, zayıflamış. 81.50 hakkında, AUDJPY çifti yaklaşık 83.60 ulaştı. Ancak, AUDJPY çifti, ABD hükümeti tarafından Çin mallarına gümrük tarifelerinin yeni bir dalga açıklanmasından sonra düşüş sırası bekliyoruz.

Çarşamba günü, ABD hükümeti değerinde 200 milyar dolar Çin ithalatına ek gümrük tarifeleri açıkladı, ticaret gerginliği tırmandırıyor. Özellikle, daha önce 34 milyar dolar değerinde Çin gümrük tarifelerini yürürlüğe geçen Cuma geldi, BİZE ürünü ithalatına neredeyse anında misilleme tarifeleri ile sonuçlanan duyurdu. Avustralya'nın en büyük ticaret ortağı Çin ve duyuru zaten Aussie zayıf döndü.

Avustralya için kazanan en büyük ihracat geliri olan %62 Demir cevheri, zaten 63 ton başına yaklaşık$, önce 68 ton başına yaklaşık $bir hafta düştü. Şubat ayında demir cevheri ortalama fiyatı ton başına $74.36 oldu. $66.66 Mayıs ayında gerilemiştir. Bu ay, bu yıl şimdiye kadar en düşük ortalama işlem fiyatı kaydeder. Aynı şekilde, kok kömürü 186 ton başına yaklaşık $ticaret, geçen haftaya göre %2 düştü. Avustralya'dan ihraç edilen bir diğer önemli emtia kömür kok var. Avustralya İstatistik Bürosu tarafından bildirilen ev kredisi verileri beklenenden daha şaşırtıcı idi.

Yeni ev kredileri toplam sayısı %1.1 Mayıs ayında arttı, bir önceki aya göre %0,9 düşüş ile karşılaştırıldığında. Ekonomistler, yeni ev kredileri %1,9 düşüş beklemiyordu. Mayıs ayında tüm emlak kredi değeri 0.5 %31.90 milyar dolara yükseldi. Konut kredisi veri EUR için pozitif. Yaklaşık 1 milyon Avustralya hane Eylül ipotek ödemeleri olabilir ancak, bağımsız Dijital ajansı Finans Analytics tarafından yapılan bir anket gösterir. Dijital Maliye Analytics sahibi olan Martin, Kuzeyde sahibi ile Avustralya arasında “Bugün 975,000 hane-işgalci ipotek şimdi tam sınırda olduğunu söyledi.”

Son zamanlarda, AMFİ, Queensland, Queen Street Alışveriş Merkezi Banka ve BANA Banka faiz oranlarını artırdı. Kuzey büyük dört Avustralyalı banka ANZ, Batı, CBA ve YAKALA – Eylül ayında oranlarını yükseltecek bekliyor. Eğer oranlarını 15 baz puan Yukarı olsa bile, 1million bizi Gözetliyor onların ipotek ödemek için mücadele edecek.

Ticaret gerginlikleri bir kez yatırımcılar kaçacak yapmış ve yen bir seçimdi. Japonya Japonya'ya girişi artar küresel ekonomik senaryoda, dünyanın en büyük borç veren ve belirsizlik var, yen güçlenmesine neden oldu. Bu yüzden, yukarıda sunulan gerçeklere dayalı, AUDJPY çifti kısa vadede düşüş bekliyoruz.

Teknik olarak, AUDJPY çifti 82.70 direniş karşısında düşüş başladı. Stokastik osilatör düşüş bölgesine doğru azalıyor. AUDJPY çifti için bir sonraki önemli destek sadece 80.85 almaktadır. Bu nedenle, AUDJPY çifti günler düşüş bekliyoruz.

Kombinasyon oranı ödüllendirmek için risk geliştikçe ikili ve döviz piyasasında hem ticaret analizi kullanabiliriz. Forex hesabı kullanarak, AVUSTRALYA çifti kısa pozisyon açmak olabilir. 82.70 yakınlarındaki girmek için tercih ediyoruz, 83.40 yukarıda bir kaybı durdurma emri ile. Kısa pozisyon kurulmuş, kitap kar sonra, 80.60 yakın bir alım sipariş edebiliriz.

İkili ticaret ile ilgili olarak, bir hafta süreyle aktif kalır opsiyon sözleşmesi, satın alabiliriz. Bu seçenek yalnızca döviz çapraz 82.70 yakın döviz piyasasında esnaf eğer satın almış olabilir.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: