Carrefour için düşük İşlem Planı

 
Üç otuzdan fazla ülkede 500 bine yakın “hipermarketler” ve bir varlık ile, (EPA:CA) Carrefour SA Avrupa'nın en büyük perakendecilerinden biri. Ayrıca Fransız ekonomisinin bir semboldür.

Bu yıl içinde Avrupa işletmeler yapmakta olan Avrupalı şirketler için büyük umutları ile başladı. Avrupa Merkez Bankası (ECB), yerel para birimi Euro'nun zayıflaması belirtilen niyeti ile tahvil satın alma programı başlattı. Varlıklarının değeri şişirme başlatmak için hemen bir etkisi oldu. Bu noktada para dökmek için harika yerlerden biri, sermaye piyasaları oldu. Borsa endeksleri haber üzerine atladı hiç şaşırtıcı değil, ve bu hareket hisse senetleri güçlü kazançlar getiren gören yatırımcılar tarafından coşkuyla oldu.

Ancak Euro, Avrupa Merkez Bankası'nın tahvil satın alma programını başlattı önce 1.65 civarında ABD doları şimdi ticaret, etrafında 1.40 dan aşağı değildir. Carrefour gibi firmalar ithal mallar için pazarlık güçlerini azalmış olan zayıf bir Euro demek.

Teknik resim yukarıda ifade onaylamak için görünüyor, bu anlamda ulaşıldığını €32/share yukarıdaki seviyesindeki artış 2015 gördü hisse fiyatlarının başlayın. Yine de, hareket 2012 yılı ortalarında (€14/paylaşım alanında) alçak yerden düzeltici gibiydi. Bu ileri hareket dikkat gerektiriyor.

Bir sıçrama biraz bu hisse fiyatı görmek istediğim bir opsiyon ticaret önce. Fikir fiyat için geçerli €26 alanından aşağı yapmadan önce 29 €geçmek için beklemek.

Avro bölgesi bugün yayımlanan PMI (Satın alma Yöneticisi Endeksi) ve çeyrekte son dört yıl içinde en güçlü olduğu ortaya çıkıyor. Bu nedenle ECB tahvil satın alma programı olabilir ve para politikasının etkileri görülmeye başladı. Bu daha güçlü bir büyüme beklenebilir anlamına gelir. Hem üretim hem de hizmetler hakkında konuşuyorum, ve bu enflasyon yoksun ve düşük büyüme potansiyeli olan bir ekonomi için çok önemli.

Bu yüzden büyüme ve enflasyon için tam bir dönüş görene kadar bu para politikası sürüyor olsa da unutulmamalıdır ki, hisse senedi, uzun bir süre için yeterlidir.

En uygun son kullanma tarihi ne olursa olsun bir sonucu olarak, 29 euro seviyesinden olumsuz tercih ediyorum ve bu demektir ki, bir ay son kullanma tarihi, ay sona erme veya son seçenek koydu.

İlginizi Çekebilir: