Petrol Rafineri Maraton Sabit Kalır

 
(31 MPC) Marathon Petroleum Corporation kapsamlı terminal ve ulaşım sistemi, Birleşik Devletler'deki en büyük rafineriler biri gibi geniş toptan ve perakende pazarlama bir işlemdir.

Ürünleri etkili bu sene yok edildi. Petrol 50 dolar işareti altında işlem ve Avustralya ve Kanada Doları gibi emtia para birimleri agresif satılıyor. Böyle Glencore gibi emtia işinde şirketleri de neredeyse tamamen yok olmuştur. Maraton hisse fiyatı 5 yıl yüksek duruyor ilk bakışta biraz şaşırtıcı. Bu ancak, sadece bir yanılsama. Gerçekte rafineriler düşük petrol fiyatlarından faydalanıyor ve bu beklenmelidir.

Düşük petrol fiyatları, tüm dünyada gördüğümüz enflasyonun düşük olmasının nedeni ve deflasyon sorunları olduğu ifade ediliyor. Enflasyon eksikliği uzun petrol 100 dolar işareti altına düştü önce görünür olan şey.

Çoğu ABD ve OPEC üyelerinden gelen yüksek petrol üretiminde Şeyl petrol patlaması geldi, ama yine de düşük petrol fiyatlarının bir süre bizimle kalacak burada.

Bu Maraton gibi rafineriler için bir boğa ifadesi olmalıdır ve bu teknik resimde de görülüyor.

Temmuz ortasında bu yıl toplama ve neredeyse dokunulmaz $60/hisse seviyesini biraz hareket gördüm. Eğer an petrol (2015 yılı başında) yüz seviyesinde kırmaya başladı ile karşılaştırırsak, petrol düştü ama Maraton iyi yaptığını görüyoruz.

Mevcut 46 $alan $60 dan aşağı hareket bakarak hareket düzeltici olduğunu görürüz. Bu basit ya da karmaşık bir düzeltmenin ilk ayağı olabilir, ama yine de düzeltici bir dalgadır.

Sonuç olarak, 50 $seviyesine er ya da geç ulaşmış olacak en muhtemel olarak son kullanma tarihi ay sonu ile 1 Ekim tarihleri arasında arama seçenekleri arasında tercih, ediyorum. Daha agresif tüccarlar için, 40 $alan bir hareket de çarpıcı bir fiyat için iyi bir nokta gösterir, yine uzun tarafında, yani bir arama seçeneği, bu andan itibaren bir ay son kullanma tarihi ile tercih edilir olmalıdır.

İlginizi Çekebilir: