Goldman Sachs’ Al ‘Tavsiyesi Üzerine Fordu

 

Goldman Sachs analistleri, Ford Motor Co yükseltti. F 2019 ve 2020 yılı için planlanan yeni ürün lansmanları bir dizi öncesinde hisse senedi (31). Hisse senedi araştırma firması hisse başına 9 $12 $hisse başına 12 aylık hedef fiyatı yükseltti, analisti David Tamberrino açıklamada yatırımcılara yazdı. Ayrıca, analist “satın almak “nötr” stok notunu yükseltti.” Rating yükseltme sadece bir hafta Morgan Stanley otomatik grup puanını aşağıya Detroit'teki revize edilmiş ve bir hafta sonra Ford analisti üçüncü çeyrek kar beklentileri aştı sonra oldu. Ford paylaşmak çalkantılı bir ay vardı. Ekim ayı başlarında, Ford 9 $altı yıldır ilk kez düştü. Hisse fiyatı 26'dan fazla oranında bu yıl azaldı. Özellikle, CEO'SU Jim Hackett üst iş için 2017 Mayıs ayında yükseldi bu yana yaklaşık %20 oranında kaybetti.

 

Ford'un kurtarma önemli bir rol oynayacak faktörler

ABD'nin iki numaralı otomobil üreticisi zaten acı 1 milyar Trump tarifeleri nedeniyle kar dolar zarar var ve önemli ölçüde işgücü azaltmaları diyor. Morgan Stanley küresel olarak yaklaşık 12% dünya çapında çalışan sayısı azaltma veya 2400 çalışanı tahmin ediyor. Bu arada, şirketin düşük marjlar ile SUV ve kamyonlar üzerinde 2020 yılına kadar portföyünü %90 konsantre binek çekilecek. 25 gün Q3 2018 kazanç raporunu 1 milyar $kar, önceki yılın aynı döneminde ise yüzde 37 den aşağı gösterdi sonra Ford Motor Company hisseleri %12 Ekim'de tırmandı. Goldman Sachs analisti Tamberrino Ford BİZİ 2019 yılında başlayan yeni ürün lansmanları ile Çin'de satış ve azalan satış araç takımı mücadele edebileceğini düşünüyor. Ayrıca, yatırım araştırma şirketi malzeme maliyeti, ürün Mühendisliği, üretim ve pazarlama verimlilik yılında 25,5 milyar dolar elde etmek için Ford ilan daha önce plan çizdi.

Tamberrino olduğu görüşü bu otomobil niyetine tüketmek için $7 milyar yeniden yapılanma üzerinde önümüzdeki beş yıl olacak yardımcı artırılması “onun ayak izi bitki ve maliyet yapısı.”

Ford şu anda 2019 yeni veya güncellenmiş bir dizi ürün, orta ölçekli Ranger kamyon gibi başlatmak için hazırlanıyor. Goldman notunu yükseltmesi etkileyen diğer önemli faktörler yeni SUV ve kurumsal yeniden yapılanma uygulamasının başlatılması dahil.

Tamberrino yazdı aşağıdaki istemciler: “Bir en büyük sebep bu inanıyoruz Ford var düşük bir performansa sahipti onun eş olduğundan dolayı onun yaşlı ürün line-up – özellikle çapraz-over denir. 2019/2020 yaklaşan bir ürün yenileme – Çin ve küresel geçitler hem de binek için, şirket zemin kazanmak için potansiyel olarak görüyoruz.”

İlgili kazanç, sertifikalı finansal analist Tamberrino dedi: “İken biz hala bekliyoruz bir düşüş kazanç yörünge içine 2019 (Kuzey Amerika kar altında basınç), inanıyorum gelecek yıl iradesini temsil yalak Kazanç ve arada bir yenilenir ürün cadence genel olarak maliyet iyileştirme stratejik girişimlere başlamak atın tutun.”

Tamberrino FY19, ama kazançlar FY20 2018 yılında daha düşük olmasını beklediğini yukarıda ifade gösterir. O daha söyledi: “yatırımcı duyarlılığı İle hala çarpık doğru GM üzerine Ford, biz inanıyoruz herhangi bir artımlı duyurular (yani, bitki kilitler ve iş kararları etrafında düşük performans bölgeler/ürün) olacaktır büyük olasılıkla olacak izlendi olumlu.”

Goldman daha fazla açıklığa Ford var “düşük bir performansa sahipti onun eş” çünkü bu Çıkış Tarihi ürün serisinde her ikisi ABD ve Çin.

Brad Carroll, sözcü Ford vurguladı şirket aslında “hareketli bir anlamda aciliyet ve proaktif adımlar alarak yeniden ve yeniden yapılandırılması işi. Bizim güçlü yararlanmak için, düşük performans ürünleri ve bölgeleri güçlendirmek ve seçici bir şekilde ve uygun bir dönüş yapamayız nerede akıllıca eğilim devam edeceğiz. Zamanla, pazar ilerlememizi tanımaya devam edeceğine eminiz.”

Goldman Sachs yaptığı anma şüpheci yatırımcılar tartışılan Olası şansı için “Kuzey Amerika üretim düşüşler, kar kesilmiş, F-Serisi pazar payı kayıpları, geri dönüşü mix-shift geri binek ve sürekli düşüşler Çin.”

Böyle endişeleri, Goldman Sachs savunuyor “potansiyel etkileri olarak büyük olasılıkla sınırlı mevcut zemin.”

Goldman Sach önerisi $9.46 dünkü yakın %30 neredeyse yükseltme anlamına gelir. Dahil olmak üzere %6.7 temettü verimi, Goldman inandığı için “sürdürülebilir” beklenen kazanç üzerinden %35.

Goldman Sach yükseltme uzun vadeli yükseliş iyileştirme şirketin performansına bağlı olsa da, hisse senedi fiyatı önümüzdeki hafta için bir destek sağlayabilir.

Teknik olarak, hisse senedi 9 büyük destek seviyesinden geri dönmüş bulunuyor. Bir sonraki direnç sadece 10.30 seviyelerinde bekleniyor. RSI göstergesi aşırı satım bölgesinden yükseliyor. Sonuç olarak, hisse senedi kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: