Pepsi Beats S4 Tahminleri, Sorunlar FY 2020 Görünüm Karışık

 

PepsiCo Inc. (PEP: Nasdaq) şirketin önemli vergi avantajları alındığında geçen yıl azaldığını 2019 mali dördüncü çeyrek kar açıkladı. Bununla birlikte, gelir ve çekirdek kazançları analistlerin tahminlerini aştı. Şirket ayrıca, 2020 için daha zayıf analistlerin tahminlerini yayınladı. Üç aylık kazanç raporu sonrasında, hisse senedi neredeyse düz $146.47 kapalı.

Merkezli şirket, Harrison, New York, aynı dönemine geçen yıl 5 milyar 19.52 $5.7% milyar 20.64 $dördüncü çeyrek ciro artış bildirdi. Analistler çeyrek milyar 20.27 dolar gelir yazılan şirketi tahmin etmişti. Şirketin %4.3 organik gelir artışı gönderildi.

31 Aralık'ta sona eren çeyrek için, Frito olan 2019, marka sahibi-Cola, Quaker, Tropicana ve 1.77 milyar$, ya da hisse başına $1.26 net gelir yayınlanmıştır, karşılaştırılabilir çeyreğinde, geçen yılın 6,85 milyar $veya $4, 83 paylaşımından aşağı keskin, Gatorade, Pepsi-Lay. 4. çeyrek 2018 yılında şirket vergi indirimleri gibi alınan 4 milyar$.

4. ÇEYREK 2019 için temel kazanç hisse başına 49 milyar$, ya $1.45 vardı, 2,12 milyar$, ya $1.49 payı, geçen yıl ile karşılaştırıldığında. Thomson Reuters tarafından yapılan ankete göre, analistlerin 4. ÇEYREK 2019 için hisse başına 1.44 dolar kazanç sonrası şirket beklenen.

Yorumda sonuçları, CEO Ramon Laguarta söyledi: “Biz memnun bizim performans için 2019 olarak biz karşılanıp veya aşıldı, her mali hedefleri biz özetlenen başından yılı.”

Pepsi ve Frito Kuzey Amerika içecek bölümü-%3 de kayıtlı organik satış büyümesi Yatıyordu. Frito-Lay birimleri 2 %4. çeyrek 2019 yılında büyürken, Quaker Foods Kuzey Amerika için organik satışları geçen yıla göre değişmemiştir. Quaker Yiyecek bölümü Teyze Jemima şurubu ve Yaşam tahıl içerir.

Organik satış-o-Avrupa ve Latin Amerika'da y %6 y artmıştır. Afrika, Orta Doğu ve Güney Asya, organik satışlar %8 büyüdü. Aynı şekilde, Asya Pasifik, Yeni Zelanda, Avustralya ve Çin çeyrekte %9 organik satış artışı yayınlanmıştır.

Mali İşler Müdürü Hugh Johnston ortaya çıkaran şirket vardı kapatmak tüm kendi üretim tesisleri, Çin “için kısa bir süre olarak,” ve tüm dışında bir zaman geçti yeniden. Çin Pepsi iş 2'sini oluşturuyor.

Organik satış artışı, Pepsi reklam ve pazarlama harcamak gibi Bubly ve Gatorade gibi popüler markalar için bir destek sağlayarak devam ediyor. Pepsi 2019 yılında e-ticaret iş ile oluşturulan 2 milyar dolar.

Mali 2020 için, Pepsico'nun hisse başına büyüme %4 organik gelir artışı ve %7 temel sabit para kazancı kayıt bekliyor. Ayrıca, gıda ve içecek şirketi tahminleri hisse başına $5.88 hisse başına $yeniden olan 2019 FY çekirdek kazanç üzerinden %6 artış 2020 yıllık temel kazanç FY. Sokak analistler hisse başına 5,95 $yıllık kazanç tahmin.

Şirket ayrıca, hisse başına $43 yıllık kar payı, geçen yıl ödenen hisse başına $3.82 7'lik bir artış yansıtan duyurdu. Temettü 2020 Haziran ayında ödenecek.

Q4 kazanç yendi ve zayıf FY 2020 outlook-kısa vadede bağlı hisse senedi aralığında olması beklenmektedir.

Hisse senedi 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde işlem görüyor tarihsel fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, Chaikin Para Akım göstergesi pozitif bölgede. Bu nedenle, hisse senedi kısa vadede boğa kalması bekleniyor.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: