Aussie Güçlendirir Güçlü Ticaret Fazlası Verileri

 

Avustralya (Merkez Bankası) RBA zayıf beklenenden enflasyon verilerini açıkladı sonra Avustralya Doları Perşembe günü dolar ve diğer G10 rakip para birimleri karşısında düştü. Üçüncü çeyrekte çekirdek enflasyon ortalama 1.75% önceki çeyrekte %1.9 ile karşılaştırıldığında yükseldi. Yıllık bazda, manşet tüketici fiyatları endeksi %1,9 yıl artan, analistlerin tahminleri ile uyumlu, ikinci çeyrekte kaydedilen %2,1 hızı daha az. Para politikasının uzun bir süre daha kalacağı verileri gösterir. Özellikle, RBA 2016 Ağustos ayından bu yana %1.5 düşük seviyesinde gösterge faiz oranını tutturdu.

 

Ticaret fazlası ve emtia fiyatlarındaki Aussie yukarı doğru itin

Bugün (ABS) Avustralya İstatistik Bürosu, Eylül ayında 3.02 milyar dolar, ülkenin ticaret fazlası artış, milyar 1.70 $ekonomistlerin beklentisi çok daha iyi olduğunu bildirdi. Bu da dahil olmak üzere, üçüncü çeyrekteki fazla milyar 6.40$, neredeyse milyar 2.20 $ikinci çeyrek fazla üç kez.

Yorum üzerinde ticaret fazlası, David de Garis, bir Melbourne merkezli ekonomist Ulusal Avustralya Banka, dedi “Net ihracat hacmi büyük olasılıkla katkıda etrafında 0.2 puanlık büyüme” üçüncü çeyrek.”

Güçlü ticaret fazlası verilerinin ardından Avustralya Doları daha yüksek, dolar karşısında artmış olur. Bu raporun hazırlanması sırasında, Aussie $0.7120 düzeyde ticaret için önceki oturumdan tüm kayıp kaplı.

Avustralya Doları da nedeniyle iyimserlik için Çin için olası bir çözüm hakkında sorun ticareti BİZİM yükselen olduğunu. Çin hükümetinin ekonomiyi desteklemek için alınan birkaç adım haberlerde Çin hisselerinde bir toparlanma da Aussie boğa döndü.

Ekonomi için Çin hükümetinin desteği oldukça fiyatlar ton başına $76.20 64 ton başına yaklaşık $geçen ay çıkmış olan demir cevheri için talep arttı. Avustralya, dünyanın demir cevheri neredeyse yarısını tüketen Çin, demir cevheri en büyük tedarikçisi konumundadır. Genel olarak, inşaat sektörünün ekonomiye devlet kredi desteği için olumlu bir tepki gösteren ilk.

Avustralya'nın en büyük ikinci ihracat mal olan doğal gaz, aynı zamanda BİZE üretim rekor kalır olsa bile bu kış bir ralli görmek için bekleniyor. ABD stokları son altı ay içinde stoklar bir dalgalanma görmedim. Ayrıca, stokların beklenenden çok daha yavaş bir hızda yenilenir. Sonuç olarak, doğal gaz stokları 15 yılın en düşük seviyesindedir. 19 Ekim ile biten hafta için, ABD doğal gaz stokları 3,095 milyar metreküp (bcf) durdu, geçen yılın aynı dönemine gelen 606 bcf aşağı. Bu nedenle doğal gaz fiyatlarında bir ralli bekleniyor.

Yorumda doğal gaz fiyatları, BofAML (Bank of America Merrill Lynch) dedi ki: “Bir soğuk kış eşleştirilmiş yüksek kömür fiyatları ve düşük gaz-kömür-geçiş olabilir itmek NYMEX doğalgaz için kısa bir başak üzerinde 5 dolar/MMbtu.”

Bu faktörler yardım yukarıda, dolar karşısında Aussie güçlendirilmesi bahsetti.

Teknik olarak, USD / çifti 0.7080 seviyelerde destek buldu. Döviz çifti de, artan kanal boyunca hareket ediyor. SİNYAL göstergesi de pozitif bölgeye geçti. Bu nedenle, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: