Odaklanmak Yeni Ticaret Anlaşması, Kanada, Meksika ve BİZE Ulaşmak

 

Meksika ile ticari bir anlaşma, geçici olarak dolar karşısında Haziran ayında 20.96 düşük vurmuş Meksika Pesosu, üzerindeki baskının kaldırılması olduğu Başkan Trump Pazartesi günü açıkladı. Haberleri takip, pesosu dolar karşısında 18.45 seviyesine ulaşmak için, başlangıç düzeyinde istikrar daha önce yürüdü. Anlaşma piyasa şimdi de benzer bir anlaşma Kanada ile ulaşılmak beklediği gibi geçici olarak zayıf ABD doları döndü. Ticaret belirsizlik azaldı S&P 500 ve Nasdaq rekor seviyelere fırlayan toplanmış olsa da, otomatik hisse senetleri yükseldi.

 

ABD-Meksika ticaret anlaşması

ABD, Meksika ve Kanada arasında görüşmeler bir yıldan fazla sürüyor ve bu ülkeler arasında 1 trilyon dolar yıllık ticaret üzerinde olumsuz bir etki kaygılar olmuştur. Son bir ay içinde, ABD müzakereciler kızağa Kanada ve Meksika ile özel olarak görüşmeler yapmıştır. Geçen hafta sonu müzakereciler otomotiv endüstrisi için özellikle ilgili olan kalıcı konularda bir anlayış varmak başardı.

Aşağıdaki gibi NAFTA anlaşmasının yürürlüğe gireceğini önemli değişiklikler:

  1. Her Kuzey Amerika araçta kullanılan parçaların en az %75 %62.5 mevcut seviyesinde bir artış olacak tercihli (duty free) tedavi almak için NAFTA ülkeden gelmelidir.
  2. Her aracın %40 %45 saat başına 16 $en az ödeme yapan bir fabrikada üretilmiş olması her iki ülkenin de durumu kabul etti. Bu durum Meksika için işleri daha fazla hareket etmesini engellemek için mutlak bir zorunluluk olarak gördüğü ABD.
  3. Her 16 yıllık bir anlaşma müzakere başlatacağını Gün batımı bir fıkra getirilmiştir. 5 yıllık bir talep daha önce tümcesi Gün batımı vardı, ve bu son karar böylece BİZE destek yumuşamaya yansıtır.
  4. Devlet ihaleleri kuralları ve anlaşmazlık çözüm mekanizmaları belirsizdir.

Trump bu hafta sonuna kadar elden NAFTA bir anlaşmayı sonuçlandırmak ve Kongre günlük fark 90 dönemini ayarlamak istiyor. Siyasi riskleri NAFTA renegotiations dahil tüm ülkelerin liderleri için yüksek. ABD, Orta Vadeli anketler, Kasım ayında yapılacak ve Trump ABD yönetimi, ulusal çıkarlarını korumak için adımlar atıyor emin seçmenler hissettirmek istiyor.

Aşağıdaki anlaşma, Cumhurbaşkanı Trump bir Tweet: “büyük Bir anlaşma yakışıklı ile Meksika!”

Öte yandan, Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, Kasım ayında görevi bırakmadan önce bir anlaşma sonuçlandırmak istiyor, ve aynı şekilde, Kanada Başbakanı yerde yeniden bir düzenleme ile ekim 2019 ulusal seçim yüz istiyor. Meksika sözleşme ile kesinleşmiş, odak şimdi Kanada geçer ve Chrystia Freeland, Kanada Dışişleri Bakanı, Washington dün ABD müzakereciler ile görüşmeleri başlatmak için bıraktı.

Oldukça soluk belirsizlik, piyasada sevinçli döndü, daha yüksek bir yörüngeye iki pezosu ve Kanada Doları bastırıyor. Miting anlaşmayı ciddi şekilde Meksika otomotiv sektörü Kanada'nın durumda ve daha fazla yatırım tırmanır gibi yaşamış, ancak kısa olabilir, sorunları ayrıca karmaşıktır. Ve eğer değilse, Kanada fabrikada üretilen araçlarda görev almak planlıyoruz ABD Trump Kanada pazarı ABD süt ürünleri almak istiyor.

Trump belirtti, “sanırım Kanada, açıkçası, en kolay miyiz yapmak için tarife onların arabaları geliyor. Büyük miktarda para ve çok basit bir görüşme. Bir gün bitebileceğini ve ertesi gün para alıyoruz.”

Trump da iki ikili anlaşmalar, Kanada ile Meksika ve diğer içine üçlü NAFTA anlaşması bölmek istiyor. Ayrıca, Trump Meksika ve Kanada temel çerçeve herhangi bir değişiklik tercih olsa bile, NAFTA adı kurtulmak önerdi. Sonuç olarak, dolar karşısında ralli kısa yaşadı bekliyoruz.

Aşağıda tarihi grafikte de belirtildiği gibi teknik olarak, USDMXN bir uzun vadeli yükseliş var. Parite yükselen kanal boyunca hareket eden, 18.40 seviyelerde güçlü destek olduğunu ve bu nedenle, yakında USDMXN çifti boğa bir geri dönüş bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: