Alibaba 4Q18 Tahminleri Ezer, Analistler, Fiyat Hedefi Yükseltmek

 
(Nasdaq: BABA) Alibaba Group Holding Limited, Çin Amazon olarak adlandırılan, analistler, en iyimser beklentileri daha iyi mali 2018 dördüncü çeyrek kazanç bildirdi. Piyasa olumlu sonuçlar ile 195.35 yaklaşık $12 $hisse fiyatı iterek cevap verdi. Altında verilen gerçeklere dayalı, stok yukarıya gelecek günlere taşımak için bekliyoruz.

E-ticaret devi hisse başına $gösterdiğine işaret edilen-GAAP kazanç, bu düşünce hisse başına $9.25 milyar dolar Zack tahminleri aşarak 9.87 milyar $ve olmayan mali 2018 dördüncü çeyrek gelirleri gönderildi. Çin Cainaiao ağı, küresel ticaret, bulut iş geliştirme ve konsolidasyon güçlü bir organik büyüme ile destekli, Alibaba gelir-o-%61 y y artış kaydetti.

Alibaba dört iş kolunda, yani Çekirdek Ticaret, Dijital Medya ve Eğlence, Bulut bilişim ve İnovasyon İnitiaties vardır.

Toptan ve Perakende Ticaret pazar yerleri, Çin ve Uluslararası ticarette işletim oluşturan temel Ticaret-RMB51 y büyüme gelirleri o-%62 y gönderildi.3 milyar milyar 8.20 ($). Özellikle, toplam gelirlerin yaklaşık %65'ini oluşturan Çin Ticaret Perakende Ticaret,, RMB40 satış yayınlanmıştır.Önceki yıla göre %56 20 milyar milyar 6.40 ($) artış. Tmall İthalat ve Hema yeni perakende işletmelerin güçlü büyüme ve etkileyici performans artışı sağladı.

Bulut Bilişim gelirleri 103% 4.40 milyar RMB milyon 699 ($) atladı. 4Q18 sırasında, Alibaba 316 yeni ürünler ve özellikler başlattı, çoğunlukla yapay zeka, güvenlik ve veri yönetimi dayalı.

Dijital Medya ve Eğlence gelirleri RMB5 için gelirlerinin %34'lük bir artış açıkladı.30 milyar 840 milyon ($). Youku Tudou abonelik ve reklam gelirleri UCWeb tarafından sağlanan katma değerli hizmetler, ve güçlü büyüme gelirlerinde bir artışı sağladı.

YunOS işletim sistemi içeren yenilik girişimleri, kurumsal mesajlaşma DingTalk, ve AutoNavi, RMB988 milyon 158 milyon ($), y o %8 y artış gelirleri bildirdi.

(Mesaj) mobil aylık aktif kullanıcı %22 yıla 617 milyon-önce çeyrek geliştirilmiş. Alibaba platformları erişmek için tüketiciler tarafından mobil cihaz kullanımında artış büyüme katkıda bulunmuştur. Dördüncü çeyrek sonunda, Çin perakendeci halleri 552 milyon yıllık aktif alıcılar, geçen yıla göre %22'lik bir artışı temsil etmişti.

Alibaba mali 2018 nakit ve milyar 205.40 yaklaşık 32.70 milyar RMB ($) nakit eşdeğerleri ile sona erdi.

Sağlam sonuçlar aşağıdaki, KeyBanc Sermaye Piyasası Hans Chung, bir analist, Alibaba kilolu notunu korudu ve 235 için fiyat hedefini yükseltti, 219 dan. Chung yeni perakende girişimleri mali 2019 yılında gelir büyüme yardım bekliyor.

Oppenheimer de Jason Helfstein bir analist, 230 için fiyat hedefini yükseltti, 220 den. Ayrıca Alibaba için daha iyi bir değerlendirme yayınladı etti. Wells Fargo Menkul Ken Sena, bir analist de 230 fiyat hedefi yükselterek daha önce verilen 220 iken daha iyi bir derece vermiştir.

Teknik olarak, hisse senedi 191 seviyelerinde direnci kırıldı. Ayrıca, ortalama hareket osilatör olumlu döndü. Ayrıca, hisse senedi 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde işlem görüyor. Bu nedenle, stok önümüzdeki günlerde hareket bekliyoruz.

Yükseliş kazanmak için, bir arama seçeneği yatırım yapmayı düşünüyoruz. Ancak, yalnızca Alibaba hisse senedi hisse senedi piyasasında 195 $yakın esnaf eğer daha fazla devam edebiliriz. Ayrıca, ikili komisyoncu tarafından sunulan sözleşme en az yedi işlem günü için aktif olmalıdır.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: