Grasberg için Endonezya ile Freeport Yaklaşıyor Anlaşma Benim

 
Etkileyici bir Q3 Sonuçları Gönderme, stok rağmen Freeport-McMoRan Inc. (31: FCX) kaldı Aralık 13,50 ve [h+] arasında son iki aydır bağlı. Ancak, geçen hafta, hisse senedi üst bandın üzerinde 17 dolar seviyelerine ulaşma kırdı. İronik olarak, bakırın fiyatı son bir ay içinde bir düşüş olmuştur. Freeport Endonezya dünyanın ikinci en büyük bakır madeni var. Endonezya hükümeti, bu yılın başlarında bir yasa, yerel eritme tesislerinin kurulmasını teşvik etmişti. Ayrıca, Kanun Freeport Grasberg madeninin çoğunluk hissesini kurtarmak için zorladı. Hükümet de geçici olarak bakır konsantreleri ihracatı yasaklandı. Yoğun müzakereler sonrasında, benim Grasberg 91'lik bir hisseye sahip olan Freeport, çoğunluk hissesini kurtarmak için kabul etti. Şimdi, müzakerelerin yakın semere raporlar vardır. Bu nedenle, aşağıda verilen bilgilere dayanarak, Freeport stok daha önümüzdeki günlerde mitinge bekliyoruz.

Bloomberg raporu, Endonezya Hükümeti ve Freeport göre-McMoran bu hafta sonu gibi erken yeni bir anlaşma imzalamak, yerel bir firmaya Grasberg madeninin çoğunluk hissesini boşaltma için bir yol haritası oluşturmak olabilir. Nihai anlaşma 2018 ilk çeyreğinde imzalanması bekleniyor. Yeni anlaşmaya göre, Endonezya hükümeti (PT Endonezya Asahan Alüminyum) ortak girişim Anglo-Avustralyalı madenci Rio tinto'nun %40 faiz almak ve sonra da bir hisse senedi hissesini dönüştürmek istiyorsunuz İnalum ait. Mevcut anlaşmaya göre, Rio Tinto kabul seviyesinden bakır cevheri üretiminin %40 2023, bundan sonra tüm çıkış ve %40 kadar hakkı vardır.

Eğer yeni anlaşma ile engel olmadan giderse, Grasberg yerel mülkiyet 51 oranında artacak. Hala, Freeport için 20 milyar dolar 2031 ile madenin geliştirilmesi için yatırım yaparken 2041 ile proje çalışması olacak.

Haziran ayı sonunda, Rio de 1 milyar dolardan biraz fazla Grasberg madeninde hissesini değerli. Rio hissesini satmak ve Endonezya yüksek riskli bir ülke çalıştırmak için gördüğü gibi projenin çıkış hazır. Hissesini satarak, aynı zamanda daha fazla sermaye taahhütleri önleyebilirsiniz. Ancak, Rio CEO'su Jean-Sebastian Jacques yangın satış fiyatları için varlıklarını satmayacağını söyledi. Endonezya hükümeti, Freeport ve İnalum arasında bir anlaşma kesinlikle kısa vadede Freeport değerleme artıracak.

Teknik olarak, hisse senedi [h+] at boğa firar etti. Birikim göstergesi yeni yüksekler yapıyor. Böylece, yükseliş kısa vadede devam etmesini bekliyoruz.

Ralli kazanmak için, bir arama seçeneği ikili bir komisyoncu satın alınabilir. Sözleşme bir hafta süreyle aktif olmalıdır. Ayrıca, hisse senedi 16 yakınlarındaki New YORK Borsası'nın işlem olmalıdır.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: