Novartis Islak AMD Tedavisinde Beovu için Avrupa Komisyonu Onay Aldı

 

(New YORK Borsası: NVS) Novartis AG (AK) Avrupa Komisyonu enjeksiyon onun onayladığı ortaya çıkarmıştır, dünya genelinde körlüğün başlıca nedeni olan Beovu (brolucizumab), ıslak yaş ile ilgili maküler dejenerasyon (AMD) tedavisi. Avrupa Komisyonu tarafından yapılan karar İNGİLTERE, Norveç, İzlanda ve Liechtenstein 27 Avrupa Birliği üye devletleri ve aynı zamanda uygulanacaktır. Hisse senedi $97.20 kapalı, bir önceki yakın 0,45 $veya -0.44% aşağı.

Makula altında anormal kan damarlarının büyümesine yardımcı olan bir protein aşırı BAĞLANARAK, keskin, merkezi görme yardım retina bölgesi ıslak AMD, kronik, dejeneratif göz hastalığı. 65 yaş ve üzeri insanlar bu hastalık nedeniyle körlük aşırı görme kaybı bile. 1.70 milyon civarında insan yalnız Avrupa Birliği ıslak AMD tarafından etkilendiğini tahmin edilmektedir. Islak AMD etkilenenler başlangıçta bulanık veya dalgalı bir vizyona sahip olacaklar. Hastalık ilerledikçe merkezi görme kaybı, zor hastalar, kendilerinden önce nesneleri görmek için yapıyor.

AK Faz III ŞAHİN VE Beovu birincil bitiş noktası yerine, 48 hafta sonunda aflibercept daha kötü değildi (en iyi düzeltilmiş görme keskinliği -) ameliyat öncesi gelişmeler gösteren HARRİER klinik testler, elde edilen sonuçlara dayanarak onay vermiştir. İlk yılın sonunda vizyon geliştirmeleri ikinci yıl muhafaza edilmişti.

Sıvı ilişkili ikincil bitiş noktaları içinde, Beovu aflibercept performansını aştı. Daha az sayıda hasta vardı intra-retinal ve/veya alt-retinal sıvı (IRF/SRF), iki akışkan “Mayıs bozabilir normal retina yapısı ve zarar için makula (%31 için brolucizumab 6 mg vs %45 için aflibercept bulunan ŞAHİN; %26 vs %44, sırasıyla HARRİER az yılda bir).”

Ayrıca, Beovu Merkez alt alan kalınlığı, retina sıvı başka bir kanıt, 16 hafta ilk yılın sonunda ve olağanüstü kesintiler belirtti. Hem klinik olarak, %30 daha az hasta (Beovu karşı 16 hafta sonunda aflibercept) hastalık faaliyet işaretleri vardı.

Hastaların %50'den fazlası ilk yılında ŞAHİN (HARRİER %51 ve %56) üç ayda bir doz aralığı üzerinde tutuldu. Klinik olarak hastalar iki aylık doz aralığı geçti.

Retina Uluslararası Christina Fasser, Başkan, Avrupa Komisyonu tarafından onaylanması önemini anlattı. “Bugün onayı bir adım ileriye hastalarda Avrupa kimin aradığı yeni bir tedavi seçeneği olabilir yardımcı onları korumak için kendi görüş ve kendi bağımsızlığı için uzun. Bu gerçekten bir yükünü hafifletmek için, hastaların kendilerini değil sadece, aynı zamanda onlara bakanlara yardımcı olabilir.”

Geçen Ekim ayında, Novartis Beovu için ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından ıslak AMD12 ilaç için onaylanmıştır. Ayrıca, 2020 yılı Ocak ayında, Beovu İsviçre'de Swissmedic ve ıslak AMD tedavisinde Avustralya TGA tarafından onaylandı. Novartis dünya genelinde hastalar için Beovu getirmek için ayrılmıştır, ve daha fazla düzenleyici dosyalarında Japonya, Kanada ve Brezilya'da yapılmaktadır.

Beovu daha iyi bir şekilde AMD bir hastaya nasıl hizmet edebileceğini Marie-France Tschudin, Başkan Novartis İlaç, açıkladı. “Şu anda, ıslak AMD hastalar, kim genellikle yaşlı, olabilir yüz önemli zorluklar yönetme hastalığı. Sıvı gidermek için Beovu ve kabiliyetini, doktorlar hastalık aktivitesi dayalı hastalar için tedavi seçenekleri iyileştirecek büyük tedavi değeri getiriyor inanıyoruz. Bu yenilikçi biyolojik onayı ile, Novartis ıslak AMD ile yaşayan insanlar için ilaç reimagine devam ediyor.”

Beovu ıslak AMD tedavisinde hekimler için bir alternatif sunuyor Oftalmolojide, Bonn Üniversitesi, Almanya Frank Holz, Profesör ve Başkanı, Bölüm gerektirdiğini belirtti. Holz dedi, “Kurutma retina biri ana hedefleri tedavi ıslak AMD ile anti-VEGF tedavi. Beovu, ŞAHİN ve HARRİER çalışmalarda gösterildiği gibi üstün sıvı çözünürlük, ıslak AMD tedavisinde yeni bir seçenek ile hekim sağlayacaktır.”

Beovu için AB onayı hissesi boğa önümüzdeki günlerde teslim olması bekleniyor.

Hisse senedi 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde işlem görüyor tarihsel fiyat grafiği gösterir. Stokastik osilatör boğa bölgede bulunmaktadır. Bu nedenle, gün kala taşımak için stok yapılmasını bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: