İhracat Olarak Singapur Doları Düşüşler Titremek

 

Aralık ayında, Singapur ihracatı en fazla iki yıl içinde en azaldı, 2018 4. çeyrek geçici büyüme tahminini aşağı ayarlanabilir gösterir. İhracat verisini takiben, USD/SGD çifti 1.3525 en düşük 1.3575 yüksek yükseldi.

 

Küresel yavaşlama, Petrol Dışı Yurt içi İhracat (NODX)etkiler

Enterprise Singapore göre, NODX %8.5 yıl Kasım ayında revize edilmiş %2.8'lik bir düşüşün ardından düştü. Birkaç büyük mal ihracatı keskin bir düşüş kaydettik.

  • Elektronik, aşağı %11.2 Elektronik ihracatı 12,4% yıllık bazda Kasım ayında %4.3 bir artış sonra azaldı. Kişisel bilgisayarlar, diyot & transistörler, diskler ve diğer medya ürünleri ihracat çift haneli düşüşler büyük sonuçlanmıştır. Olmayan ihracat elektronik eşya by4% yıllık bazda Kasım ayında %5,4 düşüş sonrasında geriledi. Yüksek teknoloji ihracat, eczacılık ürünleri ve birincil kimyasallar kriz büyük düşüşlere yol açtı. Geçen ay, hem de elektronik ve elektronik olmayan NODX reddetti.
  • 3,5%Eczacılık, aşağı
  • %28 birincil kimyasallar, aşağı
  • Özel makine, %32,5 aşağı

-O-mevsime göre ayarlanan bir m m olarak, Singapur'un ihracatı %5,7 Aralık ayında azaldı, Kasım ayında revize edilmiş %4,3 düşüş sonra. Ancak, toplam ticaretin %1.6 Aralık ayında arttı, önceki ay %7.4 artarak. İhracat %2,5 düşerken, ithalat %6.1 oranında büyüdü.

Düşüş %2 büyüme ekonomistlerin tahmini tam aksine oldu. İhracatta bildirdi açılan ihracat %14 oranında y o daldı-Ekim 2016 çöküşünden bu yana en kötü-y olarak görülmektedir.

Bayan Selena Ling, başın Hazine araştırma ve strateji OCBC, Reuters'e verdiği demeçte “Bu haritayı ABD-Çin Ticaret görüşmeleri var olmak bir oyun, düşen çizgi ile hayal kırıklığı yaratan Çin Ticaret Verisi. (Sonbahar ihracat) ilk çeyreğinde de devam edecek bir süreçtir.”

Ülkenin en büyük 10 ihracat pazarı sekiz gönderiler düşmüştür. Hangi ihracatın artması için sadece iki önemli pazarlar Çin ve Amerika Birleşik Devletleri olduğunu. Bu NODX düşüş (-28.7%) AB (-15.5%) (-39.1%) Güney Kore ve Malezya'dan talebin azalması için öncelikle nedeniyle oldu. (+%15.4) (+31.1%) ABD ve Çin'e ihracat güçlü büyüme kaydetti.

Bir röportaj ile Kanal Haberleri Asya, Bayan Ling dedi “Bu önerilen bozulma küresel ve bölgesel büyüme beklentileri ve olası şiddetlenir tarafından solma bazı önleyici frontloading faaliyetleri kapsamında bölgede 3Q18 içinde beklenti ABD-Çin dişe diş tarifeleri.”

İlgili keskin düşüş ihracatı, ING Ekonomisti Robert Carnell söyledi: “Tüm bileşenleri ağır aşağı. İlaç, özellikle de zayıf. Geçen yıl oldukça güçlü olması, ilaç Yukarı Aşağı Nodx sürükleyerek diğer faktörlerden biri olmak, her şeyi tutan şey taşınmış. Bugünün veri neredeyse %1.6 QoQ 4QGDP serbest bırakılması için aşağıya çekilmesine neden olur ve daha düşük tahmin ya bizim, ya da belki de bir çentik daha hala bile 2018 teyit edecektir.”

Benzer şekilde, DBS kıdemli ekonomist Irvin 390 Victoria şunları söyledi: “Ne en rahatsız edici olan yüzde 5,7 aylık düşüş (olarak Nodx). Zaten aylık dips, ve eğer böyle bir eğilim devam ederse, bu genel üretim yanı sıra Singapur ekonomisi için sönük bir görünüm için puan ay iki ay vardı, 2019 giriyor.”

Önümüzdeki hafta açıklanacak sanayi üretim verileri, ekonomi gitmekte olduğu yön hakkında bir fikir verecek olan ekonomist de görüşlerini söyledi. Zayıf veriler, Singapur Para Otoritesi tarafından parasal sıkılaştırma olasılığını azaltır. Böyle bir senaryo temelde Singapur dolar düşüş eğilimi destekler.

Teknik olarak, ABD doları aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yükselen kanal içinde hareket ediyor. USD/SGD çifti alttaki boğa iştahı ortalama gösterge noktaları hareketli osilatör ayrıca, olumlu okuma. Parite için bir sonraki direnç sadece 1.3620 seviyelerinde bekleniyor. Sonuç olarak, döviz çifti daha kısa vadeli hareket etmek için bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: