Karma Ekonomik Veri Tutar Kanada Doları Aralığına Bağlı

 

Kanada Doları, ABD Doları ve sağlam işler raporunun arkasına Cuma günü diğer eşlere karşı yürüdü. Ancak, enerji piyasasındaki zayıflık ve küresel ekonomik yavaşlama Kanada Doları kazanımlarını sınırlı. Ayrıca BİZE uygun bir politika çerçevesi olmaması da Kanada'da cesaret kırıcı iş yatırımları olduğunu söyleyen bir rapor vardı. Buna ek olarak, gevşeme konut piyasası ile ilgili endişelerini de rakiplerine karşı önemli kazanımlar yapmaktan Kanada Doları saklıyor.

 

Loonie işler raporu tetikler satın

Kanada İstatistiklerine göre, ülke ekonomisi Ocak ayında 66,800 net yeni iş eklendiğini, özel sektör kaynaklı. Daha fazla insan daha iyi fırsatlar için Aralık ayına kıyasla aranan olarak işsizlik oranı %0.2 m-o-m %5.8 inçlik en son işgücü raporu bulundu. Analistler %5.7 8.000 istihdam artışı ve işsizlik oranı tahmin vardı.

Özel sektörün en önemli kazanımlar kayıtlı, 99,200 pozisyonları ekleme hizmetleri. En büyük kayıplar (32,276 işleri) malları üreten sanayi tarafından kaydedildi.

Ortalama saatlik ücret artışı geçici işçiler için y olarak, %1.5 ve önceki ayki okuma %0.3 artış o-y, %1.8 olduğunu istatistikler Örgütü de belirtti. Özellikle, bildirilen rakamlar hala 2018 Mayıs ayında bildirilen %3,9 ücret artışı daha azdır.

Yorumda işleri rapor, Andrew Kelvin, üst düzey düşük stratejistler de TD Securities, şöyle devam etti: “sanırım bunu yapıyor çizgi için tüm doom ve kasvet içinde market, Kanada ekonomisine bir kötü yerde pek çok sektör. Enerji ekonomisi dışında, her şey gayet sağlam.”

Daha sonra o gün, ay ölçen (PMI),-üzerinde-Kanada genelinde, satın alma yöneticilerinin bir komite tarafından açıklanan ekonomik aktivitede değişiklikler ay Ivey Satın alma yöneticisi Endeksi tedarikçi teslimatları bir düşüşe işaret ediyor. Ivey PMI 25.5 Ocak ayında düştü, 59.7 Aralık ayında. Ekonomistler 56 okuma bekliyordu. 2018 eylül ayından bu yana en zayıf okuyor. Tedarikçi teslimat Endeksi paladyum için 18.9 sözleşmeli iken özellikle, istihdam Endeksi 51 için 8 Aralık ayında düştü. 50'nin üzerinde bir rakam genişleme ve tersi gösterir.

Mart kontratı Batı Teksas Ara (WTI) vadeli $52.63 varil başına kapalı olarak enerji piyasasında, Kanada'ya ham petrol, en yüksek ihracat geliri kazanan, slayt sürdürdü. Ham geçen hafta %5 kayıp, kazanç şimdiye kadar bu yıl için %14 altında batırdılar.

İş yatırım, zayıf petrol fiyatları ve yumuşama konut piyasası, ABD faiz oranı artışı yanı sıra, yaşanan düşüşün Kanada Doları üzerinde aşağı yönlü baskı uygulamak olduğunu Washington'da ekonomistler toplantısı için yabancı Kaynakları Yönetimi yaptığı konuşmada, Kanada Bankası D. C, Timothy Lane, Vali Yardımcısı gerektirdiğini belirtti. Loonie zayıflığı daha da zayıflamasından ekonomiyi önlemede yardımcı olacağını ancak, Vali Yardımcısı inanıyor.

Yorumda durumu Kanada ekonomisi, Lane dedi: “geçmiş yıl görülen önemli bir değişiklik göreli performans iki ekonomilerine rağmen, aslında Kanada ekonomisinin genel olarak iyi bir yer.”

Belirsizliği bir politika çerçevesinde ABD, Lane dedi: “Ancak belirsizlikler yüzünden ABD ticaret politikaları olmuştur holding Kanada iş yatırım aşağıda ne bizim güçlü ekonomik temelleri olacağını gösteriyor.”

Kanada özellikle emtia ekonomiyi canlandırmak için kullanan, ihracat yapan bir ülke bu yana, loonie küresel büyüme endişeleri yansıtıyor. Büyük Beyaz Kuzey daha ciddi bir şekilde küresel yavaşlama etkilenecek. Ancak, bu noktada, karma ekonomik veriler kısa vadede bağlı Kanada Doları aralığında devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, USD/CAD çifti Yukarı EUR destek seviyesini test ettikten sonra yürümeye başladı. Stokastik göstergesi düşüş bölgeden yükseliyor. Sonuç olarak, kısa vadeli ralli için döviz çifti tahmin edebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: