BİZE bir Yaptırım Yeni Tarihi Düşük riyal Bas

 

İran petrol endüstrisini ABD yaptırımlarına üzücü Kasım 4 tarihinde aktif hale gelecektir, ama İran ekonomisinin zaten büyük çatlaklar belirtileri gösteriyor. Tesadüfen, yaptırım işaretleri Tahran'daki ABD Büyükelçiliği personeli ve diplomatlar kaçırma 39. yıldönümü ayarlar gün.

İran şu anda birr Pike için devam ettikçe dolar için gelişen bir Karaborsa vardır. Resmi olmayan piyasa izleyen döviz web sitesine göre, Bonbast.com İran riyali dün ABD doları karşısında 138.000 yeni bir düşük kaydedildi.

 

Sıfır “Tahran'ın ham ihracat düşürmek istiyor.”

İran yaptırımları resmen dökme, “2015 İran nükleer anlaşma hükümetinin çıkmak ilan edilmiştir” ABD Başkanı Mayıs ayında Donald Trump bir Tweet. Anlaşmanın resmi adı " koz kararı (JCPOA) Eylem Ortak Kapsamlı Plana ölüm haberi geldi. Anlaşma Rusya, Avrupa Birliği ülkeleri ve Çin – diğer partiler hayal kırıklığına uğradılar, ama hızlı düzenleme için sopa niyetinde olduklarını yinelediler. Ancak, İran halkının anlaşmadan yana ABD ile ilişkilerini riske etmeyecek diğer ülkeler inanmak istemiyorlar.

Sonuç olarak, zaten daha önce yaptırımlar yaşayan İranlılar para birimi son derece uçucu önceki haftalarda döndü dolar kadar payanda başladı.

Hükümet, Merkez Bankası ve diğer Bakanlar üzerinde ire çevirdi. Temmuz ayında, Merkez Bankası Başkanı da atıldı, ve aynı şekilde, Ağustos ayı başlarında, çalışma Bakanı istifa etmek zorunda kaldı, geçen hafta, Ekonomi Bakanı devrildi.

Başkan Hassan Rouhani, ılımlı, ülkedeki muhafazakarlar için kontrolü kaybediyor temel yetkililerinin kovma gösterir. Ali Vaez, yönetmenin İran proje Uluslararası Kriz Grubu, şunları söyledi: “Rouhani başarısızlığı yanıt vermek için ekonomik kriz ile bağırsak ve yol var daha onu izole. Mecliste eski müttefikleri bile batan bir gemi olduğuna inandıkları şeyi terk ediyor.”

Bu değer kaybı ve ekonomik zayıflık 25 ölümlere son altı ay içinde önde gelen ülke çapında protestolara yol açtı. Gösterilerin en kamyon sürücüleri, tüccarlar ve çiftçiler tarafından ele alınmıştır.

Hükümetin ekonomik olarak başarısız olsa bile, Rouhani karşıtları siyasi bir başarısızlık olarak BİZE güvenen ve 2015 nükleer anlaşma içine giren hükümetinin olduğuna işaret ederek bunu tahmin var. İnsanların büyük bir çoğunluğu artık açılması ve ABD ile Tahran'da büyük bir hesap hatası olarak müzakere düşünün.

Trump açıklanmasının ardından, İran ham önemli müşteriler diğer alternatifler arıyoruz. Temmuz ayında, ülkenin üretim 56.000 bps azalarak, bir önceki aya kıyasla. İran'ın ham petrol ihracatı 2.06 milyon bpd bu ay sonbahar, Temmuz ayında 2.16 milyon bpd aşağı olabilir çıkış 150.000 bpd tarafından Mayıs ayına kıyasla azaldı ve Reuters verileri gösterir.

En kötüsü ama yine de > > " on araştırma İran ekonomisinin %4'lük bir daralma tahmini olarak gelir ancak. ABD yetkilileri, İran'ın “nükleer hırsı” bölgesel nüfuzunu sınırı bastırmak ve balistik füze programını çıkarmak belirlenir. BİZİM yönetim sürekli rejim değişikliği Washington'un nihai amacı hakkında sorular doğuruyor resmi politikası olmadığını belirtti. Şu an itibariyle sıfır “İran'ın petrol ihracatının aşağı getirmek amaçları BİZİ.”

The Bank of america'nın Merrill Lynch analistleri ham petrol fiyatı yaptırımlar genel petrol arzı üzerinde etki etmeye başladığında keskin 2019 ilk miting uyardı. O zamana kadar, ham bağlı 80 varil başına $arasında 65 $aralığında kalması bekleniyor. İran birr düşüş daha yeni başladı genel senaryoyu gösterir.

 

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: