Intel Ticari Blockchain Paketini Duyurdu

 

Cryptocurrency pazarı aralığı bağlı kalır, $3,600 yukarıdaki pekiştirmek için devam eden (BTC) Bitcoin, engelleme. Özellikle, akıllı sözleşmeleri dağıtımını kolaylaştıran en popüler blockchain bu Ethereum yerli cryptocurrency olan (ETH) altcoin Eter, boğa döndü. Geçen hafta içinde, Eter $123.75 düzeyde ticaret için %18 yükseldi. Geçen hafta Pazartesi günü $43 hit 28'i kazanan Litecoin (LTC), zayıflık belirtileri gösteriyor. Litecoin $42,50 de %4,3 kaybı ile son 24 saat içinde işlem görüyor. Böyle (XRP-0,30) Ripple gibi diğer altcoins, dünkü kapanışın yaklaşık 1% kazancı veya kaybı ile esnaf-$0.08 (XLM) (EOS-$net bir şekilde), (TRON-$0.02) TRON ve Yıldız EOS. Eğer BİZE regülatör önümüzdeki birkaç hafta içinde Bitcoin ETF izin verirse, o zaman cryptocurrency piyasasında büyük bir ralli görebiliriz.

 

Hükümet düzeyinde girişimler

Aragon hükümeti endüstri 4.0 teknoloji geliştirmek için 13 milyon dolar veriyor

Aragon, bir İspanyol şehri, yapay zeka uygulaması, blockchain teknolojisi ve diğer yeni teknolojiler içeren Endüstri 4.0’ projesi başlatıyoruz ‘dir. Bu girişim için, Aragon hükümeti bir kenara 12 milyon euro 13 milyon ($) var, toplamı başlangıçta planlanan çift. Finansman kısmen (ERDF) Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu tarafından 2014-2020 için aragonlu Operasyonel Programı kapsamında yapıldı. ERDF tarafından finanse edilen miktarı proje ve sınai mülkiyet gelişimi planlaması için kullanılacaktır.

Özellikle, proje eğitmek ve ‘Endüstri 4.0’ kavramı ve ilgili teknolojiler geliştirmeyi sağlayacaktır. Hükümet, çeşitli sanayi, araştırma merkezleri ve teknoloji firmaları endüstriler için uygun olan dijital çözümler geliştirmeye ip planlıyor.

Program ayrıca ürün ve operasyonların sayısallaştırma uygulamak (KOBİ) küçük ve orta ölçekli işletmelere yardımcı olacaktır. Ayrıca, program aynı zamanda Sanayi sayısallaştırma artırmak amacıyla teknoloji firmaları Ar-Ge kurmak için sağlayacaktır.

 

Chana blockchain için tarım finans rehberlik yayınlar

Çin hükümeti, finansal hizmetler genel verimliliğini artırmak için bir planın parçası olan Finansal Hizmetler,” Kırsal Hizmet yeniden Canlandırılması için “yol Gösterici Görüşler yayımladı.

Rehberlik sözde yeni teknolojiler, blockchain gibi, kırsal finans sektöründe uygulanması teşvik yardımcı olacaktır. Çerçeve amaçlar için “geliştirmek tanımlama, izleme, erken uyarı ve bertaraf düzeyde tarım kredi riskleri.”

Yol Gösterici Fikirler Çin Halk Bankası Finans, Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu, Bankacılık Düzenleme Komisyonu, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ve Bakanlık tarafından yayımlandı.

Tarım finans blockchain istihdam güya tarımsal veri toplama ve paylaşımı kolaylaştıracak. Blockchain tabanlı istemci tarama tarımsal işletmelerin kredi değerlendirme modeli geliştirmek için beklenen, alacaklılar için riski en aza onaylı kredi sayısının artırılması.

Duyuru da tahminler yeni teknolojiler motive edecek finansal kurumlar için “geliştirmek özel kredi ürünleri ve küçük ödeme yerleşim fonksiyonları, kırsal e-ticaret ve açık bir kırsal e-ticaret sermaye zinciri.”

 

Özel sektör girişimleri

Şirketler için Intel sürümleri blockchain sunan

Intel şirketlerin hızlı ve etkili bir şekilde kendi blockchain dağıtmak sağlayan blockchain bir teklif ile geldi. Ticari paket Hyperledger Kumaş Yazılımı dayanmaktadır.

Kendi basın açıklamasında, Hyperledger konsorsiyumun Intel, önde gelen bir üyesi, ürün sunumu gibi Ethernet Ağ Adaptörleri ve Xeon işlemci olarak Intel'in donanım kullanacak belirtti. Hyperledger Linux Vakfı tarafından barındırılan bir çok proje açık kaynak ortaklık girişimi, IBM ve diğer büyük finans ve teknoloji şirketleri yedekleme ile. Çapraz-Sanayi blockchain teknolojileri ilerletmek için kurulmuştur.

Sadece " Temel Yapılandırma’ şu anda sunuluyor. Yapılandırma, işletmeleri hedef alan, Hyperledger Kumaş üzerinde bir blockchain başlatmak için gerekli malzemeleri vardır.

 

İtalyan Bankalar Birliği Corda test için

Kurumsal düzeyde, dağıtılmış muhasebe platformu Corda, Blockchain R3 Konsorsiyumu tarafından geliştirilmiş bir üründür. (ABI), İtalyan bankalar Birliği'nin artık açık kaynak, Bankalararası blockchain platformu kontrol ediyor. ABİ platform ortaklığı ile R3, İtalyan BİLİŞİM şirketi Sia ve Japon firması NTT Veri arasında özelleştirildi ortaya koymuştur. Platform Şu anda çalışan sayısı açısından ülkenin bankacılık sektörünün %78'i temsil eden 18 İtalyan bankaları tarafından test ediliyor. Proje, ‘Spunta adlı,’ 2018 Ekim ayında ilk deneme sürecinden geçti. O zaman, 14 yurtiçi bankalar projede yer aldı.

Dernek proje öncesi üretim aşamasında altında şu anda ve deneme tamamlandıktan sonra yayına girecektir belirtti. Platformun istikrarı da bir yıl boyunca test edilecek. ABİ ve ortaklarını da bankalar tarafından zamanı gelince test edilecek yazılım, güncelliyoruz.

İlginizi Çekebilir: