Amazon Alman Düzenleyiciler Açık Antitröst Soruşturma

 

Almanya antitröst otoritesi BİZE e-ticaret devi Amazon.com Inc olup olmadığını araştırmak için bir soruşturma başlattı. (Bir pazar olarak platformunu kullanarak parti perakendeciler NASDAQ: AMZN) üçüncü ile ilişkileri pazar hakimiyetini yararlanır. Karar, Avrupa düzenleyiciler Google ve Facebook gibi Amerikan teknoloji devi için çok zor bir çizgi çekerken bir anda gelir. Almanya Amazon için ikinci büyük pazar.

 

Avrupa Komisyonu, Amazon'un çift rol içine (perakendeci ve pazar)arıyor

Birçok tüccar son zamanlarda Amazon'un iş uygulamaları ile ilgili şikayetler bulundular Perşembe günü, Federal Kartel Ofisi belirtti. Amazon'un pazar online platform sayesinde Amazon'un kendi mallar yanında kendi ürünlerini sunmak için üçüncü taraf satıcılar verir. Alışveriş mal seçili ilanları listeleniyor görebilir ve fiyat Amazon piyasadaki diğer satıcıların not almak için bir bağlantıyı tıklatın için seçimi olacak. Fiyatlandırma bazı durumlarda daha iyi olabilir, ve diğerleri daha kötü olabilir. Amazon müşterileri yüz milyonlarca ile bağlanmak için küçük perakendeciler için bulunmaz bir fırsat olarak piyasa teşvik etmiştir. Amazon da kendi pazar 2017 satmak için 2.1 milyar fazla 2,4 milyar EURO ( $ ) üçüncü taraf satıcılar destekli diyor.

Üzerinden bir basın açıklamasında, Bundeskartellamt (Federal Kartel Ofisi) söyledi vardı “başlatılan bir istismar etmeden” ile ilgili online dev kullanma üçüncü taraf satıcılar hakkında Amazon.de web sitesi. Alman antitröst yetkilileri, Amazon online pazar, ülkede makul rekabeti engeller olup olmadığını belirlemek için soruşturma başlattı.

Yorumda soruşturma, Bundeskartellamt Başkanı Andreas Mundt söyledi: “Çünkü en çok şikayet ettik aldık edecek incelemek ister Amazon kötüye pazar konumuna zararına satıcıların etkin olan pazar.”

Mundt daha söyledi: “Amazon eylemler olarak bir çeşit ‘gatekeeper’ müşteriler. Çift rolü büyük tüccar ve büyük pazar olarak platformunda diğer tüccarlar engellemek için bir potansiyel olduğunu gösteriyor.”

Deyim küfürlü uygulama Amazon tarafından kabul gözaltına ödemeler dahil olabilir uygulamalar listesi eklendi, açıklama, satıcıların veri ve kullanmadan satıcı hesapları engelleme. Ayrıca Amazon üstünlüğü eğer satıcıların ürünlerini pazara Amazon bağımlı olduğu ortaya çıktı var.diğer perakendeciler bozma ve yakından inceleyerek olacağını ofisi detaylandırılmış

Ayrı bir soruşturmada, Avrupa Birliği Rekabet Komisyonu Amazon tarafından veri kullanımını içine inceliyordu var. Avrupa Komisyonu da Amazon çift işlevi inceler ve kendi marka ürünleri Amazon'un satış işlerini hasarlı olup olmadığını perakendeciler ve üreticiler sorar. Komisyon Başkanı Margrethe Vestager, başarılı rakip satıcılar ürün veri kullanır ve daha sonra daha ucuz kopyacılar piyasaları Amazon endişeleri üzerinde duruluyor.

Alman kartel ofisi söyledi Bu sırada da devam odağı üzerindeki etkisini Amazon Alman satıcıların, iki soruşturma “tamamlayıcı bir başka.”

Bir Amazon sözcüsü olan belirtildiği gibi, şirket “tam işbirliği ile Bundeskartellamt ve devam çalışkan destek küçük ve orta ölçekli işletmeler.”

Amazon da belirtildiği gibi, “on binlerce” küçük ve orta ölçekli Alman şirketleri kullanın Amazon.de ve ihracat fazla %70 kendi ürünlerini müşterileri ile dünya çapında bir platform.

Sonda Alman rekabet ve anti-tröst yasaları ihlal etmeleri ile uğraşmak istiyor, ama bir şirket küfürlü piyasa uygulamaları durdurmak için gerektiren nihai bir kararın bir parçası olarak kabul edilir sürece ciddi para cezaları öngörülüyor olmayan kartel ofisi söyledi. Amazon ücret ve geçen hafta grev turu devam eden lojistik işçiler için koşulları ülke sendikaları ile uzun süreli bir savaş yaşandı. Müfettişler ayrıca Amazon platformu kullanarak perakendeciler başvurun ve sözleşmeleri çalışma planlıyoruz. Piyasadaki olumsuz önümüzdeki günlerde haberlere tepki verebilir.

Teknik olarak, hisse senedi 50 günlük ortalamanın altında geçti. Ayrıca Bkz. have a histogram negatif bir okuma var. Sonuç olarak, hisse senedi önümüzdeki günlerde düşüş bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: