İmalat PMI 49.4 Düşer gibi Aussie Aşağı

 

Commonwealth Bankası tarafından bildirilen İmalat PMI verileri imalat sektöründe daralmaya işaret olarak Aussie dün dolar karşısında zayıfladı. Ayrıca, demir cevheri ve ABD tarım alanları için bir ziyaret Çin heyetinin ani iptal fiyatlarındaki keskin düşüş de ticaret Savaşı gidermek aylar sürecek bu korkuyu artırdı. Çin Avustralya birinci ticaret ortağıdır. Bu nedenle, Antipodean para gücü uluslararası ticaretin düzgün bir akış bağlıdır. 0.6820 bir yüksek, AUD/USD bir 0.6762 için son 24 saat içinde reddetti.

Ekonomik veri 49.4 Eylül ayında Commonwealth Bank Flash İmalat PMI bir düşüşe işaret ediyor, 7.2 önceki ay dan sonra Aussie dün sabah erken satış baskısıyla karşılaştı. Aylık anket 2016 yılında başlamasından bu yana 50 sinyalleri kasılma okuma altında, ilki. Ancak, Commonwealth Bankası Flaş Hizmetler PMI 52.5 bu ay yükseldi, 49.1 Ağustos ayında.

Çin ekonomisi yavaşlamaya devam ederken dün açıklanan zayıf ekonomik veriler geçen hafta demir cevheri fiyatlarında keskin düşüş izledi. Çelik Fabrikası için hammadde $92.56 geçen hafta kapandı, $99.30, daha önceki kapanış 11% düştü. Çin de İran'dan ihracat ile ilgili ikinci gezmiş harçlar sonra aldım demir cevheri kuantum düşürdü. Eylül başlarında, İran Bakan Yardımcısı hammadde, demir ve çelik üretimi ile ilgili cevher konsantreleri dahil olmak üzere yerel çelik sektörünü desteklemek için %25 vergisine tabi olacağını ifade etmişti. Zam alma görevi duyurusu-o-Ağustos ayında 319,920 ton demir cevheri ihracatı düşüş m 37.8% m sonuçlandı. -O, y-İran, Çin ve y olarak, demir cevheri sevkiyatları %23.4 Ağustos ayında düştü.

Zayıf ekonomik veriler ve demir cevheri fiyatlarında bir düşüş ek olarak, ABD-Çin Ticaret müzakereleri ile ilgili gelişmeler de Aussie etkiledi.

Çinli yetkililer, beklenmedik biçimde orta Batı'da bu hafta tarım arazileri BİZİM için planlanan ziyaret iptal edildi ve ülkesine döndü. Bilgileri Rebecca Colnar, Montana Farm Bureau Federasyonu Resmi sözcüsü tarafından açıklandı.

Bayan Colnar ani ters Çinli yetkililer tarafından yapılan planları değerlendirdi. “Biz temas ederek bir heyet, Çin tarım yetkilileri dün sabah kim söyledi onlar ziyaret Montana haftaya. Bu sabah, artık Montana ziyaret olurdu ama onun yerine, Çin için başlangıçta planlanandan daha erken dönüyor dair haber aldık.”

İyi niyet jesti olarak planlanan ziyareti göz önüne alındığında, Trump yönetiminin ahşap döşeme, bilgisayar grafik işlemciler ve Minyatür Noel ışıkları lamine 437 Çin gümrük tarifelerini, baskılı devre kartları, köpek tasmaları dahil olmak üzere, kaldırılmış.

Çin ile bir ticaret anlaşması ulaşmak için acelesi olmadığını Cuma günü, Trump ima etti. ABD Başkanı, bir yıldan eski olan ticaret anlaşmazlığı, 2020 ötesinde içine ve devam edeceğini belirtti.

Trump söyledi: “ben değilim aradığınız bir kısmi anlaşma. Büyük bir anlaşma arıyoruz. Bu seviyeye taşıdık.”

Finansal piyasalar bir anlaşma Mayıs ayında imzaladılar olabileceğini tahmin vardı, ama tartışmalar aniden bozuldu. O zamandan beri, her iki ülkenin birbirlerinin mal binlerce ek vergi koydu ve 2019 sonuna kadar daha fazla ürün hedef için söz verdi.

Eğer önümüzdeki müzakerelerin Ekim ayında bir anlaşma sonucu olsa bile, genel senaryoyu çözmek yıllar alabilir ideolojik bir mücadeleye dönüştü, her iki ülkede düşünce kuruluşları, işadamları ve hükümet yetkilileri görüşlerini söyledi.

Zayıf ekonomik veriler ve çözülmemiş ABD-Çin Ticaret Savaşı Aussie zayıf önümüzdeki günlerde devam etmesi bekleniyor.

AUD/USD 0.6820 direniş karşısında azalıyor. RSI göstergesi düşüş bölgesine doğru uzanan ise döviz çifti de 50 günlük ortalamanın altında işlem görüyor. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede düşüş kalmasını bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: