Intel Yoğun Katı Hal Sürücü Başlattı, 10nm Chip Planları

 

(NASDAQ: INTC) yarı iletken çip üreticisi Intel, AMD artan rekabet nedeniyle bir düşüş olmuştur. Hissesi de Barclays tarafından bu hafta başında döndürüldüğünü, benzer endişeleri gerekçe oldu. Ancak, Intel yapay zeka yatırımlarla, rekabet, dünyanın en yoğun katı hal sürücü yonga ve fırlatma yükseltme planları için hazırlanıyor. Bu nedenle, aşağıda verilen gerçeklere dayalı, Intel hissesi önümüzdeki günlerde mitinge bekliyoruz. Intel $49.96 Çarşamba ticaret kapalı.

Tabanlı Santa Clara, Kaliforniya-şirket son iki yılda 220 milyon fazla Xeon işlemci satılır, 130 milyar doların üzerinde gelir elde etmişti. Veri merkezli bir şirket olmak için Intel'in geçiş işaretleri gibi, ancak, şirkete göre, AI chip ile üretilen en son 1 milyar dolar gelire en önemli. Yaklaşık beş yıl önce, Intel veri merkezi cips gelirlerinin üçte birini oluşturdu. Şimdi, bölümü yarım Intel'in toplam gelirin fazla üretir. Pazar payını artırmak için, şirketin bu yıl Cascade Lake Xeon işlemci başlatmayı planlıyor. Özellikle, Silver Lake sürüldü 2017 yılında başlatılan daha görüntü tanıma görevler gelince 11x daha hızlı olurdu. AI çip pazarında 2022 ulaşmak için 200 milyar dolar proje ve Intel pazarın %20 emrediyor.

Rakip geri itmek için, Intel, gelişmiş bellek teknolojisi ile mevcut cips yükseltmeyi planlıyor. Intel çipleri transistörler arasında 14 nanometre var, düşük hızda yansıtan. 2019 sonunda, Intel 10 nanometre çipler kurulması hedefleniyor. Sunucu fiş 2020 yılında davayı takip etmesi bekleniyor. O zamana kadar, Intel kazandığının mevcut fiş tasarımı iyileştirilmesi üzerinde yoğunlaşarak bu yarı iletken çip pazarında büyümek olabilir iyimser.

Dün, şirket (SSD) dünyadaki en yoğun katı hal sürücüsünü tanıttı. Sürücü 32 TB kapasiteye sahip. Depolama aygıtı 12-inç cetvel sadece büyüklüğündedir. Bu fiziksel alanının verimli kullanılmasını sağlar. Ayrıca, depolama aygıtı yalnızca bir sabit disk gerektirdiği yarısı soğutma gerektirir.

AI odaklı geliştiriciler artan ihtiyaçlarını karşılamak için, Intel Hindistan'da 2017 Nisan ayından bu yana 99.000 öğrenciler ve geliştiriciler eğitti. Mphasis, arya.aı ve Philips ortakları ve müşterileri AI çözümler geliştirmek amacıyla Intel ile el katıldı. Intel Sanayi bir dizi için AI araçları kullanılabilir hale getirmek ve eğitim programı aracılığıyla bilgisayar dalgaya yakıt umuyor. Bu nedenle, AI cips, Güçlü Satış katı hal sürücü Intel boğa dönmesi beklenmektedir 32 TB 10-nanometre çipler ve piyasaya sunmayı planlıyor.

Hissesi 47 destek sekti olan Intel tarihsel fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, Chaikin para akım göstergesi pozitif bölgede yükseliyor. Ayrıca, SİNYAL göstergeleri ana hattı sinyal hattı üzerinde geçti. Yani, bir yükseliş, kısa süre içinde başlamasını bekliyoruz.

Intel fiyat en az bir hafta boyunca aktif kalır opsiyonu sözleşmesi, yatırım yaparak yaklaşan yükseliş ticaret yapmayı planlıyoruz. Bu seçenek yalnızca Intel hissesi $50 yakın Nasdaq ticareti ise satın alınabilir.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: