ABD Ekonomisi İçin faiz Artışı

 

“Ekonomi zam için hazır değil”

Bu (Federal Açık Piyasa Komitesi) FOMC açıklaması yayınladı geçen gün ne oldu özeti olurdu. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv Bayan Yellen, Başkan, basın toplantısında dün verdiği ana sonuç budur.

Belki de bu bir sürpriz değil miydi, hesaba şu ana kadar gördüğümüz zayıf 1. çeyrek büyüme ve karışık verileri alarak. Sonuç olarak, dolar yönüyle acı, YENİ, indir 122 bölgeye hareket ederken rahat 1.13 seviyesi üzerinde gün sonu AVRO ile.

ABD doları için en önemli açıklama ve anahtar bir, ABD ekonomik büyüme, daha düşük revize edilmiş olmasıydı. Herhangi bir faiz artışları kademeli ve veri bağımlı olacak, çünkü bu önemlidir. (Tarım Dışı İstihdam) NFP bir veya iki özlüyor sürecek gibi diğer bir deyişle, bu yıl içinde Olası faiz artışı artık kesindir, örneğin, ve piyasa beklentileri 2016 içine zam oranı itecektir. Zaten Eylül 2015 oranında zam çok düşük bir ihtimal, böyle bir saygın birkaç görüş vardır.

Bir şey daha düşük dolar bastırıyordu. Herhangi bir zam kademeli bir zam sonra bile, para politikası hala gevşek ultra-Bayan Yellen basın toplantısı sırasında birden çok kez vurguladı.

Sonuçta, Fed üyesi Stanley Fisher, geçen ayın sonunda, zam, kolay para politikası için son derece gevşek para politikasından bir hareket olduğunu söyledi. Başka bir deyişle, dayanak noktası bir artış çeyrek o kadar değil, ve mümkün olduğunca oynaklığı önlemek için niyetlerini piyasa bu kadar iyi iletişim kurmaya çalışıyorlar.

Olası dalgalanmalar kaçıyor mu?

Bence de değil, ve Bay Draghi oynaklık dün ECB (Avrupa Merkez Bankası) basın toplantısında gelecek dönem için bizimle gerektiğini vurguladı.

Ne ABD doları için Sırada ne var?

Yavaş yavaş aşağı doğru hareket bir süre er ya da geç gelir, özellikle (AUD) Avustralya Doları (CAD) Kanada Doları gibi emtia para birimleri karşısında olacak diyebilirim. Eğer yatırımcılar bir yatırım herhangi bir değer bulmak için, daha sonra uzun basamak ürünleri için daha güvenli bir bahis ortamı.

Euro (EUR) tüm Yunan drama ile şu an cazip değil. Bütün miktarı, Yunanistan ve alacaklıların ECB aylık ekonomi enjekte edilir yarısından daha az miktarda olduğunu savunarak sonunda sorundur. Söylemek istediklerimi bir anlaşma varsa, bitene kadar, Euro yükseliyor zor bir zaman var olacaktır.

Bir anlaşma bir duyuru üzerine EUR atlamak ne kadar olacak? AVRO / barometre olacak gibi ABD dolarının gerçek değeri göreceğiz bu an.

İlginizi Çekebilir: