Anti Artırıyor ABD Olarak Türk Lirası damping Önlemi Parçalanan-

 

Geçen Cuma günü, Cumhurbaşkanı Donald Trump bir kez metaller tarifeleri çift kararı ile Türkiye sert vurarak finansal piyasalardaki gerginliği neden oldu. Savunma kuralları içinde çelişkiler ve Amerikan papaz, Andrew Brunson hapis ile başlayan NATO ortağı karşı son eylemdir.

Sırasıyla %50 ve %20 TÜRK çelik ve alüminyum gümrük vergisi zammı planlarını duyururken Türkiye ile ilişkileri şu anda iyi değil“, Trump tanıdı!” Oysa Washington bu zor zamanda uluslararası piyasaları sakinleştirmeye çalıştı, Trump saygısız Tweet Türk Lirası keskin bir düşüş de etkili oldu ve ülkenin bankaları düşmeye sonraki olabileceğini finans piyasasında korkularını tırmandırdı.

 

Beyaz Saray tarafından açıklama

Kat hükümet para bir çöküş limiti için mücadele iki Türkiye çelik tarifeler artırmak için, karar geleneksel finansal istikrarsızlık nasıl işleyeceği konusunda ABD için bir çıkış damgalı.

ABD hükümeti başlangıçta çelik ve alüminyum üzerinde yüksek tarifeler açıkladığında, birçok ülkede derhal BİZDEN ihracata kendi tarifeleri ile cevap verdi. Türkiye, kömür, ceviz, kağıt, tütün, vb gibi ürünleri BİZE 1.8 milyar dolarlık ithalat vergileri tokatladı.

Trump tarafından ilan edilen gümrük vergileri Andrew Brunson serbest bırakmak için bir çaba olarak görülmüş, Evangelist papaz Türkiye'de casusluk şüphesiyle gözaltına alındı. Ancak, Beyaz Saray sözcüsü Lindsay Walters, alenen iki olayın bağlantısını reddediyor ve tarifeler için ulusal güvenlik temelinde ABD korumak için bir girişim olarak anılacaktır. ABD yönetimi de iç çelik ve alüminyum üretimi yükselterek ilgilenen Beyaz Saray çekti.

Bununla birlikte, karar sonrasında, Türk Lirası serbest düşüşe geçti ve ülke olarak da hiperenflasyon ile karşı karşıya, yatırımcılar koyunda muhafaza ediliyor. USD/TRY parite 15.66 %6.4103 yükseldi, 5.5467 açılış seviyesinden, 21:26 GMT Cuma günü. EUR/TRY 14.18 %7.3127 yükseldi, 6.4016 açılış sonra. Para zaten %40'ı son bir yıl içinde düşmüş oldu.

USDTRY Teknik Analiz

Türk ekonomisi

900 milyar $Türkiye ekonomisi dünyanın en büyük ekonomilerinden biri değil. Ancak, Türk varlıkları için Avrupa bankalarının maruz kalma Avrupa bankacılık sistemine felaketin Olası etkisi hakkında korkuları neden oldu. Bu güvenli bir sığınak para birimi, dolar ve yen de dahil olmak üzere Yukarı itti, ve (ECB) Avrupa Merkez Bankası uyanık kalmak için büyük Avrupa bankaları tavsiye etti. Hükümet BİZİ tarifeler harekete karşı karşılık vereceğini, Türk Dışişleri Bakanlığı, bu arada, garantili.

Para politikası serbest kalacak ve Merkez Bankası'nın egemenliğini garanti eden yüce Türk Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak daha sonra yineledi. Türk şirketleri dış borç milyarlarca dolar, dünyanın en büyük seviyelere yakın olan yüksek enflasyon ve cari hesap açıkları yüzlerce arıyoruz. Türkiye'nin özel şirketler ABD Doları cinsinden ve şimdi ülkenin yıllık ekonomik üretiminin yaklaşık %40 eşit borç bir dağ üzerinde oturmak büyük krediler almış.

 

Türkiye'nin büyük borç

Haberler bürosu, Türkiye'nin yurtdışı borç Anadolu Ajansı, hükümete göre, Mart ayı sonunda GSYİH (gayri safi yurtiçi hasıla) 466.67 milyar dolar ya da %53'e ulaştı sahibiydi. Özellikle, toplam borcun dörtte biri yıl içinde temizlenmesi gerekiyor. Ancak, Deutsche Bank göstergesi milli gelirin yüzde 70'ine yakın bir dış borç.

Ayrıca, bu sorunu diğer bölgelere yayılması, Türkiye ile yaklaşık 180 milyar dolarlık ticaret verilebilir endişeleri vardır. S&P 500 20 Puan düşerken Dow Jones 200 puan düştü. Teknoloji yoğun Nasdaq 51 puan kaybetti.

Türkiye Merkez Bankası başka bir seçenek var ama Erdoğan'ın arzuları çekici ve hayal edilemez bir ay önce olmuştu bu seviyelere ulaştığında para biriminin serbest düşme limiti için 17,75% olan gösterge faiz oranını önemli bir zam yapmaya yatırımcılar şimdi bekliyoruz.

Son otuz yıldır, mali piyasa bir kriz olduğunda, analistler ve ekonomistler piyasalar sakin ve istikrarı sağlamak için elinden gelen her şeyi ABD kabul ederdi. Piyasalar artık bu şekilde kabul özgürlüğüne sahip Trump ile ABD Başkanı olarak görünüyor.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: