Aşağı Zavallı Alman Endüstriyel Üretim Verileri Euro

 

Yatırımcılar, AB finans merkezi " Almanya'dan kötü ekonomik verilere tepki olarak dün sabah euro ABD doları karşısında düşüş genişletilmiş. ABD ve AB arasındaki ekonomik büyüme yörüngelerde sapma yatırımcı duyarlılığı, performansını musallat EUR/USD döviz çifti doğru zorlamaya devam ediyor. Ancak, daha yüksek-daha-beklenen işsizlik başvuruları daha fazla düşüş direnmek için EUR/USD döviz çifti sağladı. Yine de, döviz çifti Kasım ayında ABD ticaret açığı beklenmedik bir daralma nedeniyle eğilimi tersine çevirmeyi başaramadı. Böylece, EUR/USD neredeyse zikzak bir hareket gördü. Parite dün 1.1368 açılış yüksek orta Avrupa oturumunda 1.13230 bir düşük vurmak düştü. Sonra dün, EUR/USD döviz çifti 1.1340 için ABD'den gelen kötü işsizlik verileri tekrar kurtarmayı başardı.

 

Euro'nun düşüş zavallı Alman ekonomik veriler devam ediyor

Asya seansı sırasında EUR/USD dar bir aralıkta satış baskısı arttıkça Avrupa oturuma geçmeden önce işlem gördü. Baskı yüksek beklentilerini karşılamak için başarısız olarak Alman sanayi üretimi verilerinin Aralık ayında serbest çiftinin düşüşe yol açtı.

Sanayi üretimi %0,4 m ile o Aralık ayında m azaldı-Alman Federal İstatistik Dairesi bildirdi. Yayınlanan rakamlar da sanayi üretimi %0,8 büyüme beklentilerini cevapsız. Önceki ay sanayi üretimi %1,3 oranında azaldı.

Bir yıllık bazda, sanayi üretimi %3,9 Aralık ayında düştü, Kasım ayında yukarıya doğru revize edilmiş %4'lük bir düşüş takip ediyor. Ekonomistler %3.3'lük bir düşüş bekliyordu. Üretim birbirini takip eden ikinci ay için Ekim ayında %0.5 artış kaydettikten sonra düştü.

Verileri değerlendiren Alman Ekonomi Bakanlığı, ekonomik görünüm nedeniyle üretim siparişleri düşüş ve zayıf iş duyguları bastırılmış olmaya devam ettiğini söyledi.

Avrupa Merkez Bankası Kış 2019 geçici ekonomik büyüme tahminlerini serbest bırakıldığında, euro satış baskısı artış yaşandı. Rapor %1.3 daha önce yayımlanan 1.9% gelen Euro Bölgesi toplam GSYİH büyüme tahminini kesilmiş. Özellikle, İtalya'nın ekonomik büyüme ayrılmış sadece %0.2 1.2% ilk tahmini revize edildi. Aynı şekilde, Almanya'nın ekonomik büyüme %1.8 1.1 oranında indirim yaptı.

ABD'de Çalışma Bakanlığı, 2 Şubat tarihinde sona eren hafta 234,000 işsizlik iddiaları, önceki hafta rapor veren 19.000 rapor etmiş. Analistler, ilk işsizlik başvuruları 220.000 düşüş beklemiyordu. Dört haftalık hareketli ortalama 224,750 oldu, 220,250, daha önceki hafta düzeltilmemiş ortalama 4.500 kadar. Daha yüksek-daha-beklenen işsizlik iddiaları Euro, dolar karşısında toparlanmaya başlayan sağladı. Ancak, son derece olumlu ticaret açığı verileri doları karşısında Euro kazanç sınırlı.

ABD ticaret açığının %11.5 Kasım ayında 49 milyar dolar olarak gerçekleşti. Özellikle, ticaret açığı beş aydır aralıksız artmıştı. Reuters tarafından boynuzsuz ekonomistler, Kasım ayında 8 milyar dolarlık bir açık tahmin etmişti.

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki ticaret açığı da Kasım ayında küçüldü; cep telefonu ve otomobil gibi tüketici malları ithalatında bir düşüş nedeniyle. İhracat ve ABD ve Çin arasında ithalat (değer) ikili açığı 2.8 milyar $Kasım ayında BİZE 35 milyar dolar olarak gerçekleşti, %7,3 aylık bir düşüş yansıtan.

Yorumda daralması ticaret açığı, Jim o'sullivan Yüksek Frekanslı Ekonomi, şunları söyledi: “açığı düştü fazla beklenen, tutarlı bir önceki artış olma nedeniyle hızlandırılmış ithalat öncesinde tehdit tarifeleri.”

Daniel Silver, bir ekonomist JPMorgan New York, şöyle devam etti: “Biz düşünce verirdim çıkarma fazla yarım noktasından GSYİH büyüme dördüncü çeyrekte, ama şimdi görünüşe göre ticaret yapacak olması kapatmak için nötr için dördüncü çeyrek büyüme.”

Gerçek ticaret açığındaki düşüş bazı ekonomistler tam puan 6 - 10 tarafından %3 yıllık büyüme oranı dördüncü çeyrekte GSYİH büyüme tahminleri artırmak için teşvik.

Chris Rupkey, baş ekonomist MUFG New York, şöyle devam etti: “mümkün olan bazı tüketim malları ithalat getirdiler ülkede daha büyük sayılar için bir yapı stoğu önce gümrük tarifelerinin yürürlüğe girmiştir ya da büyüdü bile daha kötü. İyi haber bu geçici dördüncü çeyreğinde reel GSYİH artışı olacak.”

Karışık verileri önümüzdeki günlerde bağlı EUR/USD çifti aralığında devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, euro ABD doları karşısında zayıf kalır. Parite 50 günlük hareketli ortalamanın altında kırık vardır. Ancak, stokastik göstergesi aşırı satım bölgesinde bulunmaktadır. Sonuç olarak, EUR/USD ayı önyargı ile ilişkili aralığında kalmasını bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: