Endonezya Döner tarafından bakır Cevheri İhracat Yasağı Ayı Freeport

 
Ocak ayında, ünlü bakır madenci Freeport (New YORK Borsası: FCX) Mcmoran Inc 110 milyar $2016 mali dördüncü çeyrek geliri, milyar 4.44 $FactSet analistlerin tahminlerinin daha düşük 2015 yılı ilgili çeyrek milyar 3.52$, ancak bildirdi. Dünyanın en büyük halka açık bakır madenci kar dördüncü çeyrekte salladı, en 0.21 hisse başına $292 milyon dolar net gelir, bir önceki yılın aynı dönemine ait 47 sent hisse başına 4.08 milyar $veya $net zarar ile karşılaştırıldığında. Masraflar hariç, Freeport hisse başına $0,25, hisse başına $50 analistler’ tahminleri daha düşük bir rakam kazanç gönderildi.

Kazancı analistlerin tahminlerinin altında Endonezya'daki Grasberg madeni düşük çıktı çünkü düşen dünyanın en düşük maliyetli bakır üreticisi belirtti. Sonuçlar açıklandıktan sonra hisse senedi fiyatı $11,90 düşük yapmaktan kaçındı. Şirket 1Q17 sonuçları rapor etmek için sol sadece üç hafta, hisse senedi fiyatı, beyaz dolar yüksek kurtarıldı. Ancak, hisse senedi altında verilen nedenlerden dolayı önümüzdeki hafta içinde satış devam etmek için bekliyoruz.

(Grasberg) Endonezya madenden bakır üretiminin en konsantre olarak ihraç edilmektedir. Hükümetin yarı ihracatını yasakladı, ancak bir halt Ocak'ta yerel dökümcü desteklemek için 12 cevheri işlenmiş geldi. Yasak, global bakır arzının %2'sini bir temizleme sonuçlandı.

Getirilen yasağın ardından, Freeport Endonezya hükümeti için onun hayal kırıklığını dile getirdi ve yerinde depolama tesisleri kısıtlamalar nedeniyle mevcut kapasitenin %40 üretim döşeme olabileceğini belirtti.
Maliyetleri azaltmak için, yeraltı projeleri ve ikinci eritme tesisi, gelecekteki yatırım milyarlarca dolar askıya alacak şirketin de duyurdu. Endonezya hükümeti yasağı 1991 yılında imzalanan anlaşmayı ihlal eden ayrıca, Freeport iddia etti. Şirket ayrıca en kısa zamanda sorunu çözmek için Endonezya Hükümeti ile temasa geçti.

Ancak, şu an itibariyle, Freeport kuvvetleri olağanüstü hal ilan etti ve kabul edilemez şartlar içerdiğinden Endonezya hükümeti tarafından sunulan yeni ihracat izni reddetti. Şirket ayrıca üretim ve çalışan sayısı Grasberg madeninde azalma olacağını duyurdu.

Mali 2017 yılında bakır 4,1 milyar pound satış, 4.65 milyar lira geçen yılın beklediğini tabanlı Phoenix, Arizona-şirket belirtti.

Freeport karşılaştığı sorunların temelinde, analistler 3.56 milyar dolar gelir, hisse başına $20 için mali 2017 İlk Çeyrek kazanç tahmini var. Bu kazanç-o-225% y y azalmaya karşılık gelir. Endonezya Hükümeti ile ihracat sorunu çözülmediği takdirde, hissesi ayı kalması bekleniyor.

Stok ana trendin aşağıya doğru olduğunu kendini gösteren bir grafik gösterir. Fiyat grafiği de 13.60 de hissesi için bir direnç gösterir. Hissesi de 13.60 ortalama düzeyde hareket eden 50 gün aşağıda işlem görüyor. Hisse senedi için bir sonraki önemli destek sadece 11.10'da. Böylece, yakında düşüş başlaması için stok tahmin edebiliriz.

Koymak bir seçenek analizi kar için takas olabilir. Sözleşme seçeneği hafta ve bir satın alış fiyatı New YORK Borsası'nın olduğunu 13,20 dolar yapılmalıdır için geçerli olmalıdır.

İlginizi Çekebilir: