Infineon €9 milyar İçin Cypress yarı İletken Elde etmek İçin.

 

Alman çip üreticisi Infineon, 9 milyar Euro 10,06 ($), borç da dahil olmak üzere değerinde bir anlaşma (31 CY) BİZİM şirket Cypress yarı İletken Şirketi satın alıyor. Selvi tasarımlar ve küçük elektronik cihazlarda kullanılan flash mikroişlemciler ve bellek çipleri üretmektedir. Şimdiye kadar haberleri takip, Selvi hisse kabaca %25 değer kazanmıştır. Hisse senedi $22.20 de dün kapandı. Miting sırasında, Servi hissesi de $22.40 ay yüksek bir yeni 12 isabet.

Mayıs ayında Cypress hisse alarak San Jose, Kaliforniya-kapanış fiyatı ile karşılaştırıldığında, hisse başına $23.85 ve temettü nakit teklif birlikte %46 prim temsil eder.

Micron Technology, Inc. satın yılda €180 milyon dolar maliyet sinerji uzun vadede 1.50 milyar EURO'yu sonraki üç yıl ve gelir sinerji neden olacağını tahmin ediyor. Toplam satın alma maliyeti neredeyse %30 geri kalan borç ve nakit para ile finanse edilecek ise özkaynak ile finanse edilmesi planlanmaktadır.

Ödeme yapısı tasarlanmış böyle bir şekilde micron Technology, Inc. henüz tanışma “tüm gereksinimleri için yatırım yapılabilir notunu” göre İcra Kurulu Başkanı Reinhard Ploss. Yönetim ruhsatlandırma ile ilgili herhangi bir sorun yaşamayacak emindir.

Yorumda bu satın alma olayı, micron Technology, Inc. cfo'su Sven Schneider söyledi “Sokak Tabelaları Avrupa” maliyet ve gelir yararları haklı hareket. Schneider ayrıca Infineon dikkat çekti, yarı iletken işinde hakim norm doğrultusunda, Selvi 4.5 x kere gelir ödemeyi kabul etti.

Mali İşler Müdürü de belirtildiği gibi, birleştirilmiş bir varlık olur “güçlendirmek arasındaki bağlantıyı gerçek ve dijital dünya.” Kombine kurumsal dünyada sekizinci büyük yarı iletken kuruluşu olmanın itibar kazanacak ve €10 milyar yıllık gelir elde etmek amacı daha fazla dikkat çekti.

Konuştuğu sırada gazetecilere, Reinhard Ploss dedi “Selvi ürünleri çok iyi bir şekilde tamamlıyor bizim kendi teklifleri. Şirket, teknolojik ve stratejik olarak mükemmel bir uyum var.”

Satın alınması sonrasında, birleştirilmiş varlık top 10 küresel çip üreticilerinin satış tarafından listelenen, Citibank tarafından hazırlanan bir rapora göre olacaktır. Ayrıca, Cypress satın micron Technology, Inc. otomobil ve diğer bağlı cihazlara bir tedarikçi olarak kendini yeniden konumlandırmak sağlayacaktır.

Selvi aynı döneminde yüzde 14'lük bir büyüme kaydetmesini %12 %8 önümüzdeki beş yıl içinde arasında ve Çok birimi bir büyüme kaydetmeye Otomotiv bölümü bekliyor. Son beş yıl içinde, yıllık geliri, ele geçirme yardımıyla, daha fazla 2.5 milyar dolara, 2018 yılında iki katına çıktı.

Selvi yarı İletkenler 1982 yılında T. J. Rodgers adlı akıllı çip bir mühendis tarafından kurulmuştur. Şirket hafıza, şeylerin ınternet, ve sensör cips bir dizi geliştirerek ün kazandı.

Rodgers 2016 çıkın ama kurumsal bir aktivist hissedar olarak görev yapmıştır. 80'lerde ve 90'larda, Rodgers Silikon Vadisi'nde en inatçı patron olarak, düzenli olarak çalışanlar ve yöneticiler açısından güvenilirlik için çağırıyordu. O gerektirdiğini belirtti işletmelerin gerektiğini kesinlikle küme “büyük, tüylü, cüretkar hedef” için daha yüksek sonuçlar elde etmek.

Satın 2019 veya erken 2020 yılı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Bu devir anlaşma yarı iletken endüstrisinde konsolidasyon eğiliminin devamı yansıtır. Son zamanlarda NXP yarı İletkenler NV Intel Technology Group Ltd Wi-Fi bağlantısı iş elde etmek için teklif 1.76 milyar$. sırada Nvıdıa Corp. entegre devre üreticisi Mellanox Technologies Ltd satın aldı. Mart ayında 11 milyar$.

Bloomberg analistlerine Anand Srinivasan ve Johnathan Ritucci vardı şunları söylemek hakkında edinimi: “micron Technology, Inc. bildirilen planları için elde Selvi olabilir neden bazı zorlu entegrasyon çalışması ile alıcı odaklı güç fiş ve hedef İnternet İşleri ve özel hafıza. Infineon ekonomiyi yavaşlatır gibi bir karşıdan esen rüzgar dönüşen Çin'de satışlarını çeyrek, hakkında yapar. 8 milyar avroluk satış rehberlik karşılamak için daha güçlü 2H satış gerekecektir.”

Satın alma haber Servi hissesi boğa önümüzdeki günlerde devam etmesi bekleniyor.

Hisse senedi alım satım aralığının üst ucunu yukarıda kırık olan tarihsel fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, Chaikin para akım göstergesi de yeni yüksekler yapıyor. Sonuç olarak, hisse senedi kısa vadede boğa kalmasını bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: